خط تولید آب آشامیدنی دست دوم را چگونه تهیه کنیم؟

خط تولید آب آشامیدنی دست دوم | ماشین ساز
تاریخ انتشار : 17 ژانویه 0761
تعداد بازدید : 34 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

سایت ماشین ساز در این مقاله قصد دارد به خط تولید آب آشامیدنی دست دوم بپردازد و آن را از ابعاد گوناگون مورد بررسی و تحلیل قرار دهد.

آب مایع حیاتی و از ضروری ترین نیاز های روزمره بشر است. مقادیر یکسانی از آب در کره زمین وجود دارد که به شکل یخچال های قطب شمال و جنوب، آب دریا، آب های زیر زمینی، بخار آب و غیره موجود است.

بخش اعظمی از بدن انسان و سایر جانداران را آب تشکیل می دهد. این آب به عنوان عنصر اصلی و حیاتی در ادامه حیات بشر است که در صورت کمبود آن در بدن، سایر ارگان های حیاتی نیز با مشکل مواجه می شود و در نتیجه سلامتی انسان به خطر می افتد.

مقدمه

بیایید از منظری دیگر به این موضوع نگاه کنیم. چنان چه در طول روز تشنه شوید این نیاز را با آب مصرف می کنید. برخی از بطری هایی که در مراکز فروشگاهی و سوپر مارکت ها می خرید حاوی آب آشامیدنی است که از آب معدنی متفاوت تر است.

در این نوشتار می خواهیم درباره  خط تولید آب آشامیدنی دست دوم برایتان صحبت کنیم. یک خط تولید آب آشامیدنی شامل چندین دستگاه است که هر کدام وظایف مخصوص به خود را انجام می دهند.

هر کدام از این دستگاه ها بنا بر کاری که انجام می دهند قیمت های متفاوتی در سطح بازار دارند. برخی از تولید کنندگان آب آشامیدنی برای کاهش راه اندازی خط تولید از خط تولید  آب آشامیدنی دسته دوم استفاده می نمایند. این دستگاه بنابر این که مدتی را کار کرده و با قیمت مناسب تری به فروش می رسد در اغلب مواقع به نفع خریدار است.

خط تولید آب آشامیدنی دست دوم شامل چه دستگاه هایی می باشد؟

یکی از مهم ترین زمینه های تولید و عرضه نیاز های اساسی انسان، آب آشامیدنی است. در زمان های گذشته در روستا ها اب آشامیدنی را از طریق چشمه و به صورت دستی به خانه می بردند. در حالتی دیگر درون منزل ها یک چاه حفاری می نمودند و با استفاده از یک سطل آب را به بیرون از چاه انتقال داده و سپس استفاده می کردند. به مرور زمان و افزایش علم و تکنولوژی بشر، روش های نوین تولید آب بیش تر شد.

با استفاده از ایجاد تصفیه خانه و انتقال آب لوله کشی به درون منازل بخشی از آب آشامیدنی مورد نیاز تامین گردید. اما در حالت هایی که به آب لوله کشی دسترسی نبود و نیاز به نوعی بسته بندی بود که بتوان آب را با خود همراه نمود. در این حالت بطری های آب آشامیدنی به مرحله تولید رسیده و با استقبال عمده مردم رو به رو شد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان درباره قیمت این نوع دستگاه با شماره

 09159137610 – 09157100071

( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

خط تولید آب آشامیدنی بنا بر بخش های مختلفی که دارد از دستگاه های مختلفی تشکیل گردیده است. این دستگاه ها عبارتند از:

منبع ذخیره آب، مرحله استریل کردن، مرحله پرکن و درب گذاری، مرحله لیبل زنی و شیرینگ پک.

منبع ذخیره آب

نخستین مرحله در خط تولید آب آشامیدنی منبعی است که آب آشامیدنی در آن ذخیره می شد. این منبع بنابر ظرفیت مشخصی که روزانه این خط تولید توان آن را دارد مشخص می شود. منبع ذخیره باید از جنس مقاوم و مفید باشد تا در مجاورت با اب زنگ نزد و بتواند سالیان متمادی کارایی داشته باشد.

خط تولید آب آشامیدنی دست دوم را چگونه تهیه کنیم؟ | ماشین ساز
خط تولید آب آشامیدنی دست دوم را چگونه تهیه کنیم؟ | ماشین ساز

مرحله استریل کردن

مرحله استریل کردن همان مرحله ای است که میکرب ها را از بین برده می شود. دستگاه استریل با استفاده از فرآیندی مشخص و بر طبق استاندارد های از پیش تعیین شده میکروب و باکتری های فعال موجود در آب را که باعث آلودگی آب می شود را از بین می برد.

به دلیل ارتباط مستقیم این مایع حیاتی با سلامتی انسان کیفیت رعایت تمام مراحل از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است بدانیم  در خط تولید آب آشامیدنی دست دوم  مرحله ای که کیفیت نهایی را معین می کند همان مرحله استریل کردن است. زیرا در این مرحله تمام میکروب ها و باکتری ها از بین می رود و یک آب آشامیدنی سالم به مرحله پرکن و بسته بندی می رسد.

مرحله پرکن و درب گذاری

مرحله بعد از استریل کردن اب اشامیدنی، مرحله پرکن است. همان طور که می دانید دستگاه پر کن بر اساس غلظت مایع مورد نظر فرآیند پر یا تزریق مایع به درون بطری و ظروف مشخص را انجام می دهد. آب معدنی در دسته مایعات رقیق به شمار می آید و برای پر کردن ان نیاز به فرآیندی پیچیده نمی باشد.

این مایع با استفاده از مکانیسم پمپی یا ثقلی به درون ظروف انتقال می یابد. این دستگاه  در خط تولید آب آشامیدنی دست دوم به دلیل این که مدت زمانی را در یک خط تولید کار کرده است می تواند قیمت مناسب تری داشته باشد.

مرحله بعد از پر کردن آب آشامیدنی به درون ظروف، همان مرحله درب گذاری و سپس لیبل زنی است .اهمیت مرحله درب گذاری به این دلیل است که مایع پس از آن که به درون ظروف انتقال یافت، باید طی یک فرآیند استاندارد و مناسب بسته بندی شود. این مرحله با استفاده از یک دستگاه درب گذار، درب تمام بسته ها به طور اتوماتیک بسته می شود.

خط تولید آب آشامیدنی دست دوم | ماشین ساز
خط تولید آب آشامیدنی دست دوم را چگونه تهیه کنیم؟ | ماشین ساز

مرحله لیبل زنی و شیرینگ پک

مرحله پایانی خط تولید آب آشامیدنی، مرحله لیبل زنی است که اطلاعات را به محصول ثبت می نماید. این اطلاعات به دلیل این که به دست مشتریان می رسد و نشان دهنده کیفیت و محل بسته بندی آب آشامیدنی و استاندارد های رعایت شده در آن می باشد و می تواند برای مشتریان مفید بوده و از سوی دیگر موجبات جلب اعتماد ان ها را نسبت به تولید کننده فراهم نماید.

نکات

دستگاه های نام برده شده به طور یک جا یک خط تولید آب آشامیدنی را تشکیل می دهند. برخی از تولید کنندگان برای به وجود آمدن یک خط تولید اقدام به خرید این نوع خط تولید می نمایند. این خط تولید می تواند اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک باشد.

در خطوط اتوماتیک تمام دستگاه ها برای انجام مراحل کار بدون دخالت عامل انسانی کار می کنند. این دستگاه ها با افزایش سرعت و ظرفیت خط تولید برای میزان تولید های بالاتر مفید است. در خطوط نیمه اتوماتیک انجام کار به صورت تلفیقی از نیروی انسانی و دستگاه است. این دستگاه ها برای تولیدی هایی که میزان استفاده از نیروی انسانی بالاتر است مناسب می باشد.

برای خرید این خط تولید باید نکات مهمی را مد نظر قرار داد و عوامل موثر بر قیمت آن را به طور کامل بررسی نمود. چنان چه می خواهید درباره خط تولید آب آشامیدنی دست دوم اطلاعات کامل تری به دست بیاورید مطالعه بخش بعدی به شما بیش تر کمک خواهد نمود.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان درباره قیمت این نوع دستگاه با شماره

 09159137610 – 09157100071

( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

قیمت یک خط تولید آب آشامیدنی دست دوم چگونه مشخص می شود؟

شاید عنوان دسته دوم برای برخی از مشتریان دلسرد کننده باشد، چرا که گمان می کنند این خط تولید کارایی خود را از دست داده و دستگاه های ان فرسوده می باشد. بهتر است این نکته را مورد نظر قرار دهیم در اغلب اوقات قیمت دستگاه های خط تولید آب آشامیدنی که دسته اول می باشند بسیار گران است و برخی از تولید کنندگان در ابتدای کار امکان خرید این دستگاه ها را ندارند.

خط تولید آب آشامیدنی به دلیل این که مدت زمان مشخصی که توسط فروشنده اعلام می شود کار کرده است  پس از تایید مرکز فروش نسبت به سالم بودن کلیه دستگاه ها و قطعات، به فروش می رسد. اندکی که واقع نگر تر به این مساله بنگرید نوع دست دوم آن به نفع مصرف کنندگان می باشد.

ظرفیت

ظرفیت کلی تولیدی در قیمت خط تولید آب آشامیدنی دست دوم و دستگاه های ان تاثیر گذار است. جالب است بدانیم اینکه کلیه دستگاه ها چه میزان از ظرفیت تولید را دارند در قیمت آن تاثیر گذار است. اغلب دستگاه ها با ظرفیت یکسان همراه هستند و برخی از این دستگاه ها با قابلیت تغییر در تنظیمات مورد نظر می توانند کاهش یا افزایش ظرفیت را داشته باشند.

سرعت

سرعت خط تولید آب آشامیدنی دست دوم در قیمت کلی دستگاه ها تاثیر گذار است. خط تولیدی که امکان تولید و بسته بندی آب آشامیدنی به میزان 1000 لیتر در یک روز را دارد با خط تولیدی که سرعت تولید آن به میزان 300 لیتر است متفاوت می باشد. افزایش سرعت به افزایش میزان تولید و سود بیش تر منجر می شود.

خط تولید آب آشامیدنی دست دوم را چگونه تهیه کنیم؟ | ماشین ساز
خط تولید آب آشامیدنی دست دوم را چگونه تهیه کنیم؟ | ماشین ساز

مدت زمان کارکرد دستگاه ها

مهم ترین و اصلی ترین عاملی که در قیمت خط تولید آب آشامیدنی دست دوم تاثیر گذار است همان مدت زمان کارکرد ان می باشد.  برخی از دستگاه ها مدت زمان کارکرد کم تری داشته اند و برای کارکرد بیش تری مفید تر می باشد.

این خط تولید بر اساس این که چه میزان از تولیدی را انجام خواهد داد باید دستگاهی متناسب با آن ظرفیت تهیه شود. میزان کارکرد و کیفیت تک تک دستگاه های خط تولید میزان قیمت نهایی یک خط تولید آب آشامیدنی دست دوم را تعیین می کند. این که این دستگاه ها اتوماتیک باشند یا نیمه اتوماتیک نیز در میزان کارکرد دستگاه ها تاثیر گذار است.

به همین دلیل در خرابی خط تولید آب آشامیدنی دست دوم باید به اتوماتیک یا نیم اتوماتیک بودن دستگاه ها به طور کامل دقت نمود که شناخت آن ها به وسیله کارشناسانی که در این حوزه فعالیت می نمایند امکان پذیر است.

نکات نام برده شده مهم ترین ویژگی هایی می باشد که در قیمت یک خط تولید آب آشامیدنی دست دوم تاثیر گذار است. برای این که یک خرید مناسب و مقرون به صرفه داشته باشید لازم است از مشاوران و کارشناسانی که در زمینه خط تولید آب آشامیدنی دست دوم اطلاعات کامل دارند راهنمایی گرفت.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان درباره قیمت این نوع دستگاه با شماره

 09159137610 – 09157100071

( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

چگونه یک خط تولید آب آشامیدنی دست دوم مناسب را خریداری نماییم؟

وقتی که برای خرید یک محصول جدید به بازار می روید نکات مهمی را مد نظر دارید که به طور کلی به آن ها توجه می کنید. مهم ترین ویژگی هایی که در خرید یک محصول جدید بدان توجه می کنیم نیاز، قیمت، ظرفیت، استحکام ان محصول است. حال چنان چه این ویژگی ها را به خط تولید آب آشامیدنی دست دوم تعمیم دهیم می بینیم که برای خرید آن نیز باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهیم.

قیمت خط تولید مد نظری که می خواهیم خریداری نماییم نکته مهم و قابل تاملی است و همان طور که از نام آن پیداست خط تولید از چندین دستگاه تشکیل می شود که ویژگی های مشخص و کار های مشخصی دارند. تک تک هر کدام از این دستگاه ها در قیمت تمام شده خط تولید تاثیر گذار است.

خرید این خط تولید بر اساس میزان بودجه ای که خریدار بدان اختصاص می دهد انجام می شود. این خط تولید براساس اینکه چه مقدار کار کرده و عیوب احتمالی ان چیست قیمت ان تعیین خواهد شد.

ظرفیت و استحکام دستگاه هایی که در خط تولید آب آشامیدنی دست دوم قرار دارد در قیمت نهایی و تمام شده ان تاثیر گذار است. یک خط تولید که روزانه مقادیر زیادی از تولید را دارد و دستگاه های مستحکم تری دارد نسبت به نوع پایین تر آن قیمت متفاوتی دارد.

سخن پایانی درباره خط تولید آب آشامیدنی دست دوم

سایت ماشین ساز در این مقاله به خط تولید آب آشامیدنی دست دوم پرداخت و آن را از ابعاد گوناگون مورد بررسی و تحلیل قرار داد.

امیدواریم چنان چه قصد راه اندازی یک خط تولید را دارید و می خواهید خط تولید آب آشامیدنی دست دوم را راه اندازی کنید از مزایای این خط غافل نشوید. این دستگاه ها بر حسب این که قیمت مناسب تری نسبت به نوع اکبند آن دارند می توانند در ابتدای کار برای تولید کنندگان به صرفه تر باشد.

خدمات مراکز فروش

برخی از مراکز فروش با عرضه اطلاعات کامل یک خط تولید آب آشامیدنی دست دوم شامل این که :

دستگاه چند سال در خط کارکرد داشته است.

سیستم چند بار مورد تعمیر قرار گرفته است.

دستگاه شامل چه امکاناتی است.

ظرفیت کار هر کدام از دستگاه ها چقدر است.

دستگاه های موجود در خط تولید آب آشامیدنی دست دوم از نوع اتوماتیک است یا نیمه اتوماتیک.

و سایر اطلاعات مورد نیاز را در سایت درج می نمایند. در این حالت خریدار با مطالعه کامل و اطلاعات دقیق خط تولید می تواند قیمت و ویژگی های چند عرضه کننده را با یک دیگر مقایسه و بهترین آن ها را خریداری نماید.

نکات دیگر

از سوی دیگر برخی از عرضه کنندگان خط تولید آب آشامیدنی دست دوم با توجه به وجود دستگاه های متفاوت در یک خط، اقدام به ارائه خدمات مرتبط با هر  دستگاه می نمایند که برای مشتریان قابل توجه است. نکاتی که طرح شد برای راهنمایی و خرید خط تولید آب آشامیدنی دست دوم است تا بتوانید انتخاب دقیق، به صرفه و متناسب با نیاز داشته باشید.

خرید یک خط تولید آب آشامیدنی دست دوم برای تولید کنندگانی که قصد راه اندازی و توسعه مراکز جدید تر دارند نیز مناسب است. به همین دلیل در سال های اخیر بازار فروش دست دوم تجهیزات صنعتی گسترش یافته و خریداران بسیاری تمایل به استفاده از این دستگاه ها یافته اند.

در پایان از این که با مقاله خط تولید آب آشامیدنی دست دوم تا انتها همراه بودید از شما بسیار ممنون هستیم. و امیدوار هستیم که جواب همه ی سوال های خود را درباره این مدل از دستگاه های صنعتی گرفته باشید.

لازم به ذکر است که شما قادر خواهید بود در صورت نیافتن محصول خود در سایت ماشین ساز به سایت دیگر ما یعنی سایت توان صنعت مراجعه کنید. و در آن جا اقدام به خرید محصول مورد نظر خود کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *