دستگاه گونی پرکن | قیمت دستگاه گونی پرکن در ماشین ساز

دستگاه گونی پرکن
تاریخ انتشار : 16 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 5 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

دستگاه گونی پرکن

امروزه مواد زیادی در صنایع مختلف به شکل گونی در بازار عرضه می شوند. این گونی ها می توانند کوچک یا بزرگ باشند و به صورت تکی یا عمده مصرف شوند. به همین جهت نیاز به دستگاهی برای پر کردن سریع گونی ها داریم. در صنایع مختلف از «دستگاه گونی پرکنی» استفاده می کنند تا سرعت و دقت خط تولید خود را بالا ببرند. در ادامه ماشین ساز شما را با این ماشین صنعتی بیشتر آشنا می کند. با ما همراه باشید.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

دستگاه گونی پرکن

دستگاه گونی پرکن چیست؟

دستگاه گونی‌پرکن با نام های دیگری چون دستگاه کیسه پرکن، کاغذ پرکن و کارتن پرکن نیز شناخته می شود. این ماشین صنعتی آخرین بخش از خط تولید شما را تشکیل می دهند و به نوعی در بسته بندی محصول شما دخیل هستند. از دستگاه گونی پرکن برای پر کردن انواع کیسه ها و گونی ها استفاده می کنند. اهمیت این دستگاه زمانی مشخص می شود که شما محصول نهایی و بسته بندی شده خود را درون بازار ببینید. همچنین ظاهر، نوع و کیفیت بسته بندی روی میزان خرید و رضایت مشتری تأثیر مستقیم دارند. بنابراین این دستگاه برخلاف تصور برخی افراد، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. از دستگاه گونی پرکن در انوایع صنایع و کارخانه ها استفاده می شود.

با دستگاه گونی پرکن می توانید محصولاتی مثل گچ، سیمان، آهک و خاک در صنعت ساختمان سازی و مصالح را در گونی بریزید و پر کنید. همچنین موادی مانند شکر، آرد، برنج، آجیل و خشکبار، گندم، جو، غلات، نخود، لوبیا، عدس، تخمه، دیگر حبوبات و انواع ادویه ها در صنایع غذایی نیز توسط دستگاه گونی پرکن، پر و بسته بندی می شوند. شما می توانید محصولاتی که توسط این دستگاه پر می شوند را نزدیک عطاری ها، آجیل و خشکبار فروشی ها، شیرینی فروشی ها و اغذیه فروشی ها پیدا کنید. با داشتن دستگاه گونی پرکن می توانید دقت، سرعت و بهداشت را در خط تولیدتان تا چند برابر بالا ببرید.

انواع مدل های دستگاه گونی پرکن

دستگاه های گونی پرکن در انواع مدل ها وارد بازار می شوند. شما می توانید دستگاه مورد نظرتان را با توجه به نیاز خط تولید خود و عملکرد دستگاه مورد نطر خریداری کنید. در ادامه هر یک از مدل های این دستگاه را معرفی می کنیم.

دستگاه گونی پرکن دستی

دستگاه گونی‌پرکن دستی برای تولیدی ها و کارگاه های کوچک مناسب هستند که میزان تولید کمی دارند. اغلب کسانی که کار خانگی می کنند یا کارگاه های کوچکی دارند این مدل از دستگاه را خریداری می کنند. همچنین گاهی استخدام یک اپراتور و خرید دستگاه گونی‌پرکن دستی ارزان تر از خرید یک دستگاه بزرگ و پرداخت هزینه هایش می باشد. همانطور که گفته شد برای این دستگاه نیاز به حضور نیروی انسانی است. معمولاً دستگاه های گونی‌پرکن دستی با توجه به نوع کیسه و ماده ای که پر می کنند، توانایی پر کردن 2 تا 5 کیسه در هر یک دقیقه را دارند.

دستگاه گونی پرکن نیمه اتوماتیک

این مدل از دستگاه های گونی پرکن پیشرفته تر و بهتر از نوع دستی آن هستند. دستگاه های نیمه اتوماتیک مدل های مختلفی دارند. با اینحال می توانند فرآیند پر کردن را به طور کامل انجام دهند و بخش های دوخت و جا به جایی کیسه نیز با توجه به مدل دستگاه ممکن است انجام شود. شرکت ها، تولیدی ها و کارخانه هایی که حجم کاری شان بسیار زیاد نیست، این مدل از دستگاه را خریداری می کنند. دستگاه گونی‌پرکن نیمه اتوماتیک، با توجه به نوع و جنس محصول و اندازه گونی، می تواند تا 24 گونی را در دقیقه پر کند.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

دستگاه‌گونی پرکن تمام اتوماتیک

دستگاه گونی‌پرکن اتوماتیک بدون کمک نیروی انسانی و اپراتور می تواند کیسه ها و گونی های مختلف را پر کند. این دستگاه ها با توجه به مدل، ابعاد و تکنولوژی به کار رفته درونشان امکان پر کردن 400 گونی در دقیقه را نیز دارند. کارخانه های بزرگ، شرکت های صنعتی معروف و تولیدی های پر فروش این ماشین صنعتی را خریداری می کنند. دستگاه گونی پرکن تمام اتومات می تواند مجهز به موارد زیر باشد:

 • دارای نمایشگر مخصوص برای کیسه های پر شده
 • صفحه کلید برای اپراتور جهت تنظیمات پر کردن گونی ها
 • استفاده از نرم افزار سریع و دقیق به همراه پشتیبانی درست
 • مجهز به سیستم توزین دیجیتال
 • دقت بسیار بالا تا مثبت و منفی 10 گرم
 • قابلیت تنظیم وزن پر کردن بر اساس نوع کیسه یا گونی
 • ذخیره اطلاعات گونی های پر شده
 • دارای آلارم یا بلندگو

نحوه عملکرد دستگاه گونی پرکن

هر یک از دستگاه هایی که پیش تر ذکر کردیم نحوه عملکرد خاص خودشان را دارند. اما به طور کلی می توان عملکرد دستگاه گونی‌پرکن را به این صورت شرح داد که ابتدا مواد لازم را درون قیف یا مخزن های دستگاه می ریزیم. سپس این مواد از طریق لوله های هدایت کننده، وارد نازل های دستگاه می شوند. مواد به نوک نازل ها که به دهانه حلزونی معروف هستند می رسند و سپس توسط اپراتور یا به شکل خودکار درون کیسه ها و گونی هایی که از قبل در زیر قرار داشتند، ریخته می شوند. هر قدر تعداد نازل ها و دهانه حلزونی دستگاه بیشتر باشد، مقدار خروجی آن نیز بیشتر خواهد بود. در دستگاه گونی‌پرکن دستی تمام این فرآیند باید توسط نیروی انسانی صورت بگیرد. یعنی اپراتور باید گونی ها را قرار دهد، مواد را درون گونی بریزد و سپس گونی را از زیر نازل بردارد.

در دستگاه های نیمه اتوماتیک بخش قرار گیری کیسه ها باید توسط اپراتور انجام شود اما پر شدن، دوخت کیسه ها و جا به جایی آن ها توسط خود دستگاه انجام می شود. در دستگاه های تمام اتوماتیک نیز کل فرآیند توسط خود ماشین انجام می گیرد. تنها کاری که شما باید انجام دهید، تنظیم کردن دستگاه است. باید اندازه های لازم را وارد دستگاه کرده و میزان خروجی اش را مشخص نمایید. در ادامه دستگاه گونی ها را پر کرده و توسط نوار های نقاله به بخش های بعدی یعنی دوختن و ضرب برند وارد جا به جا می شوند. دقت و سرعت دستگاه گونی‌پرکن اتوماتیک بالاتر از تمام مدل های آن است.

انواع دستگاه های گونی پرکن

دستگاه های گونی پرکن با توجه به نوع موادی که می خواهید پر کنید، متفاوت هستند. عملکرد هر یک از این دستگاه ها برای مواد خاصی طراحی شده اند. در ادامه به این معرفی این مدل ها می پردازیم.

دستگاه گونی‌پرکن ماردونی

این دستگاه که بیشتر با نام دستگاه کیسه پرکن ماردونی شناخته می شود برای موادی مناسب است که گرانروی و چسبندگی زیادی دارند. به عنوان مثال مواد خمیری، مواد پودری مثل انواع ادویه جات، پودرهای سوخاری، فلفل و موادی که در صنعت غذایی گوله می شوند را با این دستگاه پر می کنند. از دیگر مواد اینچنینی می توان به گچ و برخی از خاک ها اشاره کرد. تمامی این محصولات با دستگاه گونی پرکن ماردونی پر می شوند. این دستگاه نیز دو مدل نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک دارد. گونی پرکن ماردونی جزو دستگاه های گرانولی می باشد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

دستگاه گونی‌پرکن پودری

همانطور که از نامش پیداست، دستگاه گونی پرکن پودری که با نام کیسه پرکن پودری نیز شناخته می شود برای پر کردن مواد پودری مناسب است. مکانیزم این دستگاه، PLC قدرتمندی دارد که برای مواد پودری به کار می رود. با داشتن دستگاه گونی پرکن پودری می توانید موادی مثل آرد، سیمان و انواع کود شیمیایی را پر کنید. از این دستگاه در صنایع غذایی، شیمیایی و حتی دارویی نیز استفاده می شود.

دستگاه گونی پرکن بیگ بگ

بیگ بگ (Big Bag) به نوع کیسه ها یا گونی هایی گفته می شود که ابعاد بزرگی دارند. این دستگاه برای کارخانه های بزرگی است که محصولات عمده و گونی های بزرگی را به بازار یا دیگر شرکت ها می فروشند. به عنوان مثال کیسه های برنج، خاک، سیمان و گندم را با چنین دستگاهی پر می کنند. در ساختار دستگاه گونی پرکن بیگ بگ از سیستم بالا برنده هیدرولیکی و پنوماتیکی استفاده شده تا دستگاه توانایی بالا بردن، پر کردن و سرعتی معادل 15 الی 30 تن بر ساعت را داشته باشد. این ماشین صنعتی می تواند کیسه هایی با ظرفیت 50 تا 2000 کیلوگرم را پر کند.

دستگاه های گونی پرکن مدل های دیگری مثل کیسه پرکن پاکت کاغذی، پرکن گونی پلاستیکی و پرکن گونی کنفی نیز دارد. از دستگاه اول برای پر کردن گونی های دو لایه با جنس های مختلف مثل کاغذ و گونی، کاغذ و نایلون یا پر کردن کیسه های سه لایه استفاده می کنند. پرکن گونی پلاستیکی نیز با ساختار پلاستیک سازگار است. دستگاه پرکن گونی کنفی نیز برای پر گردن قیر یا مواد کشاورزی کاربرد دارد.

خرید قیمت دستگاه گونی پرکن

قیمت دستگاه های گونی پرکن به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. به طور کلی دستگاه گونی پرکن دستی ارزان تر از دیگر مدل هاست. چون تکنولوژی پیچیده ای ندارد و برای تولید کم طراحی شده است. دستگاه های نیمه اتومات و تمام اتوماتیک قیمت های گوناگونی دارند. از ویژگی هایی که پیش از خرید این دو مدل باید به آن ها توجه کنید موارد زیر است:

 • تعداد مخزن ها
 • تجهیز به چرخ دوخت
 • نوار نقاله
 • نرم افزار و سیستم پشتیبانی و راهنمای دستگاه
 • کمپرسور دستگاه
 • ابعاد مورد نظر
 • تعداد نازل ها
 • نمایشگر دستگاه
 • امکان ذخیره اطلاعات ماهانه یا روزانه
 • سرعت و دقت دستگاه
 • سیستم عیب یاب

هر یک از موارد بالا روی قیمت دستگاه مورد نظر شما اثر گذار می باشد. پیش از خرید دستگاه‌گونی پرکن موارد بالا را در نظر داشته باشید. برند و گارانتی نیز روی قیمت دستگاه گونی‌پرکن تأثیر خواهد داشت. وبسایت ماشین ساز بهترین دستگاه های موجود در بازار را با بهترین قیمت ممکن به شما معرفی می کند. شما می توانید خریدی مطمئن و بی دغدغه را با ما تجربه کنید. دستگاه گونی‌پرکن یک دستگاه مهم در خط تولید شماست که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. خریداران شما در نهایت با محصول بسته بندی شده شما رو به رو می شوند. بنابراین دقت در خرید این ماشین صنعتی، می تواند روی فروش شما تأثیر مستقیم بگذارد.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *