راه اندازی خط تولید ژل آتش‌ زا | قیمت خط تولید ژل آتش‌ زا 

تاریخ انتشار : 23 می 2022
تعداد بازدید : 86 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

خط تولید ژل آتش‌ زا

در گذشته مردم برای روشن کردن آتش از نفت استفاده می‌کردند. در همه خانه‌ها هم  نفت وجود داشت؛  چون سوخت مردم بیشتر از نفت تامین می‌شد اما به مرور زمان، انرژی‌های نو جای نفت را گرفت و هم اکنون سوخت مردم بیشتر از گاز می‌باشد و در خانه افراد همچون سابق، نفت پیدا نمی‌شود به همین دلیل،  اکنون بیشتر افراد برای روشن کردن آتش از ژل آتش زا استفاده می‌کنند.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

ژل آتش زا،  ماده‌ای با قابلیت اشتعال عالی و بی‌بو می‌باشد.  از آن می‌توان در مصارف مختلف همچون باربیکیو  استفاده کرد ولی بهتر است در مکان‌های رو باز و در تفرج‌‌ گاه ‌ها   از آن استفاده شود. برای راه اندازی خط تولید ژل آتش زا می‌توانید با سرمایه اندکی شروع به کار کنید و  بعدها با افزایش مشتری می‌توانید تولید خود را افزایش دهید و به یک تولیدکننده بزرگ تبدیل شوید‌. برای این کار نیاز به دستگاه پرکن مایعات غلیظ نیز دارید.

 

تاریخچه ژل آتش زا

ژل آتش زا ترکیبی است که  از ماده‌ای شبیه ژل با غلظتی مناسب مانند نمک آلومینیومی و ماده نفتی – شیمیایی فرار به دست می‌آید‌.  اولین بار،  عامل آتش زا توسط تیمی به سرپرستی لوئیز فیشر در دانشگاه هاروارد آمریکا تولید شد. این عامل آتش زا قابل سوختن  در دمای ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌باشد و نسبت به بنزین مدت بیشتری می‌سوزد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

ژل آتش زا در جنگ جهانی دوم نیز مورد استفاده قرار گرفت چون  فرمول خاص آن به گونه ای است که سوختن آن با سرعت معینی انجام می‌شود. در هنگام سوختن ژل آتش زا، هوای اطراف، اکسیژن زدایی شده و  مونوکسید کربن و دی اکسید کربن فراوانی تولید می‌شود.

تولید ژل آتش زا از زغال

هر ساله ژل آتش زا توسط شرکت‌های تولیدی خاصی که در این زمینه فعالیت می‌کنند؛  تولید شده و به بازار عرضه می‌شود. میزان عرضه آنها نیز تحت تاثیر عوامل خاصی و همچنین میزان تقاضا، متفاوت می‌باشد. در سالیان اخیر تقاضای مردم رو به افزایش است و به همین دلیل هر روز بر میزان تولید،  افزوده می‌شود تا جوابگوی نیازهای مردم باشد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

تولید کنندگان، ژل آتش زا را به دو صورت جامد و مایع می‌سازند و برای تولید آن از روش های متعددی کمک می‌گیرند. در تولید این محصول،  باید تمام  استانداردها  رعایت شود تا افراد  بتوانند بدون هیچ نگرانی از آن در مصارف مختلف استفاده کنند و با استفاده از آن به محیط زیست آسیب نرسانند.

لازم به ذکر است که برای راه اندازی خط تولید ژل آتش زا  به سرمایه کمی نیاز می باشد و چون خریداران این ژل ها، عموم  مردم هستند؛  سوددهی بالایی دارند. این ژل ها قابلیت صادرات را نیز دارا می‌باشند و به کشورهای همسایه از جمله افغانستان صادر می‌شوند. به همین دلیل،  راه اندازی خط تولید ژل آتش زا  می‌تواند  با درآمد بالایی همراه باشد‌‌.

 

انواع ژل آتش زا

در کشور ما ژل آتش زا در دو مدل تولید می‌شود که عبارتند از:

  • ژل آتش زا ساخته شده با کرموبر: در تولید این ژل آتش زا از کرموبر استفاده می‌شود. کرموبر نوعی ماده شیمیایی می باشد که از آن برای غلیظ کردن ماده استفاده می‌شود. این ماده از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می‌باشد اما این ماده،  کمیاب و گران می‌باشد.
  • ژل آتش زا ساخته شده با پودر مخصوص ژل آتش زا: ژل مزبور کیفیت پایین‌تری از نوع قبلی دارد اما تولید ژل با این روش،  بسیار به صرفه‌تر بوده و از پودر ژل شرکت لندو چین به جای پودر کرموبر استفاده می‌شود.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

نکات مهم در خرید ژل آتش زا

ژل آتش زا،  محصولی است که در تولید آن از فرمولاسیون پیچیده‌ای استفاده نمی‌شود و ژل های آتش زا معمولا  از لحاظ کیفیت با هم  برابر هستند و عملکرد و کاربرد یکسانی دارند حتی ژل آتش زایی که با کرومبر ساخته شده باشد؛  تفاوت خاصی با ژل های آتش زای دیگر ندارد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

در هنگام استفاده باید چوب را به گونه‌ای در کنار هم بچینید تا هوا در آن جریان داشته باشد سپس ژل آتش زا را در قسمت های مختلف بریزید و  سپس آتش را روشن کرده  و با روشن شدن آتش، هیچ بوی بدی از آن ساطع نمی‌شود و به این ترتیب چوب‌های زیری نیز به راحتی و به بهترین صورت می سوزند.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *