مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده

مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده | ماشین ساز
تاریخ انتشار : 22 فوریه 2022
تعداد بازدید : 53 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

مقاله “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده”، اطلاعات جامعی را برای انتخاب و تعیین این نوع مخازن به شما می دهد.

آن چه که در این مقاله سایت ماشین ساز خواهید خواند:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد:

  • انواع “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده”
  • نوع پرداخت  سطح “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده”
  • مشخصات “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده” و ویژگی های اضافی
  • جمع بندی “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده”

و خیلی موارد دیگر، پس با این مقاله سایت ماشین ساز همراه باشید.

 انواع “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده”

این نوع از مخازن بسیار قابل تنظیم هستند و می توان ویژگی های مختلفی را در آن ها با هم ادغام کنید. “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده” می توانند تک جداره یا دو جداره، افقی یا عمودی، عایق یا گرم شونده و غیره باشند. در ادامه طبقه بندی کلی “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده” بر اساس عملکرد و نوع ساخت آن، آورده شده است.

مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده | ماشین ساز
مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده | ماشین ساز

“مخازن استیل مخصوص خط تولید مواد شوینده” تک جداره:

این مخازن ساده ترین “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده” هستند که معمولاً به شکل استوانه ای تولید می شوند. البته بسته به کاربرد و محدودیت های اندازه، می توان آنها را به صورت عمودی یا افقی ساخت. داشتن یک جداره، باعث محافظت در برابر ترکیبات خورنده در سطوح داخلی و خارجی مخزن می شود. از این مخازن بیشتر در ذخیره سازی آب برای مصارف خانگی و در کارخانه های تولیدی با مواد خام مایع استفاده می شوند.

“مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده” دو جداره:

این نوع از مخازن برای کاربردهایی که در صورت نشت نیاز به مهار ثانویه دارند استفاده می شود. مخازن دو جداره بسته به محل مورد نیاز مقاومت در برابر خوردگی می توانند یک یا هر دو جداره از استیل ضد زنگ داشته باشند. سایر مخازن دو جداره استیل ضد زنگ دارای عایق هستند. عایق از محصول در برابر تغییرات دمای محیط محافظت می کند.

“مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده” با روکش:

ساخت مخازن بزرگ استیلی ضد زنگ با دیواره های ضخیم بسیار پرهزینه و غیر عملی است. یک راه حل برای این کار وجود دارد و آن هم ساخت مخزن با صفحات فولادی کربنی است که تحت بار استاتیکی و فشار سیال فرآیند قرار می گیرند در حالی که با یک ورق نازک روکش استیل ضد زنگ برای محافظت در برابر خوردگی پوشانده می شوند. صفحات فولادی کربنی روکش استیل دار با فشردن و گرم کردن این دو فلز به هم به وجود آمده است. در طی این فرآیند یک پیوند متالورژیکی تشکیل می شود. ورق های استیل ضد زنگ را می توان از یک طرف (روکش یک طرفه) یا هر دو (روکش دو طرفه) چسباند. به غیر از پرس، تکنیک های دیگری مانند باندینگ رول گرم، باندینگ رول سرد و باندینگ انفجاری در دسترس هستند.

“مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده” روکش دار:

این نوع “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده” در درجه اول برای فرآیند هایی که نیاز به گرمایش، سرمایش یا پایداری حرارتی اضافی دارند استفاده می شوند. سیال گرمایش یا خنک کننده در فضای بین دو صفحه یا ورق استیل ضد زنگ جریان می یابد. انتقال حرارت از طریق دیواره داخلی انجام می شود. پس از انتقال حرارت، مایع گرمایشی یا خنک کننده به سیستم های تاسیساتی (دیگ بخار یا برج های خنک کننده) باز می گردد. به طور کلی سه نوع مخازن فولادی ضد زنگ روکش دار وجود دارد:

  • روکش معمولی:

این مخزن استیل ضد زنگ روکش دار دارای یک دیواره بیرونی است که فقط توسط بافل های جوش داده شده بین دو ورق یا صفحه فلزی پشتیبانی می شود. فضای بین دیوارها یک فضای حلقوی است. مخازن استیل روکش دار معمولی برای کاربردهای کم فشار مناسب هستند. هنگامی که  فشار بالاتر اعمال می شود، به دلیل افزایش ضخامت مورد نیاز برای دیوار بیرونی، هزینه به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

  • روکش گود:

در این نوع مخزن روکش دار، دیواره بیرونی به صورت نقطه ای یا به صورت پلاگین به مخزن جوش داده می شود. این روش اتصال به دیواره داخلی، همان طور که در سطح خارجی دیواره خارجی دیده می شود، فرورفتگی ها یا گودی هایی ایجاد می کند. چینش گودی ها می تواند به صورت پلکانی یا خطی باشد. از آن جایی که در این نوع مخزن ها، ناحیه موثر بیشتری برای اتصال وجود دارد، در مقایسه با روکش های معمولی که امکان استفاده از ورقه های نازک تر را فراهم می کنند، قوی تر است. با این حال، این برای فرآیند هایی که از چرخه های گرمایش و سرمایش سریع استفاده می کنند، کاربرد ندارد زیرا شوک حرارتی می تواند جوش ها را ضعیف کند.

  • روکش سیم پیچ نیمه لوله:

به جای استفاده از دیواره فلزی بیرونی، یک لوله پیچیده شده و در اطراف دیواره مخزن جوش داده می شود. این روش اتصال در مقایسه با دو روکش دیگر قوی تر است و این طرح را برای کاربردهای فشار بالا بدون تأثیر خستگی حرارتی مفید می سازد. به طور کلی، برای کاربردهای با حجم زیاد مخزن، این روکش گران‌تر از روکش گود و ارزان‌تر از روکش معمولی است.

مخازن پروکسی استیل  ضد زنگ

این نوع مخزن استیل ضد زنگ برای مخلوط کردن، حل کردن یا همگن کردن اجزای پروکسس یا مواد موجود، در اکثر کارخانه های تولیدی و صنعتی استفاده می شود. ویژگی اصلی این مخازن داشتن همزن است. طرح های مختلف همزن وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. به عنوان مثال می توان به سر های برشی، پره های مخلوط، پروانه ها و همزن های حلزونی اشاره کرد. ابزارهایی برای نظارت بر پارامترهایی مانند دما، فشار و سطح نصب می شوند. این مخازن با استفاده از دو جداره می توانند دارای ویژگی های اضافی مانند گرمایش و عایق نیز شوند.

مخازن استیل فشار بالا 

مخازن مورد استفاده برای کاربردهای خانگی و تجاری دارای فشارهای پایینی هستند که معمولاً در فشارهای اتمسفر تا 1 بارگ ارزیابی می شوند. هنگامی که فشار عملیاتی بیش از 1 بارگ است، طراحی و ساخت باید از استاندارد هایی مانند آیین نامه دیگ بخار و مخزن تحت فشار ASME پیروی کند. این برای اطمینان از این است که انرژی ذخیره شده ، تهدیدی برای ایمنی محل کار و محیط زیست نیست. کد ASME ملاحظات طراحی، عوامل طراحی، انتخاب مواد، روش های ساخت و الزامات آزمایش را مشخص می کند. علائم این گواهی به مشخصات مخزن اضافه می شود که نشان دهنده انطباق آن با این استانداردها است. استانداردهای مخازن فشار قوی، صرف نظر از نوع آن، اعمال می شود.

مخازن استیل هوای فشرده 

این نوع مخزن همچنین تحت پوشش آیین نامه دیگ بخار و مخازن تحت فشار ASME قرار می گیرد.

چرا که اکثر این سیستم های هوای فشرده برای کارخانه های صنعتی و تولیدی دارای فشاری در حدود 5 تا 6 بارگ هستند. مخازن استیل ضد زنگ معمولا به عنوان گیرنده هوا یا مخازن بافر هوا استفاده می شوند. گیرنده های هوای مرطوب برای ذخیره هوا و کاهش رطوبت با اجازه دادن به بخار آب در داخل مخزن طراحی شده اند که سپس به سمت مخزن تخلیه می شود. از آن جایی که رطوبت و هوا وجود دارد، استفاده از مواد مقاوم در برابر خوردگی ضروری است.

.:: جهت تماس با مدیر فروش و دریافت مشاوره رایگان درباره ی مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده با شماره

 09152000050 – 09153130748

( مهندس نکته سنج )

کارخانه و دفتر فروش: 05136589223

در تماس باشید ::.

نوع پرداخت  سطح در این مخازن

استیل ضد زنگ معمولاً صاف و کمی بازتابنده است، اما در برخی موارد، سطوح آنها دانه‌ دار است یا در یک جهت برس خورده است. به این پروفیل های مختلف، پرداخت سطحی گفته می شود. یکی از ویژگی های مهم پرداخت سطح، زبری سطح است. این انحراف قله ها و فرورفتگی های میکروسکوپی از ویژگی های سطح ایده آل یک فلز است. نوع پرداخت سطح و زبری سطح از مشخصات مهم “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده” می باشد زیرا بر حفظ رطوبت و چسبندگی مواد روی سطح مخزن تأثیر می گذارد.

انتهای آسیاب:

این شرایط اساسی تامین ورق یا صفحات استیلِ ضد زنگ پس از تولید از کارخانه فولاد است. در واقع، انتهای آسیاب هنوز توسط ابزارهای مکانیکی یا شیمیایی تغییر نکرده است تا برای یک هدف خاص مناسب باشد. تولید این نوع معمولاً از طریق نورد سرد و گرم است. عملیات آسیاب ثانویه جهت ایجاد مقاومت بیشتر در برابر خوردگی انجام می شود. محبوب ترین نوع روکش آسیاب مورد استفاده برای مخازن استیل ضد زنگ شماره 2B است. شماره 2B، همان طور که توسط ASTM مشخص شده است، با سطح صاف و کمی بازتابنده مشخص می شود. متوسط ​​زبری سطح، Ra، معمولاً در محدوده 0.30 – 0.50 میکرومتر است. فرآیندی که برای رسیدن به این صافی استفاده می شود، رولینگ پاس پوست است. انواع دیگر روکش های آسیاب No. 1D، No. 2D و BA (با آنیل روشن) هستند.

پرداخت های پرداخت شده، آسیاب شده و برس کاری شده (مکانیکی):

در این روش، درجه انتهای آسیاب نزدیک به ویژگی های سطح مورد نظر برای کاهش تلاش پولیش انتخاب می شود. پولیش و برس زدن با استفاده از مواد ساینده ریز که بر روی تسمه ها و دیسک هایی که به صورت یک طرفه برش می خورند به هم متصل می شوند. متوسط ​​زبری برای این پرداخت بسته به کاربرد متفاوت است. این کار معمولاً در مخازن پروکسس استیل ضد زنگ انجام می شود که در آن ناهمواری سطح خاصی برای دیواره های داخلی برای دستیابی به جریان مناسب مواد هنگام مخلوط شدن یا هم زدن آنها لازم است. پرداخت های مکانیکی محبوب شماره 3 و شماره 4 هستند.

الکتروپولیش:

الکتروپولیش یک فرآیند الکتروشیمیایی است که پیک های میکروسکوپی روی سطح فلز را حذف یا تراز می کند. این کار با فرو بردن فلز در یک حمام الکترولیت گرم انجام می شود. سپس فلز به یک منبع تغذیه DC همراه با یک کاتد غوطه ور در الکترولیت نیز متصل می شود. با عبور جریان از فلز، سطح در محلول الکترولیت حل می شود. قله های سطح میکروسکوپی سریعتر از نواحی مسطح حل می شوند. در نهایت، سطح به ترتیب کمتر از 0.2 میکرومتر صاف تر می شود. مخازن استنلس استیل برقی شده در صنایع غذایی و دارویی استفاده می شود که در آن آلودگی محصول یک مسئله است. سطح مخزن باید صاف باشد تا رطوبت لازم جهت رشد میکروب ها باقی بماند. همچنین، برای مخازن دارای قابلیت تمیز در محل (CIP)، قابل استفاده و مفید باشد.

.:: جهت تماس با مدیر فروش و دریافت مشاوره رایگان درباره ی مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده با شماره

 09152000050 – 09153130748

( مهندس نکته سنج )

کارخانه و دفتر فروش: 05136589223

در تماس باشید ::.

مشخصات “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده” و ویژگی های اضافی

مشخصات یا اطلاعات سفارش، ملاحظات طراحی ارائه شده به سازنده است که بستگی به نوع کاربرد محصول دارد. همچنین، لازم است بررسی کنید که آیا تامین کننده قادر به ساخت ویژگی های مورد نیاز شما است یا خیر. لیست زیر اطلاعات اولیه مورد نیاز برای ویژگی های تعیین این نوع مخازن می دهد.

ظرفیت:

این یکی از مهمترین ملاحظات طراحی است که توسط صاحبان فرآیند تعیین می شود. این حجم اسمی مخزن قابل استفاده برای ذخیره سازی یا پردازش است. توجه داشته باشید که این مقدار با حجم کلی یا ناخالص که فضایی را که برای بخارات و انبساط در نظر گرفته شده است متفاوت است.

اندازه گیری فشار:

جدا از ظرفیت، درجه فشار یک پارامتر طراحی مهم است که بر ضخامت ورق یا صفحه استیل مورد استفاده تأثیر می گذارد. بسیاری از بخش های کار به میزان فشار قابل تحمل دستگاه وابسته هستند

محدودیت اندازه:

این ابعاد ترجیحی مخزن توسط صاحب پروکسس است. با این حال، این به توانایی سازنده و استانداردهای حاکم بستگی دارد. بهتر است از اندازه های موجود تجاری یا استاندارد شروع کنید و بر اساس آن تغییراتی را انجام دهید.

درجه استیل ضد زنگ:

به طور کلی، سه نوع استیل ضد زنگ معمولاً برای مخازن استفاده می شود. این سه نوع شامل 304/304L، 316/316L و دوبلکس هستند. استیل ضد زنگ 304/304L ارزان ترین و مناسب تر برای محیط ها و مواد شیمیایی با خورندگی ملایم است. 316/316L دارای خواص برتر نسبت به 304/304L است اما به طور قابل توجهی گران تر است. استیل ضد زنگ دوبلکس دارای خواص قابل مقایسه (برای گرید های گران تر) از 316/316L است. مخازن دوبلکس گران تر است، با این حال، پیشرفت در تکنولوژی ساخت هزینه ها را کاهش می دهد.

نوع پرداخت:

روکش های معمول مخزن استیل ضد زنگ به صورت استاندارد آسیاب و پرداخت الکتروپولیش هستند. پرداخت مکانیکی برای دستیابی به یک زبری سطح خاص استفاده می شود.

نازل و منهول:

نازل ها اتصالاتی هستند که به مخزن استیل ضد زنگ برای اتصال، اتصال یا پیچ و مهره کردن لوله های ورودی، خروجی و ابزار جوش داده می شوند. منهول ها دسترسی به داخل مخزن را برای تمیز کردن و نگه ‌داری فراهم می کنند. اندازه نازل و منهول معمولا توسط صاحب پروکسس مشخص می شود.

شیر های کاهش فشار یا سر ریز مایع:

این یک محافظ در حوادث اضطراری مانند خرابی تجهیزات یا اختلالات پروکسس است. فشار و جریان بیش از حد می تواند از محدودیت های مخزن فراتر رود و باعث انفجار و ریزش شود. این امر به ویژه برای مخازن فرآیند با توان بالا و مخازن تحت فشار مهم است.

شرایط مورد نیاز برای جوش های تراش زمین:

برای مخازن مورد استفاده در مواد غذایی، نوشیدنی، داروسازی و لبنیات، نباید هیچ منطقه ای وجود داشته باشد که محصول در آن راکد بماند. کلاهک های جوش می توانند از جریان خروج مایع جلوگیری کنند. میکروب ها می توانند در این مناطق رشد کنند و باعث آلودگی شوند. صاحبان فرآیند ممکن است انتخاب کنند که میزان جوش های تراش زمین را مشخص کنند. اما این فرآیند به طور قابل توجهی باعث تضعیف درزها می شود و باید در طراحی ضخامت دیوارهای ورق مورد توجه قرار گیرد.

ویژگی ها و لوازم جانبی خاص برنامه:

این موارد عبارتند از روکش های خنک کننده، عایق، اتصالات همزن و میکسر، براکت ها، تکیه گاه ها، لنگه های بالابر و ساختارهای داخلی مانند بافل، سینی و نردبان.

.:: جهت تماس با مدیر فروش و دریافت مشاوره رایگان درباره ی مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده با شماره

 09152000050 – 09153130748

( مهندس نکته سنج )

کارخانه و دفتر فروش: 05136589223

در تماس باشید ::.

نتیجه گیری نهایی مقاله “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده”

به طور کلی، مخازن استیل در بخش‌ های مختلف صنایع غذایی کاربرد دارند. مزیت اصلی استفاده از استیل ضد زنگ عامل مقاومت این مخازن در برابر خوردگی است. در این وسایل، استیل ضد زنگ از اصل غیرفعال سازی استفاده می کند که در آن فلزات به اکسیداسیون “منفعل” یا غیر واکنشی تبدیل می شوند. فیلم غیرفعال در استیل ضد زنگ از اکسید کروم تشکیل شده است.

عناصر آلیاژی اصلی برای ایجاد استیل ضد زنگ،  کروم، نیکل، مولیبدن و منگنز هستند که با تغییر ترکیب، درجات مختلفی مانند استیل ضد زنگ 304/304L، 316/316L و دوبلکس تولید می شود. ساختارهای مختلف مخازن استیل به صورت تک جداره، دو جداره، روکش دار می باشد. مخازن استیل را نیز می توان بر اساس کاربردشان طبقه بندی کرد مانند مخازن فرآیند و مخازن ذخیره.

نول پرداخت سطح و زبری سطح از مشخصات مهم مخازن استیل ضد زنگ است زیرا بر حفظ رطوبت و چسبندگی مواد روی سطح مخزن تأثیر می گذارد.

در پایان از این که تا انتهای این مقاله جدید با ماشین ساز همراهی کردید از شما بی نهایت ممنونیم و امیدواریم که در این مقاله ی به شما راهنمایی درستی درباره‌ی خرید “مخازن استیل مورد نیاز مخصوص خط تولید مواد شوینده”  کرده باشیم.

 

همچنین لازم به ذکر است که شما می توانید در صورت نیافتن محصول خود در سایت ماشین ساز به سایت دیگر ما یعنی سایت توان صنعت مراجعه کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *