دستگاه پرکن مایعات کوچک | قیمت دستگاه پرکن مایعات کوچک

دستگاه پرکن مایعات کوچک
تاریخ انتشار : 03 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 7 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

دستگاه پرکن مایعات کوچک

با وجود پیشرفت های زیاد در علم و تکنولوژی، صنایع تولیداتی مختلف نیز ماشین آلاتی را پدید آوردند تا روند تولید محصولات خود را ساده کنند. این ماشین آلات سرعت، دقت و بهداشت تولید را بالا می برند و کار را برای شما ساده می کنند. یکی از انواع دستگاه های صنعتی که کاربرد فراوانی نیز دارد، دستگاه پرکن مایعات کوچک است. دستگاه پرکن وسیله ای برای پر کردن انواع بطری و قوطی ها در صنایع مختلف می باشد. یکی از معروف ترین این دستگاه ها، دستگاه مایع پرکن نام دارد که در صنایع مختلفی مثل بهداشتی، شیمیایی و غذایی استفاده می شود.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

دستگاه پرکن مایعات چیست؟

دستگاه های پرکن مایعات به منظور پر کردن انواع قوطی و ظروف در سایز ها و ابعاد مختلف ساخته شده اند. این ماشین آلات علاوه بر سرعتی که دارند، عمل پر کردن را بسیار ساده می کنند. با استفاده از دستگاه پرکن مایعات، حجم خط تولید شما افزایش می یابد و میزان خطا نیز تا حد زیادی کم می شود.

از دستگاه های پرکن مایعات در صنایع و خط تولید های مختلفی استفاده می کنند. به عنوان مثال پر کردن انواع قوطی ها و ظروف غذایی، انواع مواد شیمیایی مثل رنگ و روغن، مواد بهداشتی ای مثل شامپو و لوازم آرایشی توسط مایع پرکن ها پر می شوند. دستگاه پرکن مایعات مکانیزم های متفاوتی را برای کار خود دارند:

 1. سیلندر پیستونی
 2. پمپی
 3. ثقلی

هر کدام از این دستگاه ها نیز می توانند به صورت اتوماتیک، نیمه اتوماتیک یا دستی عمل کنند. عملکرد هر یک از این دستگاه ها، با دیگری متفاوت خواهد بود.

دستگاه پرکن مایعات کوچک

همانطور که پیش تر گفتیم، دستگاه های پرکن مایع در انواع مدل ها، مکانیزم ها و ابعاد ساخته می شوند. دستگاه پرکن مایعات کوچک یکی از انواع مدل های این ماشین آلات است. این دستگاه ها به دلیل ابعاد کوچکی که دارند، می توانند در تولیدی های کوچک یا خانگی به کار بروند. عملکرد پرکن مایعات کوچک نیز همانند دیگر دستگاه های مایع پرکن می باشد.

این دستگاه را می توان به صورت دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک سفارش دهید. دستگاه پرکن مایعات کوچک می تواند سیستم سیلندر پیستونی، پمپی و ثقلی داشته باشد. تنها تفاوت این دستگاه در ابعاد و سایز آن است. با اینحال مشتری ها امکان سفارش هر نوع آن، با توجه به خط تولید خود را دارند. به طور کلی بهتر است از دستگاه پرکن مایعات کوچک در کارگاه های کوچک استفاده شود.

کاربرد این دستگاه چیست؟

دستگاه پرکن مایعات کوچک همانند دیگر دستگاه های سری مایع پرکن، قابلیت پر کردن انواع ظروف را دارد. با این تفاوت که ابعاد کوچک این دستگاه، روی میزان خروجی آن اثر می گذارد و حجم تولیدی اش کم می شود. معمولاً برای پر کردن مایعاتی چون روغن، عرقیجات، گلاب، مواد شوینده، آب معدنی، سس و آبمیوه از دستگاه پرکن مایعات استفاده می کنند.

با خرید چنین دستگاهی، دقت و سرعت خط تولید شما بالا می برود. اگرچه این موضوع به نوع دستگاه شما نیز بستگی دارد. برخی از دستگاه های پرکن مایعات کوچک به شکل دستی عمل می کنند. یعنی نیاز به نیروی انسانی برای عمل پر کردن دارند. مشخصاً سرعت دستگاه نیمه اتومات از دستی بیشتر است.قیمت دستگاه پرکن مایعات کوچک به دلیل ابعادشان کمتر از دیگر مدل هاست.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

انواع دستگاه پرکن مایعات کوچک

دستگاه های مایع پرکن کوچک انواع مختلفی دارند. در ادامه هر یک از این دستگاه ها را بررسی خواهیم کرد.

دستگاه پرکن مایعات دستی

این ماشین آلات صنعتی برای کارگاه ها و مکان هایی که به برق دسترسی ندارند، مناسب است. چرا که تمامی کارها باید توسط اپراتور و به شکل دستی انجام شود. قیمت دستگاه پرکن مایعات دستی از دیگر مدل های آن کمتر است. این مدل برای پر کردن بطری های 200 سی سی تا 5 لیتری مناسب می باشد. حجم مایعات و ارتفاع آن را نیز می توان از پیش تنظیم کرد.

دستگاه پرکن مایعات کوچک روتاری

دستگاه های مایع پرکن روتاری حجم بسیار کمتری را نسبت به دستگاه های پرکن خطی دارند. به همین جهت جزو دستگاه های کوچک به شمار می آیند. فضای مورد نیاز این دستگاه 1.5 متر در 1.5 متر است و عملکرد آن به تعداد نازل هایش بستگی دارد. اگرچه می توانید تعداد نازل ها را روی 2 عدد نگه دارید. دستگاه پرکن مایعات کوچک روتاری مهجز به مکانیسم درب گذاری نیز می باشد و می تواند بین 250 سی سی تا 4 لیتر ظرف را پر کند. دستگاه روتاری از سرعت بالایی برخورداراست و سیستم قطع خودکار نیز دارد. علاوه بر این موارد، مجهز به سیستم چرخشی و درب گذاری نیز می باشد. تمامی این قابلیت ها دستگاه روتاری را جزو پر فروش ترین سری مایع پرکن در کشور کرده است. قیمت دستگاه پرکن مایعات کوچک روتاری مناسب بوده و از همین رو به شکل عمده نیز فروش می رود.

دستگاه در ساختار رومیزی چگونه است؟

از دیگر مدل های دستگاه پرکن مایعات کوچک می توان به مدل رومیزی آن اشاره کرد. این ماشین صنعتی تک نازله بوده و فضای کمی را اشغال می کند. همچنین با درخواست شما، می توان دستگاه را به روی هر میزی نصب کرد. کار با این دستگاه بسیار آسان است و می توانید سرعت مکش و تزریق پیستون آن را تنظیم نمایید. از این دستگاه کوچک برای پر کردن انواع مایعات رقیق و غلیظ استفاده می شود.

کدام روش برای دستگاه پرکن مایعات مناسب است؟

اگر قصد خرید دستگاه مایع پرکن را دارید، بهتر است با سیستم سیلندر پیستونی آن را خریداری کنید. چرا که این دستگاه برای تمامی مایعات از جمله رقیق و غلیظ مناسب خواهد بود. سیستم پیستونی قدرت لازم برای پر کردن و جا به جایی مواد غلیظ و سرعت لازم برای پر کردن مایعات رقیق را دارد. این سیستم با توجه به حجم سیلندرها عمل می کند و از دقت بالایی برخوردار است.

با اینحال امکان استفاده از سیستم پمپی نیز وجود دارد. وجود پمپ در دستگاه پرکن مایعات می تواند قدرت لازم را ایجاد کند و مایعات غلیظ و دارای ویسکوزیته بالا را نیز به درون ظرف هدایت نماید. شما می توانید بر اساس نیاز خط تولیدتان، این دستگاه ها را سفارش دهید و تعداد نازل ها را نیز تغییر دهید.

دستگاه پرکن مایعات پمپی برای چه مواردی مناسب است؟

دستگاه پرکن پمپی که در ابعاد بزرگ و کوچک قابل خریداری است، برای طیف گسترده ای از مایعات مناسب می باشد. به دلیل داشتن پمپ، بیشتر مایعات غلیظ را با این دستگاه پر می کنند. همچنین تعداد نازل های متغیر و افزایش حجم تولیدی، از دیگر دلایل استفاده زیاد از این مکانیزم است.

با اینحال اگر مایعات قیمتی و گرانی را تولید می کنید، استفاده از دستگاه پمپی را پیشنهاد نمی کنیم. چرا که دقت آن از صد درصد، 85% می باشد. عدم دقت کافی برای پر کردن مواد گران قیمت، موجب خسارت به تولیدی شما خواهد شد. بنابراین در چنین مواردی از دستگاه سیلندر پیستونی با دقت 99% استفاده نمایید. گریس یکی از مایعات غلیظی است که به صورت اختصاصی با سیستم پمپی پر می شود.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

ویژگی های دستگاه پرکن مایعات کوچک

 1. ابعاد کم و کوچکی این دستگاه ها برای تولیدی های کوچک و خانگی مناسب است.
 2. هر قدر دستگاه شما کوچک تر باشد، هزینه کمتری برای آن خواهید کرد.
 3. برخی از این دستگاه ها نیاز به برق ندارند و به صورت دستی عمل می کنند. در صورت نیاز به برق نیز، تنها یک فاز نیاز خواهند داشت.
 4. شما می توانید ارتفاع دستگاهتان را تنظیم کنید.
 5. امکان نصب رو میزی دارد.
 6. کار با این ماشین آلات صنعتی بسیار ساده می باشد.
 7. سرعت و دقت بالا در عین سادگی
 8. امکان پر کردن انواع مایع و مواد از جمله مایعات غلیظ و رقیق
 9. دارای مدل های مختلف دستی، نیمه اتومات و اتومات
 10. بکارگیری انواع مکانیزم های پر کردن از جمله ثقفی، پمپی و سیلندری پیستونی
 11. می توانید دستگاهتان را با مخزن یا بدون مخزن راه اندازی نمایید
 12. دارای بدنه ای مناسب و مقاوم نسبت به مواد مختلف

قیمت این دستگاه در ماشین ساز

موارد مختلفی به روی قیمت دستگاه پرکن مایعات کوچک اثر گذارند. تعداد نازل ها، وجود مخزن، جنس بدنه، نوع دستگاه، ساختار آن، ابعاد بکار رفته و سیستم آن می توانند به روی قیمتش تأثیر بگذارند. با اینحال این سری دستگاه های پرکن، همانطور که از نامشان پیداست هزینه کمتری را لازم دارند. شما می توانید سری دستی این ابزار را با قیمتی ارزان و حتی به صورت عمده خریداری نمایید.

همچنین برخی از مدل ها مثل مدل روتاری به دلیل داشتن سیستم درب گذاری و بسته بندی گران تر از دیگر مدل ها هستند. پیش از تحقیق درباره قیمت دستگاه پرکن مایعات کوچک، به مدل مورد نظر خود و نیازتان فکر کنید. علاوه بر مدل، وجود نوار نقاله هدایت کننده، متوقف کننده خودکار، سیستم شست و شوی خودکار، میزان مصرف برق، گارانتی و برند محصولی که خریداری می کنید به روی قیمت آن اثر گذار خواهد بود. به طور کلی قیمت دستگاهی که دستی یا نیمه اتومات باشد، ارزان تر از دیگر مدل ها می باشد. شما می توانید از ماشین ساز با خیالی آسوده و در مناسب ترین قیمت دستگاه را خریداری نمایید. ماشین ساز کیفیت و خدمات خود را ضمانت کرده و خریدی بدون واسطه را برای شما فراهم می کند.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *