ویژگی‌های انواع میز کار استیل | تمام ویژگی‌های انواع میز کار استیل

میز کار استیل
تاریخ انتشار : 05 ژانویه 2022
تعداد بازدید : 2 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

ویژگی‌های انواع میز کار استیل

امروزه یک میز کار صنعتی، در طرح‌ها و عملکردهای متنوعی وجود دارد. باتوجه‌به تعدد گزینه‌هایی که در اختیار دارید، انتخاب بهترین میز کار استیل برای کسب‌وکار شما می‌تواند دشوار باشد. همان‌طور که می‌دانید یک میز کار استاندارد می‌تواند نیازهای مختلفی از انواع تنظیمات آزمایشگاه و خط تولید را برآورده کند، به‌خصوص زمانی که سفارشی ساخته شده باشد، انواع میز کار استیل دیگری نیز وجود دارند که با یک عملکرد یا هدف خاص طراحی شده‌اند. در ادامه مطلب نگاهی دقیق‌تر به مواردی که میزهای کار استاندارد را بسیار همه‌کاره و کاربردی می‌کند و همچنین پنج نوع دیگر از میزهای کار به سبک صنعتی را بررسی خواهیم کرد. برای اطلاع از تمام ویژگی های ویژگی‌های انواع میز کار استیل ادامه مقاله را از دست ندهید.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

ویژگی‌های انواع میز کار استیل

1. میز کار استاندارد

انواع میز کار استیل که به سبک صنعتی ساخته می‌شوند به شکل استاندارد همه‌کاره هستند و می‌توانند در بسیاری از محیط‌های صنعتی و آزمایشگاهی استفاده شوند. انواع میز کار استیل، معمولاً میز کار چندمنظوره صنعتی می‌توانند در خطوط تولید مختلف استفاده شوند.

میزهای کار استاندارد را می‌توان در تنظیمات مختلف استفاده کرد، می‌توان آنها را سفارشی کرد تا میز کار استیل را شخصی‌تر یا از نظر کاربرد، منحصربه‌فرد کرد. تنظیمات شامل: طول، عمق یا ارتفاع می‌باشد، انواع میز کار استیل استاندارد را می‌توان متناسب با محل کار و نیازهای کارکنان خطوط تولید، طراحی کرد.

برخی از روش‌های ویژه که برای سفارشی‌سازی انواع میز کار استیل در ابعاد استاندارد اعمال می‌شود؛ عبارت‌اند از:

 • ظرفیت بارگذاری وزن
 • اندازه پایه‌های آن و نحوه جوش دادن آنها
 • کانترهای مورداستفاده در میز کار
 • تعداد کشوها و پیکربندی آنها
 • گزینه‌هایی مانند قفسه‌بندی و کابینت‌های ذخیره‌سازی
 • ابزارهای سازمانی مانند بازوهای مانیتور، سینی‌های صفحه‌کلید، نگهدارنده‌های CPU، میله‌ها و ریل‌ها یا پانل‌های سطل زباله
 • رنگا‌رنگ

تولیدکنندگان مختلف میزهای کار استاندارد در دسترس هستند، اما معمولاً می‌توان آنها را به‌صورت آنلاین از توزیع‌کنندگان و با خدمات ویژه خریداری کرد. درحالی‌که ممکن است خرید یک میز کار استیل صنعتی از یک تأمین‌کننده ناآشنا و عمده‌فروش وسوسه‌انگیز باشد، قطعاً با این انتخاب اعمال گزینه‌های سفارشی‌سازی را در این فرایند از دست خواهید داد.

قیمت عمده‌فروشی تجهیزات صنعتی ممکن است از نظر بودجه جذاب به نظر برسد، به‌خصوص اگر شما نیاز به خرید چندین میز کار استاندارد داشته باشید. بااین‌حال، این می‌تواند با خطرات اضافی نیز همراه باشد، از جمله هزینه‌های اضافی حمل‌ونقل و جابه‌جایی درصورتی‌که اگر از خارج از کشور باشد و فقدان خدمات باکیفیت به مشتریان، کار را برای شما دشوار می‌کند. انواع میز کار استیل در مجموعه ماشین ساز در ابعاد اختصاصی و خدمات ویژه به صنعتگران عزیز ارائه می‌شود.

 

2. میز کار تولید در ویژگی‌های انواع میز کار استیل

انواع میز کار استیل صنعتی در برابر کاربرد میزهای کار استاندارد هستند که برای چندین محیط مناسب هستند، میزهای کار صنعتی برای ارتقای کارایی و بهره‌وری در محیط‌های تولیدی، آزمایشگاهی یا حمل مواد خاص طراحی شده‌اند. بهترین میز کار تولیدی همه‌کاره، قابل تنظیم و از نظر ارگونومیک ساده هستند. آنها همچنین باید بتوانند نیازهای روبه‌رشد شرکت را از طریق افزودن لوازم جانبی و ماژول‌ها برآورده کنند.

در واحدهای کارآفرین، میز کار اصلی، معمولاً به‌صورت یک‌طرفه یا دوطرفه ارائه و استفاده می‌شوند، درحالی‌که میزهای کار خطوط تولید سفارشی‌تر می‌توانند کیفیت‌هایی مانند حفاظت از تخلیه الکترواستاتیک (ESD) داشته باشند. میز کار آزمایشگاهی ESD از یک آزمایشگاه یا فضای تولیدی در برابر الکتریسیته ساکن که می‌تواند به محصولات آسیب برساند محافظت می‌کند.

مانند میزهای کار استاندارد، می‌توان میزهای کار تولیدی را به روش‌های مختلفی سفارشی کرد، مثلاً با افزودن قفسه و کابینت گرفته تا نورپردازی، سطوح کار و چرخ گردان برای جابه‌جایی آسان، میز کار شما را کاربردی‌تر می‌کند. 

3. میز کار کنسولی

میزهای کار کنسول دارای طرحی هستند که شامل پانل عقب فولادی و تیر جلو است. یکپارچگی ساختاری میز کار در این طرح کاربرد میز را بیشتر می‌کند و برای محیط‌هایی که نیاز به میز کار سنگین دارند یک انتخاب ایده‌آل است.

به عنوان مثال، در صنایع سنگین، انواع میز کار استیل با طراحی کنسولی ما در ابعاد 800 کیلو و به طور مساوی، توزیع شده پشتیبانی نصب می‌شود. این نوع میز کار دارای یک پانل پایه فولادی سنگین با یک قاب لوله‌ای فولادی 2 اینچ در 2 اینچ در بالا و پایین است.

میزهای کار کنسول را می‌توان با بالابر هیدرولیک برقی یا دستی نصب کرد، همچنین برای طول، عمق و لوازم جانبی که شامل گزینه‌های روشنایی، دسترسی الکتریکی و فضای ذخیره‌سازی می‌شود، اقدامات سفارشی را اعمال کرد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

4. میز کار جابه‌جایی مواد

برای شرکت‌های حمل‌ونقل مواد، سازماندهی و بهره‌وری کلیدی است. میزهای کار جابه‌جایی مواد برای ارتقای کارایی ایستگاه‌های حمل‌ونقل و میزهای بسته‌بندی طراحی شده‌اند.

آنها می‌توانند در ارتفاع‌ها، عمق‌ها و طول‌های مختلف باشند و دارای ویژگی‌های مختلفی باشند که برای به حداکثر رساندن بهره‌وری میز کار به سبک صنعتی طراحی شده‌اند، این ویژگی‌ها شامل:

 • پاشش پشت و پهلو برای جلوگیری از غلتیدن قطعات از سطح کار
 • کاستورها برای اجازه حرکت ایستگاه کاری
 • بازوهای چرخشی برای صفحه‌های تخت
 • پانل‌های عقب و جانبی اختیاری برای محصور کردن نیمکت پیشخوان
 • سوراخ‌هایی برای مسیریابی داده‌ها و کابل‌کشی برق
 • لوازم انباری، سازمانی و روشنایی
 • می‌توان یک بخش ADA را می‌توان به هر مجموعه پیشخوان نیز اضافه کرد.

5. میز کار فناوری اطلاعات در ویژگی‌های انواع میز کار استیل

طبق گزارش مراکز آمار، پیش‌بینی می‌شود که هزینه‌های فناوری اطلاعات در سال 2022 به 4.3 تریلیون دلار برسد که رشدی 2 درصدی را نسبت به سال 2021 نشان می‌دهد. میز کار فناوری اطلاعات به رفع نیازهای زیرساختی مراکز فناوری اطلاعات درحال‌رشد کمک می‌کند.

میزهای کار فناوری اطلاعات را می‌توان برای کاربرد بیشتر با نیازهای خاص تولیدکنندگان و محل کار فناوری اطلاعات سفارشی کرد. افزودن لوازم جانبی و ماژول‌ها می‌تواند کارایی را افزایش دهد، ویژگی‌هایی مانند حفاظت ESDو انتخاب کانتر به رفع نیازهای یک اتاق کار ویژه کمک می کند.

مانند سایر میزهای کار، میزهای کار فناوری اطلاعات این فرصت را برای سفارشی‌سازی با ویژگی‌هایی از جمله استراحتگاه پا، بازوهای چرخان، ذخیره‌سازی، روشنایی و گزینه‌های الکتریکی، بالابرهای هیدرولیک و سایر افزودنی‌ها فراهم می‌کند.

6. انواع میز کار استیل با قابلیت تنظیم هیدرولیک

انواع میز کار استیل هیدرولیک، میزهای کار قابل تنظیم هیدرولیک در محیط‌های تولیدی و آزمایشگاهی هستند که امروزه محبوبیت بیشتری پیدا کردند، زیرا سلامت محیط کار را در بین کارکنان ارتقا می‌دهند و چیزی که می‌تواند تأثیر مثبتی نه‌تنها بر کارگران بلکه خود کسب‌وکار داشته باشد قطعاً مفید است.

ارگونومی انواع میز کار استیل بر پیشگیری از صدمات و ارتقای رفاه کارگران تمرکز دارد. هنگامی که در طراحی محل کار گنجانده می‌شود، پذیرش ارگونومی و طراحی به معنای شخصی‌سازی یک فضای کاری برای متناسب با کارگرانی است که از آن استفاده می‌کنند. به‌طورکلی، ارگونومی باهدف ارتقای کارایی و بهره‌وری بیشتر و درعین‌حال کاهش نارضایتی کارکنان است.

در مورد میز کار، مسئله نشستن طولانی‌مدت برای بدن غیرطبیعی است. خم کردن کمر، چرخش در کمر یا خم شدن ازروی صندلی نیز می‌تواند موقعیت‌های نامناسب و بالقوه مضر ایجاد کند. این نوع صدمات می‌تواند منجر به ادعای غرامت کارگران شود که می‌تواند بر درآمد شما و بهره‌وری محل کار تأثیر بگذارد یا حتی نیروی کار شما به‌مراتب فرسوده‌تر شود.

میز کار قابل تنظیم هیدرولیک به کارگران این امکان را می‌دهد که بنشینند یا بایستند و همچنین به کارگران این امکان را می‌دهد که ارتفاع میز کار را بر اساس قد خودتنظیم کنند. برخی از میزهای کار دارای یک میل‌لنگ دستی برای بالا و پایین بردن سطح کار هستند، درحالی‌که برخی دیگر دارای یک ویژگی هیدرولیک هستند که راه آسانی برای انجام این تنظیم ارائه می‌دهد.

بسته به میز کار هیدرولیکی که انتخاب می‌کنید، ممکن است ظرفیت بارگیری وزن متفاوتی با دیگر انواع میز کار استیل داشته باشد. به طور معمول آنها دارای ظرفیت وزنی هستند که می‌تواند بین 500 تا 1000 کیلوگرم را تحمل کند.

یک عامل مهم در انتخاب انواع میز کار استیل

انتخاب انواع میز کار استیل صنعتی که برای محیط شما مناسب است می‌تواند چالش‌برانگیز و زمان بر باشد، به‌خصوص باتوجه‌به اینکه گزینه‌های مختلفی برای شما وجود دارد. اغلب میزهای کاری که انتخاب می‌کنید به بودجه، نیازهای فعلی و نیازهای آینده صنعت شما خلاصه می‌شود.

بااین‌حال، یک عامل کلیدی وجود دارد که باید هنگام انتخاب خود در نظر داشته باشید – آن عامل خرید بدون واسطه است.

ما در بالا در مورد اهمیت کار با سازنده‌ای که گزینه‌های سفارشی‌سازی را ارائه می‌کند صحبت کردیم، اما چند ویژگی دیگر از یک شرکت برتر وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید:

 • کیفیت محصول (تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران)
 • خدمات مشتری از لحظه تماس با شرکت
 • زمان تولید و حمل‌ونقل
 • نظرات و ارجاعات عالی از شرکت‌های دیگر مانند کارآفرینان و مدیران صنعتی
 • دردسترس‌بودن قطعات جایگزین باید به تعمیر و نگهداری نیاز داشته باشد
 • انعطاف‌پذیری محصول در صورت تغییر نیازهای صنعتگران

برای اطمینان از دریافت محصول باکیفیت و خدمات مشتری‌مدارانه در بازه زمانی موردنیاز، می‌توانید در مقاله ما، 6 موردی که هنگام ارزیابی تولیدکنندگان در انتخاب انواع میز کار استیل در موضوع‌های صنعتی و آزمایشگاهی که باید به دنبال آنها باشید، در نظر بگیرید تا در اولین تماس با مشاورین گروه ماشین ساز از خدمات کلیدی‌تر و قیمت انواع میز کار استیل مطلع شوید.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *