خط تولید آب رادیاتور

تاریخ انتشار : 09 جولای 2022
تعداد بازدید : 1068 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

آب رادیاتور، مایعی است که در خودرو استفاده می‌شود و با استفاده از آن موتور خودرو خنک می‌شود.  استفاده از این مایع  در تابستان مانع جوش آوردن ماشین  می‌شود و  در زمستان هم از یخ زدن آن جلوگیری می‌کند. برای تولید آب رادیاتور نیاز به چند دستگاه می‌باشد.  قیمت  آب رادیاتور به میزان زیادی به کیفیت آن مربوط می‌شود.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

به علت اینکه آب رادیاتور با فلزات مختلف سیستم خنک کننده،  تماس مستقیم دارد با عمر مفید قطعات ارتباط تنگاتنگی دارد و اگر آب رادیاتور،  کیفیت خوبی نداشته باشد به اجزا و قطعات آن تاثیر منفی می‌گذارد و به آنها  آسیب می‌رساند. برای تولید بهترین آب رادیاتور به بهترین  دستگاه تولید، نیاز است. اگر شما هم قصد دارید این دستگاه را خریداری کنید توصیه می‌کنیم  به  نمایندگی مرکزی مراجعه نمایید تا باکیفیت ترین دستگاه تولید آب رادیاتور را با مناسب‌ترین قیمت خریداری نمایید‌  برای کسب اطلاعات بیشتر‌در مورد قیمت دستگاه تولید آب رادیاتور با ما تماس بگیرید.

 

اجزای آب رادیاتور کدامند؟

اجزای آب رادیاتور شامل موارد زیر می‌شوند که عبارتند از:

  • آب: مهم‌ترین ماده‌ای که در تولید آب رادیاتور استفاده می‌شود آب می‌باشد. اما آبی که برای تولید ان استفاده می‌شود باید آب خالص و بدون هر گونه املاح و مواد معدنی باشد. آب خالص سبب می‌شود که از رسوب گرفتن مسیرهای رادیاتور جلوگیری شود.
  • مواد افزودنی: مواد مهم دیگر که در تولید آب رادیاتور مورد استفاده قرار می‌گیرد مربوط به افزودنی‌ها می‌باشد که وظیفه آنها محافظت از فلزات مختلف  در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. این مواد علاوه بر محافظت قسمت‌های فلزی که شامل مس، آلومینیوم، استیل و…می‌باشد از رسوب گرفتن رادیات جلوگیری می‌کند. این روزها که بازار تقلب حسابی داغ است ممکن است سودجویان محصولاتی تقلبی به نام آب رادیاتور به مردم عرضه کنند که از آب تصفیه شده و رنگ به دست آمده باشند. رنگ مورد استفاده در اینگونه آب رادیاتورها سبب کاهش PH  می‌شوند و برای خودرو مناسب نبوده  بلکه مضر هم می‌باشد. در واقع از خواص افزودنی‌های آب رادیاتور، خنثی کردن اثر اسیدی رنگ‌ها و حفظ PH  آب در حد مناسب و مجاز است.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

دستگاه‌های مورد نیاز برای تولید آب رادیاتور

برای شروع تولید، ابتدا باید آب لوله کشی  در دستگاه آب مقطر ساز ریخته شود و به این ترتیب  آب معمولی  طبق فرایندی به وسیله دستگاه به آب مقطر تبدیل می‌شود.  بعد از کنترل ناخالصی، اسید سولفوریک ۹۸ درصد را اضافه می‌کنند و در دستگاه با هم به خوبی مخلوط می‌کنند.

بعد از اینکه  آب رادیاتور تولید شد  اقدام به بسته‌بندی و پرکردن آن می‌کنند و به این  ترتیب آب رادیاتور در بطری‌های مخصوص آن ریخته می‌شود و سپس  درب‌بندی آن انجام می‌گیرد. برای تولید آب رادیاتور به دستگاه‌های خاصی  نیاز است  که عبارتند از فیلر، آلومینیوم  فویل سیل گالن، دستگاهتولید آب مقطر، تانک همزن دار و…

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

مهم‌ترین تجهیزاتی که بعد از تولید آنها استفاده می‌شود می‌توان به دستگاه تولید آب مقطر،  دستگاه پرکن و شیرینگ پک اشاره کرد که در اینجا به معرفی آنها می‌پردازیم.

دستگاه تولید آب مقطر:

دستگاه مزبور، دستگاهی است که آب مقطر یا آب خالص تولید می‌کند و به وسیله آن بیش از ۹۵ درصد از املاح آب که شامل سدیم، آرسنیک، مواد شیمیایی آلی و… می‌باشند را حذف می‌کنند و به این ترتیب از سختی آب می‌کاهند البته دستگاه آب مقطرگیری دارای انواع مختلفی بر اساس خلوص آب می‌باشد و شامل دستگاه آب مقطرگیری یکبار تقطیر، دستگاه آب مقطرگیری  دو بار تقطیر، دستگاه آب مقطرگیری جریان بالا و… می‌باشند.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

دستگاه پرکن:

دستگاه پرکن آب رادیاتور شامل تجهیزاتی است که از آن برای پر کردن در  گالن‌های  آب رادیاتور استفاده می‌شود. دستگاه مزبور دارای نازل‌های متعددی است و تعداد نازل‌ها به حجم مایعاتی که بسته‌بندی می‌شوند مربوط می‌شود.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

دستگاه پرکن مایعات که برای پر کردن آب رادیاتور استفاده می‌شود به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک کار می‌کنند و تولیدکنندگان  با توجه به نیاز و حجم کار،  انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک را انتخاب می‌کنند. برای تولید حجم خیلی بالا  بهتر است از دستگاه پرکن تمام اتوماتیک استفاده شود چون هم سرعت و دقت بالایی دارد و  نیز همه کارها با دستگاه انجام می‌شود و نیاز به دخالت دست نمی‌باشد.  برای تولید حجم  کمتر، استفاده از دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک نیز می‌تواند به نیاز شما پاسخ دهد. با این دستگاه تمام کارها با دستگاه انجام می‌شود و فقط عمل قرار دادن بطری‌ها در زیر نازل با دست اپراتور انجام می‌شود.

دستگاه بسته‌بندی شیرینگ پک:

برای اینکه بسته‌بندی آب رادیاتور، ظاهر شیکی داشته باشد، بسته‌بندی را به صورت شیرینگ پک در می‌آورند. این بسته‌بندی به گونه‌ای است که آب رادیاتور از بیرون شیرینگ پک به خوبی نمایان است و از  محصول به خوبی محافظت می‌کند و هم  جابه جا کردن آن آسان است. این بسته‌بندی به وسیله فیلم شیرینگ دستگاه انجام می‌شود و در انواع تونلی و کابینی می‌باشند و در دسته‌بندی دیگری در انواع تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید و روانه بازار فروش می‌شود. شیرینگ‌ پک‌ها چون در اندازه‌های متنوعی تولید می‌شوند با توجه به اندازه،  قیمت متفاوتی دارند و اندازه‌های بزرگ‌تر قیمت بالاتری دارند.

دستگاه‌هایی که ذکر کردیم تنها چند نمونه از دستگاه‌های مورد نیاز است که در هنگام تولید آب رادیاتور استفاده می‌شود. اگر شما هم قصد دارید دستگاه‌های مورد نیاز برای تولید آب رادیاتور را خریداری کنید با ما تماس بگیرید تا راهنمای شما باشیم.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

سایت ماشین ساز، تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات صنعتی است که دستگاه لیبل زن را با بهترین کیفیت و مناسیترین قیمت به فروش میرساند.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *