هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده | خط تولید مواد شوینده ارزان در ماشین ساز

هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده
تاریخ انتشار : 07 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 2 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده

با افزایش قابل ملاحظه موارد بهداشتی و دانش و علم مردم نسبت به مسائل سلامت و بهداشت و درمان، با گذر زمان، میزان استفاده افراد از انواع مواد شوینده مانند مایع دستشویی، لباس‌شویی، شامپو و غیره بسیار افزایش می‌یابد. استفاده از این مواد شوینده تا حد زیادی می‌تواند نسبت به از بین بردن چرک و چربی و میکرو ارگانیسم‌های زنده موجود در سطوح مختلف مثلاً ظرف‌ها یا دست‌های ما مؤثر باشد. هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده چقدر است؟ پاسخ این سوال را با کاملترین حالت ممکن در ماشین ساز برایتان نوشتیم.

مواد شوینده مذکور، با توجه به خط تولیدی که دارند، ممکن است در انواع مدل‌ها و کیفیت‌ها وارد بازار شوند. افراد می‌توانند متناسب با سلیقه و میزان حساسیت خود به مواد شوینده مختلف، اقدام به خرید و استفاده از این مواد شوینده کنند. البته برای عده زیادی از افراد، تک‌تک مراحل تولید مواد شوینده و همچنین هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده مورد سؤال و قابل توجه است. پس ما نیز در این مطلب قصد داریم توضیحاتی در رابطه با خط تولید و هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده ارائه دهیم.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

ماشین ساز سازنده خط پرکن و بسته بندی مواد شوینده است و سازنده خط تولید نیست لطفا جهت خط تولید تماس نگیرید 

هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده

خط تولید مواد شوینده

به احتمال زیاد، اطلاع دارید که مواد شوینده را به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌کنند. مواد شوینده صنعتی و خانگی. پس به منظور شروع و راه اندازی خط تولید مواد شوینده، لازم است در ابتدا نوع کار و فعالیت خود را به صورت کامل مشخص کنید. چون هر یک از دستگاه‌هایی که در خط تولید مواد شوینده صنعتی به کار می‌روند، دارای قیمت‌های متفاوتی هستند.

علاوه بر آن، به منظور تولید مواد شوینده صنعتی هیچ نیازی به دریافت مجوز نیست. برای اینکه این نوع از شوینده‌ها، در مصارف صنعتی از قبیل کارخانه‌ها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای راه اندازی یک خط تولید مواد شوینده خانگی مثلاً ظرف‌شویی، مایع دستشویی، مایع جرم گیر و غیره نیاز به دریافت مجوز خواهید داشت. افزون بر آن، دستگاه‌هایی که در تولید این محصولات شوینده به کار می‌روند، بایستی به صورت تمام و کمال، مکانیزه باشند. در کنار آن به سیستم کنترل مجهز باشند. غالباً این دستگاه‌ها از جنس استیل ضد رنگ ساخته شده‌اند.

انواع تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی خط تولید مواد شوینده

به طور عادی و یا خوش‌بینانه، شما برای آغاز و شروع فعالیت در امور مربوط به تولید مواد شوینده خانگی و توزیع آن‌ها، به سرمایه نزدیک ۱۰۰ میلیون تومان نیاز خواهید داشت. تا افزون بر خرید مواد اولیه مورد نیاز، قادر باشید دستگاه بسته بندی را برای خط تولید خود فراهم کنید.

بعضی از مهم‌ترین تجهیزات خط تولید مواد شوینده شامل موارد زیر هستند. اولین مورد نوار نقاله است. دومین دستگاه، لیبل زن است. دستگاه شیرینگ پک و جت پرینتر، دستگاه میکسر عادی و همچنین میکسر دارای دور پایین. مورد بعدی، ماشین پرکن دنده‌ای مواد شوینده و در نهایت دستگاه درب گذار اتوماتیک و پلمب درب‌ها است. شما همه این وسایل را می‌توانید با گارانتی و خدمات پس از فروش خرید کنید و سپس با خیال راحت اقدام به راه اندازی خط تولید مواد شوینده نمایید.

هزینه‌های یک خط تولید مواد شوینده

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، افرادی هستند که تمایل به تأسیس و ایجاد خط تولید مواد شوینده دارند. اما برای این افراد، سرمایه و هزینه‌ای که باید به این عمل اختصاص دهند، سؤال بزرگی است. گفتیم که اگر بخواهیم خوش‌بینانه به موقعیت نگاه کنیم، مبلغی نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان برای افتتاح و احداث یک خط تولید مواد شوینده مورد نیاز است. البته با توجه به کیفیت کالاها، دستگاه‌ها و مواد اولیه مورد نیاز، این قیمت ممکن است پایین‌تر و بالاتر برود.

مثلاً اگر جنس مواد اولیه بسیار مرغوب و مناسب باشد احتمالاً هزینه کل به عددی نزدیک به ۱۵۰ میلیون تومان نیز برسد. ولی اگر در این عمل از دستگاه‌ها و مواد کم کیفیت تر استفاده شود، شاید هزینه کل کار به کمتر از ۶۰ میلیون نیز نزول کند.

ماشین ساز سازنده خط پرکن و بسته بندی مواد شوینده است و سازنده خط تولید نیست لطفا جهت خط تولید تماس نگیرید 

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

هزینه دستگاه لیبل زن اتوماتیک چندمنظوره

یکی از دستگاه‌های مهم و پرکاربرد در خط تولید مواد شوینده دستگاه لیبل زن اتوماتیک چند منظوره است. استفاده از لیبل زن، به منظور شناسایی کالاها و معرفی آنها دارای اهمیت بسیار ویژه‌ای است. بطری‌ها بعد از پر شدن، توسط دستگاه لیبل زن اتوماتیک، لیبل زده می‌شوند.

سؤال مهم که برای عده زیادی از افراد پیش می‌آید این است که آیا عملیات لیبل زنی بعد از پرکردن بطری‌ها انجام می‌شود یا قبل از آن؟ جالب است بدانید، دستگاه لیبل زن اتومات، توانایی و امکان لیبل زدن به صورت دوجانبه را دارد. یعنی هم می‌تواند به بطری‌های خالی و هم به بطری‌های پر شده لیبل زند. ولی برای افزایش کیفیت کار، بهتر است ابتدا ظروف پر شده، توسط دستگاه لیبل زده شوند.

قیمت این دستگاه با توجه به سرعت و کیفیت کار آن ممکن است متفاوت باشد. اما غالباً بیشترین هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده را این دستگاه به خود اختصاص می‌دهد. هزینه‌ای که برای خرید دستگاه لیبل زن اتومات در نظر گرفته می‌شود، مبلغی در حدود ۹۵ میلیون الی ۱۱۰ میلیون تومان است که گفتیم با توجه به نوع شرکت سازنده و همچنین کیفیت دستگاه، ممکن است متفاوت باشد.

هزینه دستگاه تصفيه آب RO در خط تولید مواد شوینده

این نکته لازم به ذکر است که گام اول برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده، تهیه و خرید دستگاه تصفیه آب مناسب همچنین با ظرفیت تولیدی محصول است. این سیستم در ابعاد و مصارف صنعتی طراحی شده و ارائه می‌گردد. کار آن، کاهش سختی آب و جداسازی ناخالصی‌ها از آب است. این روش با استفاده از فرایندهای فشار مکانیکی انجام می‌شود. جالب است بدانید کیفیت آب مصرفی در تولید مواد شوینده، تأثیر مستقیم بر روی غلظت محصول دارد.

دستگاه تصفیه آب در بازار امروزی دارای انواع مختلف و متعددی است که با توجه به نیاز و سرمایه تولید کنندگان قابل خریداری است. نکته‌ای که در هنگام خرید این دستگاه باید بدان توجه کرد این است که در یک شبانه روز چه مقدار آب را می‌تواند تصفیه کند. ذکر این نکته ضروری است که آب یونیزه شده برای مواد شوینده بهداشتی بایستی دارای تی دی اس کمتر از 400 پی پی ام پیام باشد. مبلغی که در روزهای اخیر این دستگاه خرید و فروش شده است، نزدیک ۴ میلیون تومان است که با توجه به کیفیت تصفیه آب ممکن است هزینه خرید دستگاه کمی کمتر یا بیشتر شود.

ویژگی‌های یک خط تولید مواد شوینده

در شروع و راه اندازی خط تولید مواد شوینده، عامل‌های بسیار زیادی دارای تأثیر هستند. به احتمال زیاد، قبل از همه موارد، میزان هزینه و قیمت راه اندازی خط تولید، اصلی‌ترین عامل است. بسیاری از کسانی که به دنبال راه اندازی خط تولید مواد شوینده هستند، سعی می‌کنند که این عمل برای آنها با کمترین سرمایه و حداکثر بازده انجام شود.

این نکته شایان ذکر است که این خط تولید می‌تواند سرمایه زیادی برای شما به ارمغان بیاورد. البته شاید این فعالیت، شما را به سود بسیار و کلان برساند، اما راه اندازی خط تولید مواد شوینده دارای نکته‌های ریز و ظریفی است که هم از لحاظ بهداشتی و هم از لحاظ انسانی باید حتماً به آنها توجه کرد. گفتیم که یکی از اصلی‌ترین مسائل، همان هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده است.

ماشین ساز سازنده خط پرکن و بسته بندی مواد شوینده است و سازنده خط تولید نیست لطفا جهت خط تولید تماس نگیرید 

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی نمودیم اطلاعاتی هرچند مختصر اما مفید در رابطه با هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده و تمام کم و کیف آن ارائه دهیم. افرادی که تمایل به ایجاد و احداث خط تولید مواد شوینده دارند، در گام اول بایستی تمام هزینه‌های مربوط به این عمل را برآورد کرده و بررسی کنند که آیا برای آنها اقدام به چنین کاری، صرفه اقتصادی خواهد داشت یا نه؟ قیمت دستگاه‌های خط تولید مواد شوینده همان طور که اشاره کردیم، بسته به کیفیت و عمر مفید دستگاه ممکن است متفاوت باشد. اما خرید این دستگاه‌ها و ابزارهای اولیه از فروشگاه‌های معتبر می‌تواند در کیفیت محصول نهایی تولید شده تأثیر گذار باشد. یعنی با خرید مواد اولیه مرغوب و دستگاه‌های گارانتی دار و معتبر، آینده کاری خود را به مقدار زیادی تضمین می‌کنید و می‌توانید به آن سرمایه کلانی که می‌خواهید، دست یابید.

 

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *