خط تولید فیلتر هوا | خط تولید فیلتر هوای ماشین | خط تولید فیلتر هوا دستی

خط تولید فیلتر هوا
تاریخ انتشار : 20 نوامبر 2021
تعداد بازدید : 35 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

امروزه معضلات آب و هوایی و مخصوصاً آلودگی هوا که ناشی از دلایل فیزیکی و شیمیایی مختلفی است؛ تبدیل به یکی از مهم‌ترین مشکلات و دردسرهای جوامع مختلف و همچنین دولت‌ها و ملت‌ها شده است. تأمین هوای پاک و مناسب برای تنفس از جمله آرمان‌های بسیاری از دولت‌ها و کشورها است. ما در این مقاله قصد داریم در رابطه مهم‌ترین و اساسی‌ترین علل آلودگی هوا صحبت کرده و همچنین در ارتباط با فیلتر هوا و مخصوصاً خط تولید فیلتر هوا بحث و صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم اگر برای شما نیز تأمین هوای پاک و نفس کشیدن در هوای ایده آل، یکی از دغدغه‌های اصلی‌تان است، لطفاً این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید.

علل اصلی آلودگی هوا

به منظور اینکه عوامل اصلی و مهم آلودگی هوا را شناسایی کنیم باید به چندین نوع تقسیم بندی دقت کنیم. آلاینده‌های اصلی هوا ممکن است توسط منابع اولیه یا منابع ثانویه به ایجاد شوند. آلاینده‌هایی که مستقیماً خودشان سبب آلودگی می‌شوند، می‌توانند آلوده‌کننده‌های اولیه باشند. به عنوان مثال، از یک آلاینده اصلی، می‌توان به دی اکسید گوگرد تولید شده از کارخانه‌ها اشاره نمود.

در تعریف آلاینده‌های ثانویه باید بگوییم آلاینده‌هایی، ثانویه هستند که به وسیله آمیختگی و کنش و واکنش آلاینده‌های اولیه ایجاد می‌شوند. برای مثال دود حاصل از واکنش بین انواعی از آلاینده‌های اصلی، به عنوان آلاینده‌های ثانویه شناخته می‌شوند.

به بعضی از عوامل مهمی که منجر به آلودگی هوا می شوند، در زیر اشاره شده است.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

خط تولید فیلتر هوا

سوزاندن سوخت های فسیلی

دی اکسید گوگردی که به وسیله سوختن انواع سوخت‌های فسیلی، مثل نفت، زغال سنگ و غیره منتشر می‌شود، یکی از اصلی‌ترین عوامل آلودگی هوا است. به این صورت که آلاینده‌های تولید شده ناشی از وسایل نقلیه مانند کامیون، اتومبیل و غیره باعث ایجاد بیشترین آلودگی‌ها می‌شوند. جالب است بدانید این سوخت‌ها و گازهای حاصل از سوختن آن‌ها همواره برای سلامتی انسان ضرر دارند. اما متأسفانه ما مدام از آنها استفاده می‌کنیم تا نیازهای خود را برطرف کنیم. همان‌طور که اشاره شد استفاده افراطی از این نوع سوخت‌ها برای محیط زیست و همچنین برای خود انسان‌ها بسیار مضر است.

کارها و فعالیت‌های کشاورزی

حتماً مطلع هستید که آمونیاک بیشترین ماده­ای است که توسط محصولات مربوط به کشاورزی ساخته می‌شود؛ بنابراین بسیار شایع و همچنین یکی از گازهای خطرناک در جو زمین است. استفاده از حشره‌کش‌ها و انواع کودها در فعالیت‌های کشاورزی بسیار زیاد است؛ اما همین مواد مضر ممکن است در هوا پخش شوند و علاوه بر آن سبب آلوده شدن آب مصرفی ما نیز شوند.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

گازهای خروجی کارخانه‌ها و صنایع

عده­ای گازهای خروجی از کارخانه‌ها و شرکت‌های تولید صنایع را بیشترین عامل آلودگی هوا می‌دانند. صنایع تولیدی به مقدار زیادی مونوکسید کربن و ترکیبات آلی و مواد شیمیایی را در هوا پخش می‌نمایند. به همین خاطر است که کیفیت هوا را کاهش می‌دهند. تقریباً هیچ قسمتی از زمین را نمی‌توان یافت که تحت تأثیر صنایع نباشد. از جمله این صنایع می‌توان به پالایشگاه‌های نفت اشاره کرد.

بعضی از راهکارهای جلوگیری از آلودگی هوا

به منظور جلوگیری و مبارزه با آلودگی هوا می‌توان از دستگاه‌های حمل و نقل عمومی به جای ماشین شخصی استفاده کرد. این عمل تأثیر بسیار زیادی در کاهش آلاینده­های هوا خواهد داشت. مورد بعدی کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی است که گازهای ناشی از آن‌ها سبب تخریب محیط زیست می‌شود.

در گام بعدی چیزهایی که دیگر برای شما قابل استفاده نیستند را نباید دور بیندازید و از این وسایل به منظورهای دیگری استفاده کنید. می‌توانید به ‌جای چراغ‌های پرمصرف از چراغ‌های کم مصرف که بهینه‌تر نیز هستند و برق کمتری مصرف می‌کنند، استفاده کنید. چراغ‌های کم مصرف علاوه بر موارد اشاره شده، دارای عمر بیشتر هستند و به کاهش مصرف انرژی کمک شایانی می‌کنند.

فیلتر هوا

قبل از توضیح در رابطه با خط تولید فیلتر هوا، ابتدا فیلتر هوا را تعریف می‌کنیم. پالایه‌های هوا به منظور زدودن و از بین بردن ذرات آلوده معلق در هوا مورد استفاده قرار می‌گیرند و بیشترین کاربرد آنها در اچ وی ای سی و خودروها است. فیلتر هوا از تجهیزات بسیار لازم و ضروری برای خودروها است.

فیلتر هوا به موجب دارا بودن خاصیت جذب ذرات معلق هوا، مانع از ورود گرد و ذرات آلوده هوا به داخل موتور اتومبیل می‌شود. انواع مختلفی از فیلترها را در خودروها استفاده می‌کنیم. برای تولید فیلترهای هوا از کاغذ، فلز یا کاغذ استفاده می‌شود. البته گزارش شده است که در بعضی از فیلترها، از کاغذ استفاده نشده و به جای آن از نمد استفاده می‌کنند. فیلترهای مذکور قادرند ذرات تا ۲۰ میکرون را به صورت کامل از هوا جدا کنند.

مواد اولیه خط تولید فیلتر هوا

اگر بخواهیم به بعضی از مهم‌ترین مواد اولیه که در خط تولید فیلتر هوا به کار برده می‌شوند اشاره کنیم، می‌توانیم به کاغذ خام فیلتر هوا، دی ام اف، چسب کاغذ فیلتر هوا، توری آلومینیومی و کاغذ چین خورده استاندارد فیلتر هوا اشاره کنیم. یکی از مواد اولیه مهم در خط تولید فیلتر هوای خودرو، فوم پلی اورتان است. این ماده از واکنش شیمیایی دو مایع پلی ال و ایزو تولید می‌گردد. بایستی پلی ال و ایزوسیانات کاملاً و به خوبی و با نسبت مشخص با یکدیگر ترکیب شوند تا زنجیره‌های پلیمری پلی اورتان تشکیل گردند.

هزینه خرید دستگاه خط تولید فیلتر هوا

به منظور راه اندازی و ایجاد خط تولید فیلتر هوا نیاز به وجود دستگاه‌های مجهز و مناسب است. امروزه بسیاری از شرکت‌ها هستند که متأسفانه دستگاه‌های تقلبی را تولید و وارد بازار می‌کنند و چون خریداران نیز اطلاعات لازم را ندارند، در همان ابتدای شروع کار دچار ضرر فراوان می‌شوند.

بنابراین راه اندازی خط تولید فیلتر هوا نیازمند داشتن دستگاه‌های با کیفیت و همچنین تهیه این دستگاه‌ها از شرکت‌های معتبر است. این امر به این دلیل است که شرکت‌های معتبر دارای خدمات پس از فروش هستند. پس لطفاً قبل از اقدام به هر کاری تحقیق کرده سپس تصمیم لازم را بگیرید.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

صفر تا صد خط تولید فیلتر هوا

به منظور ساخت فیلتر هوا ابتدا باید مکان مناسب را در نظر بگیرید و سپس برای راه اندازی خط تولید فیلتر هوا اقدام کنید. برای استعلام و یافتن محل مناسب، می توانید از اداره صنایع مربوط به شهر خود پرس و جو نمایید. گام بعدی در تولید فیلتر هوا اخذ مجوز و پروانه کسب از طرف اداره صنایع یا اتحادیه اصناف است. سپس بایستی برای خرید مواد اولیه خط تولید فیلتر هوا اقدام نمایید.

همچنین برای دریافت علامت تجاری باید در وب سایت مرکز مالکیت معنوی نسبت به ثبت نام اقدام کنید. در نهایت با رجوع به اداره استاندارد، تولید فیلتر هوا را آغاز کنید. بهتر است بدانید که به منظور تولید فیلتر هوا علاوه بر مکان کارگاه، شما نیاز به تجهیزات و مواد اولیه و همچنین قالب های فیلتر هوا خواهید داشت.

انواع دستگاه خط تولید فیلتر هوا

از جمله مهم‌ترین دستگاه‌های تولید فیلتر هوا می‌توان به دستگاه چین کن و دستگاه تزریق اشاره کرد. وظیفه دستگاه چین کن همان‌طور که از اسمش مشخص است، چین نمودن کاغذ است. روش انجام کار به این صورت است که ابتدا کاغذ درون دستگاه قرار گرفته و در انتهای دستگاه کاغذهای چین چین شده خارج می‌گردند. دستگاه‌های اتوماتیک تولید فیلتر هوا به صورت اتوماتیک وظیفه تزریق مواد به قالب‌ها را بر عهده دارند..

جمع بندی

در این مقاله سعی نمودیم اطلاعاتی مفید و مختصر در رابطه با عوامل آلودگی هوا بیان کرده و همچنین به مهم‌ترین دلایلی که سبب آلوده شدن هوا و زمین شده‌اند اشاره کنیم. گفتیم که استفاده از سوخت‌های فسیلی اصلی‌ترین و یکی از بیش‌ترین عواملی است که سبب آلودگی هوا می‌شود. گازهای حاصل از این سوخت‌ها کاملاً برای سلامتی انسان و محیط زیست مضر هستند. بنابراین امید است روزی استفاده از سوخت‌های فسیلی به کمترین مقدار خود رسیده و به جای آنها از سوخت‌های غیر فسیلی مانند انرژی خورشیدی و غیره استفاده شود.

در ادامه مقاله به بررسی خط تولید فیلتر هوا پرداخته و مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت فیلتر هوا را نام بردیم. همچنین اشاره کردیم که خرید تجهیزات و مواد اولیه مناسب، از اصلی‌ترین مراحل خط تولید فیلتر هوا است. در پایان امیدواریم که اطلاعات ارائه شده توانسته باشد به سؤالات شما پاسخ مناسب را ارائه دهد.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *