میز کار آشپزخانه | سفارش ساخت میز کار آشپزخانه | خرید میز کار آشپزخانه

میز کار آشپزخانه
تاریخ انتشار : 27 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 2 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

خرید میز کار آشپزخانه از ماشین ساز

چیدمان خوب آشپزخانه هم برای خانه و هم رستوران‌ها اهمیت زیادی دارد. در فرهنگ غنی ایران عزیزمان آشپزخانه قلب هر خانه است. باکیفیت بودن میز کار آشپزخانه، آشپزی را ساده و انجام آن را تسهیل می‌کند. میز کار مناسب فضای کاری کارآمد را برای کارکنان فراهم می‌کند. درحالی‌که موفقیت یک رستوران از کیفیت آشپزی سرآشپز آن ناشی می‌شود، بسیاری از شرایط دیگر از جمله تجهیزات کاربردی آشپزخانه و مدیریت کارآمد نیز برای رسیدن به غذای ایده‌آل آشپز مهم هستند. چیدمان آشپزخانه رستوران تا حد زیادی کارایی و موفقیت یک رستوران را تعیین می‌کند.

هنگام افتتاح یک رستوران یا ورود به خانه جدید، درحالی‌که معمولاً اولویت به محیط و محل نشستن داده می‌شود و اغلب چیدمان آشپزخانه را نادیده می‌گیرند. نتیجه این سهل‌انگاری، ایجاد فضای نامناسب و ناکارآمد برای آشپزی است. رستوران‌داران مایل‌اند هزینه زیادی را در قسمت‌های قابل‌مشاهده برای مهمانان صرف کنند و بودجه کمتری را برای کارآمدتر کردن چیدمان آشپزخانه اختصاص دهند. بااین‌حال، این عمل می‌تواند هم تجربه مشتری و هم تجربه کارمندان را در درازمدت تحت‌تأثیر قرار دهد. به همین دلیل است که رستوران‌داران باید بدانند که چرا چیدمان خوب آشپزخانه ضروری است. برای پی‌بردن به اهمیت میز کار آشپزخانه با ادامه مطلب همراه باشید.

میز کار آشپزخانه

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

اهمیت میز کار آشپزخانه

جز اصلی هر آشپزخانه، میز کار آشپزخانه است که باید باکیفیت و کاربردی باشد همچنین احساس خوبی را به آشپز بدهد تا از کار خود لذت ببرد. درحالی‌که تصمیم اصلی شما در نماسازی آشپزخانه مدل و طراحی کابینت‌ها خواهد بود، در چیدمان یک وجه گم شده مهم دارید و آن میز کار است. به‌هیچ‌وجه تأثیری که انتخاب میز کار آشپزخانه بر روی طرح کلی و نماسازی می‌گذارد را دست‌کم نگیرید.

افزایش کارایی با میز کار آشپزخانه مناسب

برای تولید کارآمد و افزایش کارایی چیدمان درست آشپزخانه و انتخاب میز کار آشپزخانه ضروری است.

در طراحی و فضاسازی درنظرگرفتن تجهیزات و فضای موجود شود

و در نتیجه نیاز به اصلاحات بعدی کاهش یابد. تمام فقدان کارایی را به دلیل فاصله کم‌بین ایستگاه‌های کاری مختلف یا هدررفتن مواد خام به دلیل کنترل ضعیف دما تصور کنید. چیدمان خوب آشپزخانه فضای کافی برای ذخیره‌سازی و تجهیزات پیشرفته ایجاد می‌کند و به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.

چیدمان میز کار آشپزخانه از آنجایی برای رستوران‌ها ضروری است که می‌توانند سفارش‌های بیشتری را در زمان کمتری آماده کنند. هیچ آشپزی نمی‌خواهد مهمانان را برای مدت طولانی منتظر نگه دارد. برای انجام حداکثری سفارشات و کاهش زمان آشپزی، کارایی چیزی است که یک میز کار آشپزخانه آن را فراهم می‌کند. باید مطمئن شوید که میز کار آشپزخانه همه چیزهایی را که سرآشپز و کارکنان آشپزخانه ممکن است نیاز داشته باشند فراهم می‌کند و زمان آماده‌سازی برای سفارشات را کوتاه کند. در نتیجه نوع و طراحی اختصاصی آن بسیار مهم است.

اختصاصی کردن آشپزخانه با میز کار آشپزخانه

مدیریت آشپزخانه اختصاصی و تمیز نگه‌داشتن آن برای کارکنان بسیار آسان‌تر است. میز کار آشپزخانه با اختصاص فضاهای کافی به هر بخش از تجهیزات و ایجاد فضا برای هر فرایند، ساختار مناسبی را برای مسئولیت‌های روزانه کارکنان آشپزخانه فراهم می‌سازد.

یک آشپزخانه نامناسب با کارایی کم و بهره‌وری غیراصولی نمی‌تواند خواسته‌های آشپز را برآورده کند. بااین‌حال، هنگامی که چیدمان آشپزخانه به‌دقت برنامه‌ریزی‌شده باشد، هر بخش از آشپزخانه در جای مناسب خود قرار می‌گیرد و هر فرایند به‌آرامی و مطابق میل آشپز انجام می‌شود.

تجهیزات مناسب منجر به کشف استعداد می‌شود.

سرآشپزهای حرفه‌ای خواستار میز کار مناسب هستند. آنها آشپزخانه‌ای با فضای مدرن و کاملاً کاربردی را می‌خواهند تا به‌راحتی استعدادهای خود را نشان دهند. آشپزخانه رستورانی که باتوجه‌به ارگونومی خاص ساخته شده است، موردتوجه سرآشپز و سایر کارکنان آشپزخانه قرار خواهد گرفت و عشق آنان به کاری که انجام می‌دهند را بیشتر می‌کند. آشپزخانه‌ای که محیط آشپزی راحت و تمیز، جابه‌جایی آسان، حداکثر ایمنی و داشتن تمام ملزومات را فراهم می‌کند، بدون شک برای سرآشپزها جذاب است.

علاوه بر این، کارکنانی که جذب آشپزخانه می‌شوند، رضایت حداکثری را از محیط کار خود خواهند داشت. کارکنان شاداب آشپزخانه، نشان‌دهنده یک کسب‌وکار موفق در عرصه رستوران‌داری و هدلینگ است.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

شاخص‌های مهم و انواع میز کار آشپزخانه

محبوب‌ترین مواد برای میز کار آشپزخانه – لمینت، گرانیت، چوب، سنگ کامپوزیت – مزایای مختلفی دارند، بنابراین مهم است که به همه عوامل مربوطه توجه شود. کارکنان گروه ماشین ساز می‌توانند همه این موارد را با جزئیات بیشتری با شما در میان بگذارند.

اهمیت عمق میز کار

عمق میز کاری که انتخاب می‌کنید می‌تواند ظاهر و کارایی آشپزخانه را تغییر دهد. در این نوع طراحی از پروفیل‌های نازک 10 یا 20 استفاده می‌شود که در بازار بسیار محبوب است. به شما می‌گوییم که چگونه بهترین متریال و طراحی میز کار آشپزخانه را برای خود انتخاب کنید.

میز کار کامپوزیت

میز کار کامپوزیت حدوداً از 90% کریستال‌های کوارتز طبیعی که با درصد کمی از چسب‌ها مخلوط شده، ساخته شده و به‌عنوان “کامپوزیت کوارتز” و “سنگ مهندسی” نامیده می‌شود، این ماده بسیار سخت، تقریباً غیر متخلخل و مقاوم در برابر خراش، لکه، آسیب حرارتی است.

همچنین ترکیب ثابتی را ارائه می‌دهد که بر خلاف سنگ طبیعی، خطوط ناهمگن در رگه‌ها و سایه رنگ وجود نخواهد داشت. بسیار کاربردی و زیبا است که در هر مکانی از جمله در کنار اجاق‌گاز و اطراف سینک قابل‌استفاده است. در این نوع میز کار آشپزخانه بهترین ظاهر را رنگ‌های دراماتیکی مانند خاکستری تیره و آبی را دارند که در آشپزخانه‌های مدرن و امروزی فوق‌العاده به نظر می‌رسند.

میز کار کامپوزیت چقدر دوام دارد؟

کامپوزیت نسبت به بسیاری از سنگ‌های طبیعی بسیار سخت و بادوام‌تر است. از آنجایی که رنگ به‌درستی در ساخت آن اثر گذاشته، تا جایی که می‌توانید هرگونه خراش را به‌راحتی سمباده بزنید. در موارد بسیار بعید که سطح کامپوزیت شما خراشیده شود، بریده شود یا لکه‌ای بزرگ تشکیل شود، می‌توانید آن را توسط یک فرد متخصص تعمیر کنید.

انعطاف‌پذیری و اتصال این سطح کار را می‌توان به شکل‌های مختلف بدون اتصالات حرارتی تبدیل کرد تا مسیرهای کارآمد و بدون درز روی میز کار ایجاد شود. زمانی که واحدهای پایه در جای خود قرار گرفتند، الگوها برداشته می‌شوند و می‌تواند یک تا دوهفته تا آماده‌شدن میزهای کار طول بکشد.

چگونه از میز کار کامپوزیت مراقبت کنیم؟ برای جلوگیری از مخدوش شدن سطح، لکه‌های ریخته شده را با یک‌پارچه نرم و مرطوب و یا استفاده از یک شوینده ملایم پاک کنید و سطح میز کار را تمیز نگه دارید.

میز کار گرانیت

برای برخی آشپزها، هیچ‌چیز بهتر از زیبایی سنگ طبیعی با رگه و رنگ منحصربه‌فرد نیست. مرمرها به طور کلاسیک زیبا و مجلل هستند، در نتیجه معمولاً کمیاب‌تر و گران‌تر نیز هستند. قابلیت به‌کارگیری در هر قسمت از آشپزخانه، از جمله در اطراف سینک و در کنار اجاق‌گاز یا فر را دارند. در طراحی مدرن میز کار جزیره‌ای چشمگیر، گستره وسیعی از گرانیت براق به‌شدت جذاب است.

بهترین ظاهر را دارد زیرا از یک متریال لوکس تهیه شده است که هرگز از مد نمی‌افتد و مناسب سبک‌های سنتی و مدرن است. برای ظاهری مدرن‌تر، از یک روکش صیقلی کلاسیک یا مات شده می‌توانید استفاده کنید.

میز کار کامپوزیت چقدر دوام دارد؟

گرانیت در برابر حرارت مقاوم است و به‌سختی روی آن خراش ایجاد می‌شود. بهترین مواد طبیعی است که می‌تواند دمای بالا را تحمل کند، در برابر آب مقاوم و در برابر اکثر لکه‌ها نفوذناپذیر است، اما اسیدسیتریک باید یکباره تمیز شوند تا به سنگ آسیب نرسد.

گرانیت را می‌توان به اشکال و اندازه‌های مختلف برش داد، اگرچه حمل‌ونقل آن بسیار سنگین و مانور دادن بروی آن دشوار است بااین‌حال جز سنگ‌های جذاب و بادوام است.

چگونه از میز کار گرانیتی مراقبت کنیم؟ یکی از خصوصیات خوب در مورد گرانیت این است که نگهداری آن بسیار کم‌دردسر است زیرا می‌توانید آن را با استفاده از یک‌پارچه مرطوب و یک شوینده ملایم تمیز کنید.

میز کار لمینت

لمینت مدت‌ها است که به‌عنوان بهترین گزینه از نظر قیمت، در نظر گرفته می‌شوند، غیر متخلخل هستند، تعمیر و نگهداری آسانی را ارائه می‌دهند و در طرح‌ها و رنگ‌های زیادی تولید می‌شوند. از ترکیب چندین لایه تحت دما و فشار بالا با یک بستر مقاوم در برابر ضربه، خراش و رطوبت ساخته می‌شوند. بهترین انتخاب برای آشپزخانه‌های بزرگ و قسمت‌های آماده‌سازی غذا، سینک ظرف‌شویی و اطراف اجاق‌ها هستند.

میز کار لمینت چقدر دوام دارد؟

در برابر اکثر لکه‌ها و مواد شیمیایی مقاوم است اما در برابر گرما یا بخار مقاومت کمتری دارد. برای استفاده شدن به‌عنوان سطح برش مناسب نیست. پیشنهاد ما این است که میز کار ضخیم‌تر و پرفشار را برای دوام بیشتر انتخاب کنید. لمینت یکی از معدود موادی است که انعطاف‌پذیری بالا و نصب راحتی داد. چگونه از میز کار لمینت مراقبت کنیم؟ لمینت دردسر نگهداری بسیار کمی دارد و تنها با یک‌پارچه و مواد شوینده ملایم تمیز می‌شود.

میز کار کورین و سطح جامد

میز کار کورین با سطوح جامد که ترکیبی از رزین‌های اکریلیک، مواد معدنی و رنگ‌ها است ساخته شده‌، با درخشندگی طبیعی هستند. آنها همچنین می‌توانند با سینک‌های یک‌تکه، قالب‌گیری شده و کاملاً بدون درز باشند. برای استفاده در مناطق مرطوب بهترین انتخاب هستند و ایده‌آل برای طراحی یک سینک یکپارچه بدون درز و روی میز کار هستند.

میز کار کورین چقدر دوام دارد؟

سطوح جامد کورین در برابر لک و آب مقاوم هستند. آنها همچنین در برابر حرارت تا دمای 250 درجه سانتیگراد مقاوم هستند. ازآنجایی‌که این ماده یک سطح جامد است، به‌سختی می‌توان خراش‌ها را سمباده زد. انعطاف‌پذیری و تناسب را می‌توان بدون نیاز به مفاصل به هر شکلی درآورد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *