رولیک نوار نقاله دست دوم | خرید رولیک نوار نقاله دست دوم | قیمت رولیک نوار نقاله دست دوم

رولیک نوار نقاله دست دوم
تاریخ انتشار : 16 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 61 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

رولیک نوار نقاله دست دوم

نوار نقاله‌ها سیستم‌های جابه‌جایی مواد هستند که امکان حمل‌ونقل آسان محصولات را از پودر به فله تا هندسه‌های پیچیده فراهم می‌کنند. آنها جدایی‌ناپذیر از انواع سیستم‌ها هستند، زیرا روشی سریع و ایمن برای جابه‌جایی حجم زیادی از مواد ارائه می‌دهند. انواع مختلفی از رولیک نوار نقاله دست دوم وجود دارد، اما اصل کار آنها در هر نوع ثابت می‌ماند. با استفاده از چارچوبی که تسمه‌ها، سطل‌ها، غلتک‌ها یا سایر اجزای متحرک را در خود جای می‌دهد، اجسام را از طریق گرانش یا نیروی مکانیکی از یک مقصد به مقصد دیگر حرکت دهید. نوار نقاله غلتکی، یا غلتک نوار نقاله، تمرکز این مقاله است و یکی از محبوب‌ترین انواع نوار نقاله مورداستفاده است. انواع، طرح‌ها و کاربردهای نوار نقاله‌های غلتکی و همچنین نحوه تعیین یکی از این سیستم‌ها برای هر کاربرد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رولیک نوار نقاله دست دوم

رولیک نوار نقاله دست دوم چیست؟

به بیان ساده، رولیک نوار نقاله، شکلی از تسمه نقاله هستند که از غلتک‌ها – سیلندرهای چرخان بافاصله یکنواخت – برای اجازه دادن به اجسام در سطح آن استفاده می‌کند. آنها مواد را از یک مکان به مقصد دیگر منتقل می‌کنند و اغلب از گرانش یا موتورهای کوچک برای انجام این کار استفاده می‌کنند. مواد حمل شده باید دارای یک سطح سواری سفت‌وسخت باشد که توسط حداقل سه غلتک پشتیبانی شود. آنها برای کاربردهای انباشت ایده‌آل هستند و غلتک‌ها می‌توانند اینرسی محصولات را با سرعت بالاتر کاهش دهند و آنها را به نوار نقاله‌های مفید پس از ماشین‌آلات مرتب‌سازی با سرعت بالا تبدیل کنند.

 

ازآنجایی‌که طراحی این نوار نقاله‌ها ساده است، پیشرفت‌های زیادی انجام شده است تا به رولیک نوار نقاله‌ها اجازه دهد تا با روندهای صنعت همگام شوند. بزرگ‌ترین نوآوری درایو یا نوار نقاله غلتکی زنده است که در آن هر غلتک از طریق یک تسمه / زنجیر / شفت به یک موتور متصل می‌شود تا قابلیت کنترل را افزایش دهد. این امر سرعت حرکت مواد در مسیر را برابر می‌کند و همچنین به این نوار نقاله‌ها اجازه می‌دهد تا در معکوس، یعنی از ارتفاع کم به بالا، استفاده محدودی داشته باشند. آنها می‌توانند در کاربردهای دو جهته به‌خوبی کار کنند، زیرا غلتک‌ها می‌توانند با تغییر جهت موتور، مواد را به هر جهت هدایت کنند. در بخش بعدی، انواع مختلف رولیک نوار نقاله برقی را بررسی خواهیم کرد، زیرا انواع زیادی برای استفاده با طیف گسترده‌ای از مواد مناسب هستند.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

انواع رولیک نوار نقاله دست دوم

این بخش به جزئیات انواع مهم نوار نقاله‌های غلتکی موجود در صنعت می‌پردازد. ما در اینجا نام‌های اصلی را برجسته می‌کنیم، اما بدانید که انواع بیشتری وجود دارد و هم‌پوشانی زیادی بین این انواع مختلف وجود دارد. همچنین، بسته به سازنده، این نوار نقاله‌های غلتکی می‌توانند ترکیبی از طرح‌های مختلف باشند.

نوار نقاله غلتکی جاذبه

ساده ترین این لیست، نوار نقاله غلتکی  است که غلتک های با چرخش آزاد را نگه می دارد و از گرانش برای لغزش مواد به پایین خط استفاده می کند. آنها برای حمل محصولات سبک تا متوسط که نیازی به موتور ندارند استفاده می شوند، که آنها را به راه حل های اقتصادی برای طراحان تبدیل می کند. آنها را می توان با لوازم جانبی مانند منحنی ها، پایه های بازشو، تکیه گاه ها و براکت های آویزان، ریل های کشویی و موارد دیگر خریداری کرد و اغلب از فولاد، آلومینیوم و پلاستیک ساخته می شوند. آنها اغلب به عنوان نوار نقاله موقت، جایگزینی برای نوار نقاله های چرخ اسکیت، کاربردهای سنگین و بارهای انباشته که نیازی به زمان بندی تخصصی ندارند، اجرا می شوند.

رولیک نوارنقاله غلتکی

نوار نقاله غلتکی بوسیله تسمه از یک تسمه موتوری برای تغذیه هر غلتک استفاده می‌کند و به این نوع نوار نقاله اجازه می‌دهد تا حرکت مواد در حال انتقال را کنترل کند. هنگامی که اقلام باید به طور لحظه‌ای در نقاط کنترل متوقف شوند، اقلام باید چرخانده شوند، و/یا بارگیری جانبی یا تخلیه اسلاید ضروری است، نسبت به نوار نقاله‌های معمولی ترجیح داده می‌شوند. تسمه می‌تواند مستقیم باشد (همان‌طور که در شکل 2 نشان‌داده‌شده است) یا می‌تواند به شکل V برای نوار نقاله‌های غلتکی منحنی باشد. برخی از نوار نقاله‌های غلتکی تسمه‌ای می‌توانند محصولاتی را بیشتر از عرض قاب پشتیبانی کنند، زیرا غلتک‌ها بالاتر از قاب قرار دارند. در هر ترتیبی، تسمه لاستیکی زیر غلتک‌ها نباید با رطوبت، گرمای بیش از حد، یا زباله مواجه شود، زیرا این شرایط می‌تواند به‌سرعت سیستم را تخریب کند. این نوار نقاله‌ها اغلب برای جابه‌جایی بارهای متوسط تا سنگین که خشک و تمیز هستند و نیاز به توقف دوره‌ای و/یا عمل برگشت‌پذیر دارند استفاده می‌شوند.

رولیک نوار نقاله غلتکی زنجیری

نوار نقاله غلتکی زنجیری مانند نوار نقاله تسمه محور است، اما به‌جای استفاده از تسمه، زنجیره‌ای را برای تغذیه هر غلتک اجرا می‌کند. آنها در مواقعی استفاده می‌شوند که حمل‌ونقل سنگین موردنیاز است و شرایط نامناسب مانع استفاده از نوار نقاله‌های معمولی می‌شود. شکل 3 یک نوار نقاله زنجیره‌ای رول به رول را نشان می‌دهد که در آن زنجیر به‌دور هر غلتک پیچیده شده است و روی هر غلتک دوچرخ دنده نگه می‌دارد. اینها برای عملیات برگشت‌پذیر و بارهای سنگین بسیار مناسب هستند، زیرا انتقال نیرو در این طرح‌ها زیاد است. اینها از نوار نقاله غلتکی تک‌رشته‌ای متمایز هستند، جایی که غلتک‌ها توسط یک زنجیر پیوسته بدون حلقه از طریق چرخ زنجیر روی غلتک هدایت می‌شوند. میله نگهدارنده پیوسته همیشه زنجیر را درگیر نگه می‌دارد، اما این نوار نقاله‌ها فقط برای خدمات متوسط تا سنگین رتبه‌بندی می‌شوند زیرا به‌اندازه نمونه رول به رول خود قدرتمند نیستند.

رولیک نوار نقاله (خطی)

 

نوار نقاله‌های غلتکی شفت خط، همان‌طور که از نامشان پیداست، توسط یک شفت چرخشی تغذیه می‌شوند که در آن هر غلتک به این شفت برقی متصل می‌شود. آنها به طور جداگانه از طریق تسمه‌های اورتان و قرقره‌های محرک به محور خط متصل می‌شوند و این نوع نوار نقاله را بی‌صدا و نگهداری آسان می‌کند. درحالی‌که هنوز یک نوار نقاله غلتکی برقی است، قرقره‌های محرک در حضور حداقل فشار معکوس (نیروی وارد بر غلتک‌ها هنگامی که مواد جمع شده و نمی‌توانند به سمت پایین خط حرکت کنند) می‌لغزند و باعث می‌شود که غلتک‌ها به‌سادگی متوقف شوند بدون اینکه به دیگران ضربه بزنند. یک شفت خط می‌تواند بیش از 100 فوت از غلتک‌های مستقیم و منحنی را تغذیه کند و کارایی سیستم نوار نقاله را افزایش دهد. آنها برگشت‌پذیر و ایده‌آل برای تجمع، حداقل فشار برگشتی، مرتب‌سازی و دیگر کاربردهای متوسط تا سبک هستند.

مشخصات و معیارهای انتخاب رولیک نوار نقاله دست دوم

صرف‌نظر از اینکه کدام نوع رولیک نوار نقاله انتخاب  می کنید، برخی از مشخصات مشترک وجود دارد که باید قبل از خرید مدل مناسب برای کار مشخص شود. در زیر برخی از مشخصات معمولی نوار نقاله وجود دارد که هنگام یافتن منبع برای سیستم انتقال مناسب با آنها مواجه خواهید شد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

مواد غلتکی و قاب

 

اولین مشخصات لازم مواد مورداستفاده برای ساخت قاب و غلتک‌ها خواهد بود. قاب معمولاً آلومینیومی یا فولادی است، اما این بستگی به میزان بارگذاری روی سیستم و مقدار ظرفیت فریم نامی دارد. غلتک‌ها از نظر ترکیب بسیار متنوع‌تر هستند، زیرا با محصول شما تماس مستقیم دارند و می‌توانند بر رفتار آن در هنگام حرکت تأثیر بگذارند. برخی از غلتک‌ها برای افزایش اصطکاک با پلاستیک یا لاستیک پوشانده می‌شوند، درحالی‌که برخی دیگر به‌سادگی درام‌های آلومینیومی یا فولادی هستند. غلتکی را انتخاب کنید که محصول شما را در خط نگه دارد و تأثیر منفی بر یکپارچگی محصول شما نخواهد داشت. به طور مشابه، چارچوبی را انتخاب کنید که بتواند وزن مواد در حال حمل و همچنین وزن غلتک‌ها را تحمل کند.

اندازه و جهت غلتک

اندازه مواد روی نوار نقاله را تعیین کنید و سپس آرایش بهینه نوار نقاله را تعیین کنید تا حرکت جسم را مختل یا مانع نشود. این ابتدا به معنای تعیین اندازه غلتک‌های جداگانه است که با درنظرگرفتن بار و شرایط بارگذاری انجام می‌شود.

نوع بار و تجمع

 

نوار نقاله‌های غلتکی گرانشی برای اجسام با کف صاف، با وزن کم تا متوسط ​​مانند جعبه‌ها، کیف‌ها و وسایل حمل‌ونقل بهینه هستند، اما نباید از آنها با هندسه‌های بسیار ظریف و سخت مانند الکترونیک و قطعات تولیدی استفاده کرد.

فاصله و انحنا

 

تعیین دهانه و انحنای نوار نقاله نیز به محدودکردن جستجوی شما کمک می‌کند. به‌عنوان‌مثال، نوار نقاله‌های غلتکی تسمه تخت در صورت وجود منحنی قابل‌استفاده نیستند، بنابراین نباید این طرح را خریداری کنید زیرا به منحنی نیاز دارید. به طور مشابه، اگر صدها فوت برای عبور دارید، طراحی کارآمدتری مانند نوار نقاله غلتکی محور خط را در نظر بگیرید تا در صورت امکان انرژی حفظ شود.

رفتار، کنترل و محیط

در نهایت، حرکت موردنظر مواد، میزان کنترل باید و محیطی که نوار نقاله در آن کار خواهد کرد را در نظر بگیرید. اگر گرما، گردوغبار، کثیفی و رطوبت بیش از حد وجود دارد، طرح ناهموارتری مانند نوار نقاله غلتکی را انتخاب کنید. اگر زمان‌بندی دقیق و فشار صفر موردنیاز است، گزینه‌های نوار نقاله غلتکی با فناوری پیشرفته را بررسی کنید که دقت لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای انتقال یک شیء از نقطه A به B فقط به یک روش سریع و با تکنولوژی پایین نیاز دارید، ممکن است نیازی به نگاه دورتر از گرانش سنتی یا نوار نقاله غلتکی نداشته باشید.

قیمت رولیک نوار نقاله

مجموعه ما یک تامین کننده تخصصی با مشاوره صنعتی در زمینه رولیک نوار نقاله غلتکی با کیفیت عالی برای مشتریان عزیز هست. سیستم رولیک ارائه شده به دلیل ساختار ناهموار و کیفیت عالی بسیار مورد توجه است.

سیستم رولیک نوار نقاله زیر نظر متخصصین مجرب و با استفاده از مواد اولیه مرغوب و تکنولوژی پیشرفته ساخته شده است. علاوه بر این، مشتریان گرانقدر ما می توانند از این نوار نقاله غلتکی در اندازه های مختلف با محدوده قیمت مقرون به صرفه استفاده کنند.  قیمت رولیک نوار نقاله به چهار عامل بستگی دارد که در ذیل مجموعه امکانات و ویژگی های تعیین کننده قیمت رولیک نوار نقاله جای می گیرند. امکانات و ویژگی های رولیک نوارنقاله به این شرح است:

  • دوام بالا
  • طبیعت ضد خوردگی
  • ساخت و ساز قوی
  • نصب آسان

در مجموعه ماشین ساز انواع سیستم های رولیک با ویژگی های متنوع وجود دارد این تنوع محصول این امکان را فراهم می کند که مشتریان در انتخاب محصول آزادی عمل بیشتری داشته باشند و صرفاً خدمات تک محصولی به مشتریان داده نشود.

قطعاً در انتخاب این دستگاه کاربردی باید به نکاتی مانند کیفیت ساخت و دوام آن توجه داشت مشاورین مجموعه ماشین ساز با دسته بندی محصولات مشتریان را از کیفیت و تنوع محصولات آگاه می کنند و اطلاعات لازم را به صنعتگران ارجمند خواهند داد.

دیگر عوامل موثر بر قیمت رولیک نوار نقاله دست دوم

سازنده

در ایران تعداد زیادی تولیدکنندگان و واردکنندگان تجهیزات صنعتی وجود دارند، اما محصولات تعداد کمی از این شرکت ها بر بازار تسلط دارند. بسیاری از صنعتگران فقط یک یا دو برند خاص از تولیدکنندگان تجهیزات را خریداری می کنند و این وفاداری به برند در فروش سالانه تجهیزات جدید و دست دوم در سراسر ایران منعکس می شود. مردم اغلب مایلند برای یک نام تجاری هزینه بیشتری بپردازند.

قطعاً صنعتگران در استفاده از این محصولات نتایج خوبی کسب کرده اند و به آن اعتماد دارند و رابطه و سابقه خوبی با فروشنده سازنده دارند، در مواردی خود نام برند سازنده به سادگی نشان دهنده سطح خاصی از کیفیت است.

در برخی موارد، برندهای کمتر شناخته شده و احتمالاً ارزان قیمت تولید کننده تجهیزات صنعتی ممکن است این کار را به خوبی انجام دهند و توقعات صنعتگران را برآورده سازند. دسترسی به اطلاعات دقیق در مورد تجهیزات و توانایی مقایسه مدل ها در کنار یکدیگر به خریداران کمک می کند تا انتخاب بهتر و خرید موفقی را داشته باشند.

مدل و ویژگی ها

مدل‌های استاندارد نوسان کیفیت کمتری دارند و فروش آن‌ها اغلب راحت‌تر از تجهیزات دیگر است. با دریافت مشاوره تخصصی با تمامی خصوصات، مدل ها و برندهای معتبر آشنا خواهید شد و این معرفی قطعاً زمینه ساز یک خرید قوی برای خط تولید شما است.

کلام آخر

این مقاله درک درستی از رولیک نوار نقاله، انواع مختلف و کاربردهای اولیه آنها ارائه داد. برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات مرتبط، یا سایر اخذ مشاوره با ما مشورت کنید.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *