مخازن استیل

مخازن استیل | ماشین ساز
تاریخ انتشار : 22 فوریه 2022
تعداد بازدید : 2 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

سایت ماشین ساز در این مقاله قصد دارد به معرفی مخازن استیل و بررسی ابعاد مختلف آن بپردازد. پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید.

مخازن استیل یکی از مهم‌ ترین عناصری است که شما می توانید برای صنایع خود به ویژه صنایع غذایی خود تهیه کنید. علت برتر بودن این نوع مخزن نسبت به مخزن های دیگر نیز جنس استیل آن است که بسیار مقاوم است. به طور کلی استیل یکی از مرغوب  ترین جنس ها برای ساخت محصولات صنایع مختلف به حساب می آید.

  جهت تماس با مدیر فروش و دریافت مشاوره رایگان درباره ی مخازن استیل با شماره

 09152000050 – 09153130748

( مهندس نکته سنج )

کارخانه و دفتر فروش: 05136589223

در تماس باشید

مخزن استیل چیست؟

مخزن استیل یکی از عناصر بسیار مهم‌ در صنایع حساسی مثل صنایع بهداشتی و غذایی به حساب می آید. (در قسمت خط تولید)

این محصول دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی هستند. این ویژگی باعث آن می شود که در صنایع مختلف جهت نگهداری و عمل آوری سیالات کاربرد داشته باشد.

کاربرد مخازن استیل در صنایع مختلف

مخازن استیل در صنایع مختلفی دارای کاربرد است. صنایعی که در آن ها به صورت فوق ویژه ای استفاده می شود، عبارتند از:

الف. صنایع غذایی، ب. محصولات لبنی، ج. عرقیات گیاهی، د. داروسازی، و. صنایع شیمیایی، ه. نفت، گاز و پتروشیمی

اصلی‌ ترین کاربردهای آن در صنایع مختلف

این محصول یکی از اصلی‌ ترین و مهم ترین تجهیزات در خطوط مختلف تولید در صنایع غذایی و بهداشتی است زیرا مقاومت بسیار بالایی دارند. این مقاومت باعث می شود تا در برابر زنگ‌ زدگی مقاوم شوند که همین عامل بسیار مهمی برای نگه داری و عمل آوری سیالات در صنایع مختلف غذایی است که در نتیجه سبب می شود از مخازن استیل در این بخش ها بسیار استفاده شود.

علاوه بر این، در صنایع دیگری نیز کاربرد دارد. این صنایع به شرح زیر هستند:

الف. لبنیات، ب. روغن، ج. صنایع آرایشی بهداشتی، د. ذخیره سازی روغن خوراکی، و. ذخیره سازی آب و نوشیدنی، ه. انباشتن اسید و مواد شیمیایی، ی. ذخیره نمودن آب پنیر.

جهت تماس با مدیر فروش و دریافت مشاوره رایگان درباره ی مخازن استیل با شماره

 09152000050 – 09153130748

( مهندس نکته سنج )

کارخانه و دفتر فروش: 05136589223

در تماس باشید

 

انواع مخزن استیل

این محصول دارای مدل های مختلفی است. هر کدام از این مخازن کاربردهای خاصی دارند که می توان از آن ها در بخش های مختلف صنایع به ویژه صنایع غذایی کاربرد دارد.

انواع مدل های صنایع عبارتند از:

الف. تک جداره، ب. دو جداره، ج. سه جداره، د. مخازن حمل.

کاربرد مخازن استیل دو جداره و سه جداره

از مخازن دو جداره در صنایع مختلف به سبب این که خیلی از اوقات، محتوای مخازن را باید در دمای ثابتی نگه داری کرد و نباید آن محتوا با محیط مجاور در ارتباط باشد، استفاده می شود.

از مخازن سه جداره به علت وجود آب سرد، بخار و وجود کنترل دما در بعضی از صنایع که محتوای مخزنشان در معرض عملیات حرارتی (سرمایش یا گرمایش) قرار دارد، استفاده می شود.

جزییات ظاهری مخازن استیل

این محصول براساس وظایفی که دارند در شکل های گوناگون تولید می شوند. به عنوان مثال:

الف. مخازن کروی و یا مخازن استوانه‌ ای با عدسی های محدب: کاربرد در فرآیندهای تحت ‌فشار

ب. مخازن استوانه‌ ای با عدسی های تخت: کاربرد در نگه داری محصولات و یا خوراکی

علاوه بر این، موارد دیگری مثل حجم مخزن، باعث می شود مخازن استیل هنگام تولید با پایه یا گوشواره تولید شوند. البته لازم به ذکر است که مخازن استیل بزرگ معمولاً فاقد پایه هستند. این مخازن بزرگ به طور معمولی بر فنداسیون خاصی نصب می گردند.

انواع مدل های طراحی و ساخت مخازن استیل

این محصول به شکل های مختلفی تولید می شوند. در ادامه انواع مخازن استیل را به شما معرفی خواهیم کرد. این مخازن استیل عبارتند از:

  •  افقی
  •  عمودی
  •  مخروطی
  •  عایق.

ظرفیت هر کدام از این شکل ها متفاوت است و بعضی اوقات ظرفیت آن ها تا ۳۰۰ متر مکعب هم می رسند. اولین مرحله‌ ای که برای تولید و ساخت بهینه‌ ترین مخازن استیلی انجام می شود، تهیه ‌ی اطلاعات دقیق درباره‌ ی موارد زیر است:

الف. میزان حجم مورد نیاز، ب. تنوع سیال، ج. کاربرد مخزن، د. فضای سایت پروژه

لازم به ذکر است که برای تعیین نوع استیل استفاده شده است، باید به اساس نوع سیال و ماده نگه داری شده متخصصین توجه کرد.  مثلا در برای نگهداری سیالات بدون این که خورده شوند (  به خصوص در صنایع غذایی ) از استیل سیصد و چهار برای تولید مخازن استیلی استفاده می شود.

از سوی دیگر، چنان چه سیال نگه داری شده، خاصیت خورندگی و یا اسیدی داشته باشند، از استیل سیصد و شانزده برای تولید مخازن استیلی استفاده می شود.

همچنین اگر می خواهید فقط از یک سیال  نگه داری کنید باید از مخازن استیلی تک جداره‌ استفاده کنید و زمانی که پایداری دما مهم‌ باشد باید از مخازن استیلی دو جداره استفاده کنید.

افزون بر این، برای انجام عملیات پخت و یا بخشی از فرآیندهای سرمایش و گرمایش درون تانک باید از مخازن سه جداره استفاده کنید.

از دیگر مواردی که بر مشخصات هندسی مخازن استیلی اثر می گذارد،  فضای سایت پروژه است. به طور کلی، اطلاعاتی که کارفرما به شما ارائه می کند مشخصات زیر را به طور کامل ویژگی های ساخت مخازن را تعیین می کنند:

الف‌. عمودی یا افقی بودن آن، ب. ارتفاع ، ج. قطر

و تمام موارد دیگر مربوط به طراحی یک مخزن استیل.

قیمت مخازن استیل

به عنوان یک خریدار قطعا از اصلی‌ ترین دغدغه های شما قیمت این محصول است. اگر به طور کلی بخواهیم بگوییم قیمت مخازن استیل به چه چیزی ربط دارد؟ می توان گفت قیمت این کالا به  ظرفیت و نوع استیل استفاده شده در بدنه آن وابسته است.

باید ذکر کرد قیمت مخازن تولید شده با ورق های استیل، گران‌ تر از مخازنی است که با ورق های دیگر فلزات ساخته شده است. همچنین قیمت دلار،  دلال ‌های وارد کننده مواد اولیه نیز بر قیمت مخازن استیلی اثر می گذارد. افزون بر تمام مواردی که در بالا ذکر شد، عوامل دیگری نیز بر قیمت نهایی مخازن استیلی عبارتند از عوامل زیر:

الف. ظرفیت مخزن، ب. ضخامت بدنه، ج. عدسی ها، د. وجود تجهیزات جانبی مانند ۱. ساید گلاس، ۲. همزن، ۳. گیربکس، ۴. نردبان، ۵. آب نما، ۶. منهول.

 جهت تماس با مدیر فروش و دریافت مشاوره رایگان درباره ی مخازن استیل با شماره

 09152000050 – 09153130748

( مهندس نکته سنج )

کارخانه و دفتر فروش: 05136589223

در تماس باشید

 

انواع روش های خرید مخازن استیل برای صنایع مختلف

در ابتدا شما باید مشخص کنید که دقیقا چه کاری می خواهید انجام دهید و چه انتظاراتی از این محصول خود دارید.

سپس شما می توانید بعد از این کار به دنبال محصولی که می خواهید آن را خریداری کنید حضورا به بازار بروید و از تولیدی های مختلف درون بازار از بین ده ها طرح و مدلی که دارند پس از ساعت ها یا حتی روزها گشتن، مخزن استیل خود را بیابید و بخرید.

سپس خودرویی برای حمل و جا به جایی مخازن استیل خود به مقصد مورد نظرتان کرایه نمایید و این کار را انجام دهید.

این مراحل وقت‌ بر و طولانی هستند و ممکن است آخر هم گیج شده و نتوانید خرید خوبی داشته باشید توصیه ماشین ساز به شما این است که از راه ساده‌ تری استفاده کنید:

خرید از سایت های فروش آنلاین مثل سایت ماشین ساز. شما می توانید پس از تعیین مشخصات کلی مخزن استیلی که می خواهید آن را بخرید به سایت خرید آنلاین ماشین ساز برای مخزن استیل بروید و از بین محصولات مختلف با قیمت ها و مشخصات مختلف محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده، سفارش داده و در مقصد منتظر تحویل سفارش خود بمانید.

به طور کلی توصیه ماشین ساز به شما با توجه به سهولت استفاده، خرید آنلاین مخزن استیل از سایت ماشین ساز است اما چنان چه خواستید حضوری خرید کنید حتما صبر داشته باشید و دقت لازم را بکنید تا مخزن استیل خوب و مناسبی را بتوانید خرید کنید و بعدا دچار پشیمانی نشوید.

مخازن استیل | ماشین ساز
مخازن استیل | ماشین ساز

نتیجه گیری نهایی مخازن استیل

در این مقاله سعی کردیم درباره‌ ی مخازن استیل به شما اطلاعاتی را بدهیم. کاربردهای فراوان این نوع مخازن از اصلی‌ ترین دلایلی است که در صنایع بسیار محبوب است. البته برای خرید ان نیاز به داشتن آگاهی کافی درباره‌ ی خرید محصولات استیل است.

به طور کلی، لازم است هنگام خرید مخازن استیل، اطمینان یابید که کیفیت آن با استاندارد هایی که در شنعت خود به آن نیاز دارید منطبق بوده باشد . مخزن استیل همچنین باید ماندگاری طولانی و مقاومت زیادی داشته باشد، به ویژه برای صنایعی که کارهای خاص و حساسی را انجام می دهند.

در پایان از این که تا انتهای مقاله‌ ی مخازن استیل با ماشین ساز همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در مقاله‌ ی مخازن استیل به شما راهنمایی درستی درباره‌ی خرید مخزن استیل کرده باشیم.

لازم به ذکر است که قیمت مخازن استیلی که در سایت خرید آنلاین ماشین ساز هستند به مراتب از قیمت موجود در بازار کمتر هستند. علاوه بر این، چنان چه بابت اطلاعات لازم مربوط به خرید سرگردان هستید، شما می توانید در این سایت موارد زیر را دریافت کنید:

  • اطلاعات هر محصول
  • امکانات پشتیبانی آن
  • خدمات پس از فروش.

به طور کلی حداکثر زمانی که برای خرید در سایت اینترنتی ماشین ساز لازم است وقت بگذارید پنج الی شش ساعت است. شما بعد از گذاشتن این وقت می توانید بهترین مخزن استیل را برای شرکت خود بخرید. ( البته لازم است که با اطلاعات کافی درباره‌ی آن چه که نیاز دارید به جستجو بپردازید )

همچنین لازم به ذکر است که می توانید در صورت نیافتن محصول خود در سایت ماشین ساز به سایت دیگر ما یعنی سایت توان صنعت مراجعه کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *