خط تولید خانگی | انواع خط تولید خانگی | سفارش ساخت خط تولید خانگی ماشین ساز

خط تولید خانگی
تاریخ انتشار : 18 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 27 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

همه چیز درباره خط تولید خانگی

خط تولید کلمه‌ای که کم‌وبیش با آن آشنایی دارید اغلب اوقات در مورد کار خانه‌ها استفاده می‌شود. از این که در مورد شرکت‌های بزرگ که میزان تولید بالای در روز دارند استفاده می‌شود. اما آیا خط تولید فقط برای شرکت‌ها و کارخانه‌ها قابل استفاده هست؟ آیا می‌شود در جای کوچک تر با میزان تولید کم هم از خط تولید استفاده کرد؟(خط تولید خانگی) اصلاً خط تولید واقعاً چه چیزی هست؟ در این مقاله به جواب این سؤالات و مطالب بیشتر می‌پردازیم با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

 • خط تولید به چه چیزی گفته می‌شود؟
 • خط‌‌تولید تمام انسان
 • خط تولید مشترک انسان و ماشینی
 • خط‌تولید کاملاً ماشینی
 • خط تولید خانگی چیست؟
 • انواع خط تولید
 • دستگاه عرق گیر خانگی
 • دستگاه کره گیر و ارده گیر
 • دستگاه‌فلافل ساز
 • دستگاه روغن گیر
 • دستگاه میوه خشک کن
 • نتیجه گیری

خط تولید خانگی

خط تولید به چه چیز گفته می‌شود؟

خط تولید به مراحلی قابل انجام گفت می‌شود که در آن مواد خام را به محصولات و کالاهای قابل استفاده مشتری‌ها ساخته می‌شود. این خط تولید گاهی اوقات فقط با نیروی انسانی کار می‌کند و گاهی اوقات با نیروی انسانی و ماشینی و گاهی اوقات فقط با ماشین‌ها سروکار دارد.

خط تولید در واقع مراحل به هم پیوسته و منظم هست. همان طور که بیان شد سه نوع خط تولید وجود دارد که هر کدام خصوصیت منحصر به فردی دارند.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610  –  09157100071  ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید .

 

خط تولید تمام انسانی

در خط تولید تمام انسانی برای زمانی استفاده می‌شود که ماشین‌ها و دستگاه‌ها می‌توانند کار کنند. از نظر اقتصادی توجیه قابل توجهی دارد یعنی نیروی انسانی ارزان‌تر از دستگاه‌ها هزینه ‌بردار هستند. البته در خط تولید انسانی سرعت تولید و دقت و کیفت کالا یا محصول بازدهی متناسب با انتظار را ندارند. این طبیعی هست که سرعت تولید در زمانی خط تولید تمام انسانی هست پایین باشد. از دقت کمی در تولید محصول برخوردار باشد. این نوع خط تولید بیشتر در کسب و کارهای استفاده می‌شود که میزان تولید زیاد ندارند. البته باید این نکته را بیان کنم که منظور از خط تولید تمام انسان این نیست که از دستگاه و ماشین آلات استفاده نمی‌شود. در واقع از ماشین آلات در این خط تولید استفاده می‌شود ولی به میزان کم به صورتی که قابل توجه نیست و بیشتر کارها را خود انسان انجام می‌دهد.

خط‌تولید مشترک انسان و ماشینی

در خط تولید مشترک انسان و ماشین، همان طور که از اسم آن پیدا هست تقریبا وظایف و کار هر دو طرف مساوی هست. یعنی مقدار مشخصی از کار های ساخت کالا یا محصول بر عهد دستگاه هست و بقیه کار ها بر عهد انسان هست. سرعت تولید در این خط تولید نسبت به خط تولید تمام انسانی در وضعیت مناسب تر قرارا دارد. با دخالت قابل توجه ماشین ها در این خط تولید میزان کیفیت کالا های تولید شده خیلی بهتر از خط تولید تمام انسانی هست. وظایف دستگاه ها معلوم هست یا مراحل اول تولید را انجام می دهند. یا مراحل وسط تولید مثل منتاژ کردن. یا مراحل آخر تولید مثل بسته بندی کردن. معلوم هست که بقیه مراحل تولید را توسط انسان انجام می گردد.

دوستان هرچه قدر هم کار دستگاه در تولید خوب باشد ولی دستگاه نمی‌تواند برخی از کار ها را انجام دهد. بنابراین لازم هست که از نیروی انسانی استفاده شود.

خط‌تولید کاملاً ماشینی

برخلاف عنوان این خط تولید تمام دستگاه نیست بلکه حدود 80 تا 90 درصد دستگاه‌ها در تولید محصولات دخالت دارند. هزینه این خط تولید نسبت به خط‌های تولید دیگر بیشتر هست ولی بسیار در روند تولید تأثیر گذار هست. سرعت تولید کالا در خط تولید‌کاملاً ماشینی بالا هست. به همین دلیل توصیه ما برای شرکت‌ها و کارخانه‌های میزان تولید بالای دارند این هست که از این نوع خط تولید استفاده کنند.

خط تولید خانگی چیست؟

همان طور که بیان کردم از خط تولید غالباً در صنایع بزرگ استفاده می‌شود. چون که میزان تولید بالا دارند و نبود این خط تولید باعث فلج شدن شرکت می‌شود.

اما از گذشته تا به امروز موضوعی مطرح بوده و آن هم کسب کار خانگی هست. در واقع زمانی که از خط تولید خانگی صحبت می‌کنید منظور ما هما کسب و کار خانگی هست. اگر شما قصد دارید درآمد خود را بالا ببرید و البته وقت کافی برای انجام کار دیگر دارید. ایجاد یک کسب و کار خانگی یا کسب‌ وکار کوچک می‌تواند درآمدزایی خوبی برای شما داشته باشد. در واقع شما در منزل خود صاحب یک کسب و کار به ‌غیر از شغل اول هستید. این نوع کسب و کارها حتی اگر سرمایه کمی داشته باشید هم می‌شود راه اندازی کرد.

با این مقدمه‌ای که بیان کردم شما باید متوجه این شده باشد که خط تولید خانگی چه چیزی هست. برای راه اندازی خط تولید خانگی یا خط تولید کوچک لازم هست که چند کار را انجام به دهید:

 • برای برپایی خط تولی به مکان مناسب برای نصب دستگاه نیاز دارید. البته ابعاد دستگاه با توجه به نوع و کار آن متفاوت هست.
 • باید بدانید چه تجهیزاتی مورد نیاز شما هست. ما در این مقاله به برخی از این تجهیزات می‌پردازیم.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610  –  09157100071  ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید .

انواع خط تولید خانگی

در این مقاله هدف داریم برای شما با چند مورد از خط تولید خانگی آشنا کنیم. می توانم بگویم کسب کار خانگی یا کوچک با ماشین آلات صنایع غذایی و نساجی شدنی هست و درآمد بسیار خوب به همراه دارد. شما می توانید با حداقل بودجه، مکان، نیروی انسانی و دستگاه یه خط تولید خانگی راه اندازی کنید.

همان طور که در اول این مطلب بیان کردم سه نوع خط تولید داریم. خط تولید خانگی می‌تواند از نوع اول باشد. صنایع غذایی مثل غلات و رُب گوجه‌ها و لبنیات و صنایع نساجی مثل انواع پوشاک این دو صنعت جزء صنایع مهم و مورد نیاز مردم هستند. در واقع این دو صنعت مواد غذایی و پوشاک جامعه را تأمین می‌کنند. همیشه در هر شرایطی این دو صنعت جزء اصلی و جدا نشدنی مردم هستند. می خواهم اهمیت این صنعت را به شما برسانم. با این وجود در صورت راه اندازی کسب و کار خانگی در مورد یکی از این دو صنعت باعث درآمدزایی شما شود. اصلا جای نگرانی برای بازگشت سرمایه و فروش کالای تولیدی نیست.

کافی است که بر اساس علاقه و موقعیت که دارید و همچنین سرمایه‌ای که دارید یک کسب و کار خانگی را ایجاد کنید. برای مشاوره تخصصی و رایگان درباره قیمت دستگاه‌های مورد نیاز، مشخصات فنی آن و روش کار این دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای ایجاد کسب و کار خود می‌توانید روی ما حساب باز کنید. مناسب ترین دستگاه را به شما معرفی می‌کنیم.

دستگاه عرق گیر خانگی

دستگاه عرق‌گیری یا دستگاه تقطیر خانگی نام دارد. این دستگاه یکی از کم هزینه ترین  ماشین آلات خط تولید خانگی (کسب و کارهای خانگی) به حساب می‌آید. شما می‌توانید این دستگاه را به راحت راه اندازی کنید. تولید انواع عرقیات گیاهی مانند گلاب، عرق نعنا، عرق بیدمشک را با این دستگاه انجام می‌دهند.
شروع کار خود را با دستگاه عرق گیری ۱۰ لیتری باشد بهترین انتخاب هست. این دستگاه عرق گیر، در یک ساعت می‌تواند ۷۰۰ سی‌سی عرق گیاه را تولید کند.

دستگاه کره گیر یا ارده گیر

دستگاه کره گیر یا دستگاه ارده گیری، با استفاده از این دستگاه شما می‌توانید به همان اندازه که مواد وارد دستگاه می‌کنید کره یا ارده تولید دریافت کنید. مثلاً دستگاه کره گیر می‌تواند، ۱۰ کیلوگرم بادام زمینی را به ۱۰ کیلوگرم کره بادام زمینی تبدیل می‌کند و به شما تحویل بدهد.
شما می‌توانید در فصول سرد سال با درست کرد کره بادام زمینی درآمد خوبی داشته باشید. دستگاه کره گیر یا ارده گیر می‌تواند در یک ساعت ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم، انواع کره و ارده را تولید کند.

دستگاه فلافل‌ساز

دستگاه‌فلافل‌ساز یک دستگاه کوچک رومیزی هست که بیشتر به عنوان دستگاه فلافل ساز خانگی استفاده می‌شود، به طور متوسط در یک ساعت ۴,۰۰۰ قرص فلافل را قالب گیری و آماده می‌کند. واقعاً این مقدار قرص فلافل با این دستگاه بی نظیر هست. دستگاه فلافل ساز خانگی هر یک کیلوگرم مواد خام فلافل را به ۴۰ قرص فلافل تبدیل می‌کند.

دستگاه‌روغن گیر خانگی

برپای یک خط تولید خانگی که روغن در آن تولید می‌شود کار آسانی هست شما می‌توانید با دستگاه روغن گیری خانگی و کوچک و رومیزی به روغن بپردازید در واقع تولید ۱۰ کیلوگرم روغن را در یک ساعت انجام می‌دهد و با تولید یک لیتر روغن می‌توانید تقریباً ۱۰ هزار تومان یا خیلی بیشتر سود کنید. این دستگاه برای روغن گرفتن مغزی جات استفاده می‌شود. معروف ترین دستگاه روغن‌گیری، دستگاه روغن گیری کنجد هست که گزینه مناسبی برای راه اندازی کسب و کار خانگی یا همان خط تولید خانگی در فصول سرد سال است.

البته دستگاه‌روغن گیری زیتون قیمت بالای نسبت به سایر دستگاه‌های روغن گیری دارد ولی سود آن برای شما بیشتر از هزینه‌های اولیه هست.

دستگاه میوه‌خشک کن

دستگاه میوه خشک‌کن کوچک تک کابین با میزان ورودی ۴۰ کیلوگرم، گزینه مناسبی برای شروع یک خط تولید خانگی می‌باشد. نکاتی که قبل از خرید دستگاه‌میوه خشک کن به آن دقت کنید:

یک: تعداد سینی

دو: ابعاد

سه: وزن

چهار: تنظیم دمای دستگاه میوه خشک

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610  –  09157100071  ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید .

نتیجه گیری

خط تولید خانگی به کسب و کارهای خانگی گفته می‌شود که با دستگاه‌های کوچک شروع به تولید محصول و کالا می‌کنند. در بین دستگاه‌ها و ماشین آلاتی که بیان کردیم، دستگاه‌های دیگر هم هست مثل چرخ خیاطی، ماشین رخت شویی بزرگ، دستگاه پرینت، دستگاه جوراب بافی، دستگاه اسکاچ بافی، دستگاه جوجه کشی و مواد دیگر.

با استفاده از این دستگاه‌های می‌توانید خط تولید پر درآمدی برای خود ایجاد کنید در آیند به تمام دستگاه‌های خط تولید خانگی می‌پردازیم و همه تن ها را به شما معرفی می‌کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *