خط تولید مواد شوینده کارواش | قیمت خط تولید مواد شوینده کارواش

خط تولید مواد شوینده کارواش
تاریخ انتشار : 16 فوریه 2022
تعداد بازدید : 113 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

برای ساخت مواد شوینده کارواش باید در ابتدا فرمولاسیون و دستگاه تولید آن را آماده نمود و بعد از آن مواد اولیه را آماده کرد و فرمولاسیون در تجهیزات میکسر با توجه به فرمول در بازه زمانی معین به طور مثال در رابطه با تولید شامپو کارواش هر دو ساعت یک مخزن ۵۰۰ لیتری شامپو کارواش تولید کرد، این خط تولید یک میکسر ۵۰۰ لیتری با قابلیت تنظیم دور است که با مصرف کم برق تک فاز ۱۵۰۰ کیلوگرم تولید می کند مواد شوینده کارواش نانو در یک شیفت کاری ۸ ساعت تولید می شود.

خط تولید مواد شوینده کارواش

محصولات شوینده کارواشی

برای ایجاد کارگاه تولید مواد شوینده کارواش باید ۲۰ فرمول شامپو کارواش و س لاستیک نانو دوراکلین و شامپو موتورشو استفاده نمود در شرکت‌های زیاد هر یک از این فرمول‌ها با تنوع صورتهای آن ارائه می‌کردند مثلاً فرمول شامپو کارواش به سه شکل غلیظ کمرنگ و فوم ارائه می گردد.

خط تولید شوینده کارواش

خط تولید مواد شوینده کارواش شامل دستگاههای تولید میکسر موتور و مخزن و فرمولاسیون تولید شامپو داخل اتاق، شامپو کارواش، واکس لاستیک، داشبورد موتور شور و شیشه شور است که در فضای کاملاً بهداشتی و طبق قوانین سازمان بهداشت می‌توان شروع به تولید مواد شوینده کارواش نبود محصولاتی که به عنوان مواد شوینده کارواش است  واکس بدنه، واکس داشبورد، موتور شور، شامپو بدن، واکس داشبورد نانو و واکس لاستیک است.

مواد تشکیل‌دهنده مواد شوینده کارواش

مواد مورد نیاز برای تولید فرمول شامپوی غلیظ عبارت است از سولفونیک اسید آلکیل بنزن، سدیم لوریل ،سولفات پارافین، روغن سیلیکون ،کوکونات پروپیلن، گلیکول، گلیسیرین ، آب و رنگ.

 

ماشین ساز سازنده خط پرکن و بسته بندی مواد شوینده است و سازنده خط تولید نیست لطفا جهت خط تولید تماس نگیرید 

فرمول مواد شوینده کارواش غلیظ

مواد تشکیل‌دهنده

 • سولفونیک اسید آلکیل بنزن خطی 5%
 • تگزاپون (SLES) 20%
 • سدیم لوریل سولفات (SLS) 5%
 • سدیم هیدروکسید 1%
 • کوکونات دی اتانول آمید (CDEA) 2%
 • نرم کننده 2%
 • پروپیلن گلیکول 0.5%
 • گلیسیرین 2%
 • رنگ
 • اسانس
 • آب

تجهیزات مورد نیاز

تجهیزاتی که برای این کار نیاز است ظرفی که در آن همه مواد مخلوط می گردد ظرفی که برای تولید محلول سدیم هیدروکسید میباشد و میکسر و همزنی که به موتور متصل است و برای مخلوط نمودن مواد اولیه است ph متر.

راه‌اندازی تجهیزات

برای اینکه تجهیزات را راه اندازی کنید ظرف طبل باید به شکل افقی قرار داده شود همزن و پروانه متصل به موتور باید داخل آن ظرف گذاشته شود و ارتفاع از پایین ظرف باید حداقل حفظ گردد تا اختلاط خوب به وجود آید.

مراحل ساخت مواد شوینده کارواش

فرایند ساخت مواد شوینده کارواش به بعضی از تمرینات متعادل سازی ph نیاز خواهد داشت این محصول با واکنش اسید و باز و بعد از آن اضافه کردن مواد شستشو با بقیه عوامل نرم کننده به وجود می‌آید که علاوه بر تمیز نمودن آلودگی گرد و غبار و خاک ماشین حس و ابریشمی بدنه و نرم خارجی ماشین را هم به وجود خواهد آورد؛ تولید آن به دو نوع تقسیم می گردد خنثی سازی اسید و اضافه کردن بقیه محصولات در رابطه با مراحل مورد نیاز برای قسمتهایی که در بالا ذکر شد به شکل جداگانه بحث می‌کنیم.

خنثی‌سازی اسید

اول تقریباً یک چهارم حجم آب را داخل یک ظرف جداگانه قرار دهید و اندازه هیدروکسید سدیم را در آن اضافه نمایید مخلوط را چند دقیقه میکس کنید و بگذارید تا خنک گردد لب‌ها را داخل آب اضافه نمایید و اجازه بدهید با هم زدن هر گردد این عملیات اثر گرمایش ملایمی به وجود می‌آورد.

از مرحله ی شروع محلول هیدروکسید سدیم را گرفته و داخل ظرف مخلوط اضافه نمایید و مواظب ph باشید جایی که ph مورد نظر را در شش و هشت به دست آورید متوقف گردید و بقیه محصولات را اضافه نمایید بعد از خون سالم بودن اسید و مواد شیمیایی را به شکل پایین اضافه کنید ابتدا رنگ بعد از آن اسانس و سپس گلیسیرین بعد از آن پروپیلین گلیکول و سدیم لوریل سولفات، سدیم نرم کننده یا روغن سیلیکون، کوکونات، دی اتانول آمید و نمک معمولی ندارد برای اضافه کردن ویسکوزیته اضافه گردد نمک زیاد اضافه نشود مراحل فوق به ترتیب باید انجام گیرد.

 

ماشین ساز سازنده خط پرکن و بسته بندی مواد شوینده است و سازنده خط تولید نیست لطفا جهت خط تولید تماس نگیرید 

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

نکته‌ها و ترفندها

زمان استفاده کردن از اسیدها و بازها از ماسک دستکش و عینک استفاده نمایید تلاش کنید ph را به شکل دسته کوتاه متعادل نمایید و بعد از آن شبیه را برای دسته بزرگ‌تر اعمال نمایید در زمان اضافه کردن همه مواد شیمیایی به داخل رگ نگاه نشود چون الکل تبخیر می گردد اگر به هر یک از مواد شیمیایی بیان شده در بالا نیاز داشتید می توانید با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید.

میکسر برای تولید مواد شوینده

از محصولاتی که به میکسر مایعات و در صورت لزوم به ساخت در حجم خیلی زیاد نیاز است  می توان به این موارد اشاره کرد:

ساخت چسب بتن مایع به شکل انبوه، ساخت رزین‌های محافظ نما به شکل مات براق و نیمه براق در فرمولاسیون گوناگون پرایمر ضد شوره برای دیوارهای گچی و نقاشی ساختمان، ساخت مکمل چسب‌های پودری، ساخت آب بند کننده‌های مایع گوناگون، ساخت افزودنی‌های مایع به شکل میکسینگ، ساخت شامپو بدن شوی، دنده‌های ظروف به شکل دستی و به شکل ماشین ظرفشویی و مایع ظرفشویی، شامپو کارواش و شامپو سر و بقیه مواد شوینده کارواش ساخت تمیز کننده‌های بدن و اجسام و رطوبت رسان به بدن.

و ساخت رنگ مادر ساخت سفید کننده و جرم گیر و واکس‌های پولیشی رنگهای مولتی کالر رنگهای اکریلیک آپای که فاقد انتشار آب است و یا رنگ با رزین‌های آلکیدی  شستشوی بدن شامپو بچه و ژل شستشو قطعاً نمی‌توان از یک میکسر برای همه این محصولات استفاده کرد اما می‌توان بعضی از اقلام در صورتی که تناقض در مواد سازنده وجود نداشته باشد در میکسر‌های مشترک استفاده کرد.

طراحی ماشین آلات و خط تولید با توجه به نیاز مشتری خواهد بود در ادامه برای شناخت بعضی از فرمولاسیون‌های قابل تولید و مواد در میکسر‌های مایعات و شبیه آن به فرمولاسیون‌های اشاره خواهد شد فقط داشته باشید که باید در زمان ساخت این محصولات طبق خصوصیات مورد نیاز تغییراتی در آن لحاظ شود.

طراحی خط تولید و ماشین آلات

چنانچه اطلاع دارید مواد شوینده کارواش عموماً به دو قسمت تقسیم می‌گردد نوع اول نماینده هایی است  که در نظافت محیط استفاده خواهد شد و نوع دوم شوینده هایی میباشد که در زمینه ی بهداشت و نظافت اجسام کارایی دارد برای ایجاد هر یک از خط تولید مواد شوینده نیاز است اول مجوز لازم را از وزارت بهداشت و یا بقیه مراجع قانونی دریافت نمایید و بعد از آن با تهیه کردن تجهیزات مورد نیاز خط تولید را ایجاد کنید.

خط تولید مواد شوینده کارواش یکی از خطوط فعال و کاربردی است  که شما با ایجاد آن می توانید در کمترین زمان به سودآوری زیاد برسید چون مصرف مواد شوینده مانند شوینده کارواش در اولین رده از محصولات شوینده قرار دارد و در حقیقت مواد شوینده کارواش یکی از پر کاربرد ترین محصولات در زمینه مواد شوینده است، اما به خاطر داشته باشید این محصول همیشه دارای تنوع خاصی است تا نیاز مخاطبین را برطرف کند پس توجه به روش ساخت و انتخاب مواد اولیه با کیفیت در ایجاد خط تولید این مواد خیلی دارای اهمیت است. در خط تولید این مواد به پرکن مواد شوینده نیز احتیاج است.

شما می توانید

را از ماشین ساز تهیه کنید.

 

خط تولید شامپو کارواش

همین طور در کنار ایجاد خط تولید شوینده کارواش که یکی از پر استفاده ترین مواد شوینده است شوینده مانند شامپو کارواش و بقیه مایع‌های استفاده شده در این زمینه از محصولات پر کاربرد در زمینه ی اشت است  این نوع از مواد شوینده با توجه به کارایی که در زمینه بهداشت دارد و عموماً مصرف زیادی نیز دارد و افراد زیادی با آن سر و کار دارند لذا نیاز است به روش ساخت و انتخاب مواد اولیه در این مواد شوینده دقت گردد.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید مواد شوینده کارواش

به طور کلی از تجهیزات کاربردی که شما می‌توانید با بهره گیری از آن خط تولید مواد شوینده خود را ایجاد کنید می‌توان به این موارد اشاره نمود مخزن بارگیری برای مواد اولیه دستگاه یونیزه نمودن آب میکسر و همزن دستگاه‌های آزمایشگاهی برای بررسی کنترل کیفیت مواد تولید شده مخزن آرامش و دستگاه‌های بسته بندی کننده.

 

ماشین ساز سازنده خط پرکن و بسته بندی مواد شوینده است و سازنده خط تولید نیست لطفا جهت خط تولید تماس نگیرید 

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

آشنایی با خط تولید مواد شوینده و روش کار آن

امروزه با توجه به شرایط آب و هوایی و بیشتر شدن تعداد شهرها و آلودگی هوا نیاز استفاده از مواد شوینده بیش از قبل احساس می گردد که علاوه بر آن با توجه به شرایط خیلی خطرناک بیماری کرونا و نیاز استفاده از مواد بهداشتی و شوینده شاهد بالا رفتن تولید و استفاده از این محصولات هستیم؛ بنابراین ایجاد خط تولید مواد شوینده تا حد زیادی نیاز داخلی را برطرف خواهد کرد و سبب سودآوری خیلی زیاد برای فعالین حوزه و صاحبان کسب و کار می گردد.

برای ایجاد خط تولید مواد شوینده اول باید یک فضایی را فراهم کرد و بعد آن طبق قوانین بهداشت با رعایت استانداردهای ملی این محصول را با کیفیت تولید نمود از بین محصولات خیلی زیادی که در زمینه مواد شوینده بهداشتی وجود دارد می توان به عناوینی مانند شامپو مایعات، جرم گیر‌ها و لکه بر‌ها و شیشه پاک کن‌ها اشاره نمود.

سخن پایانی

در کشور ما ایران برای ساخت مواد شوینده بهداشتی از جمله شامپو دستشو و مایعات ظرف شویی باید کارخانه را تاسیس نمود که طبق قوانین اداره صنعت و معدن و وزارت بهداشت و اداره استاندارد ملی باشد کارشناسان ماه موفق به ساخت و طراحی تجهیزات و دستگاههای خط تولید مواد شوینده بهداشتی با ظرفیت تولید در هر شیفت ۶۰۰۰ لیتر مایع و شامپو گردیدند که طبق مقررات و ضوابط وزارت‌های بهداشت و صنایع و معدن و اداره استاندارد ملی ایران است.

لازم به یادآوری است که هزینه راه اندازی و نصب این دستگاه‌ها رایگان خواهد بود بنابراین اگر تمایل به ایجاد کسب و کار و کارآفرینی دارید این یک فرصت برای شماست.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *