دستگاه پرکن مایعات دست دوم | خرید دستگاه پرکن مایعات دست دوم از ماشین ساز

دستگاه پرکن مایعات دست دوم
تاریخ انتشار : 16 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 3 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

دستگاه پرکن مایعات دست دوم (ماشین پرکن مایعات)

اگر شما این مقاله را برای مطالعه انتخاب کردید حتماً به دستگاه پرکن مایعات نیاز دارید و الان در حال تحقیق هستید، در این مقاله کامل‌ترین و جامع‌ترین اطلاعات درباره دستگاه پرکن مایعات دست دوم می‌خوانید. پس برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاور رایگان حتماً این مقاله را بخوانید که کمک زیادی به شما می‌کند.

در این مقاله به دستگاه پرکن مایعات می‌پردازیم. شما را با این دستگاه آشنا می‌کنید. انواع دستگاه پرکن مایعات را بیان می‌کنیم. روش کار دستگاه پرکن مایعات را آشنا می‌شود. سعی می‌کنیم تا آنجا که امکان دارد از اشتباهاتی که در خرید این دستگاه پیش آمد بگوییم. دستگاه و ماشین‌آلات هم خانواده این دستگاه را معرفی می‌کنیم.

دستگاه پرکن مایعات دست دوم

برای دسترسی آسان تر به مطلب موردنظر از فهرست زیر استفاده کنید.

  • آشنایی با دستگاه پرکن مایعات
  • صنایعی که از دستگاه پرکن مایعات استفاده می‌کنند
  • انواع دستگاه پرکن مایعات
  • دستگاه پرکن مایعات رقیق
  • دستگاه پرکن مایعات غلیظ

آشنایی با دستگاه پرکن مایعات

به چه چیزی دستگاه پرکن مایعات می‌گویند؟ دستگاه پرکن مایعات از آن دسته ماشین‌آلاتی هست که در پرکردن ظروف پلاستیکی و شیشه‌ای در کارخانه‌ها به کار می‌رود. این دستگاه برای پرکردن و انتقال مایعات غلیظ یا مایعاتی رقیق یا مایعات ویسکوزیته که آنها برای جاری شدن مقاومت زیادی دارند. این دستگاه بیشتر در صنایع بسته‌بندی کاربرد دارد. سیستم دستگاه‌های پرکن مایعات با هم متفاوت هست، بعضی از این دستگاه به‌صورت اتوماتیک هستند و بعضی از این دستگاه‌ها نیمه اتوماتیک و بعضی دیگر کاملاً دستی هستند. اما برای آشنایی از روش کار این دستگاه که به مقاله مربوط مراجعه کنید. در بین روش‌های ثقلی و پمپی هست که از بهترین روش پرکردن به شمار می‌رود.

موادی که این دستگاه پاکت‌ها یا ظروف را با آن پر می‌کند، همان‌طور که از اسمش پیدا هست باید مایع باشد یا گاز مایع باشد. البته دستگاه‌های مشابه ای وجود دارد که برای جامدات هم استفاده شود مثل دستگاه پرکن جامدات البته در این مقاله قرار نیست درباره دستگاه پرکن جامدات صحبت کنیم برای مطالعه در باره این دستگاه می‌توانید به مقاله دستگاه پرکن جامدات مراجعه کنید.

مایعاتی که این دستگاه با آن ظروف را پُر می‌کند حالت‌های مختلفی دارند. مایعات رقیق، مایعات غلیظ، مایعات گازدار، مایعات نیمه غلیظ، مایعات غلیظ با ویسکوزیته بالا، مایعات چسبناک و رقیق، مایعات چسبناک غلیظ، مایعات دارای ذرات جامد، مایعات کف‌کننده، مایعات اسیدی و خورنده درباره بعضی از این‌ها در همین مقاله می‌خوانید که چگونه دستگاه با این مایعات عمل کی کند.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610  –  09157100071  ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید.

صنایعی که از دستگاه پرکن مایعات استفاده می‌کنند

در این بخش به معرفی صنایعی که از این دستگاه در تولید کالا یا محصول خود استفاده می‌کنند حرف می‌زنیم. این صنایع متشکل از صنعت غذای و صنعت شیمیایی هست. البته صنعت غذایی خیلی بیشتر از صنایع دیگر از این دستگاه استفاده می‌کند در ادامه به معرفی هرکدام می‌پردازیم:

صنعت غذایی

در این صنعت از دستگاه پرکن مایعات زیادتر از بقیه صنایع استفاده می‌شود. چراکه نسبت به تعداد کارخانه‌ها و تولیدها، تعداد کارخانه‌های صنایع غذایی بیشتر از بقیه هست. درضمن نیاز انسان‌ها به مواد غذایی خیلی‌خیلی بیشتر از نیاز به مواد شیمیایی هست.

صنعت مرباسازی و مارمالاد

از جمله این صنعت‌ها، صنعت مرباسازی هست که برای پرکردن مواد مربا در ظروف پلاستیکی یا شیشه‌ای استفاده می‌شود البته برای آشنایی از روش کار این دستگاه که به مقاله مربوط مراجعه کنید. اما با استفاده از این دستگاه تماس دست و نیروی انسانی با مواد مربا کاهش پیدا کرده و این باعث افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کارخانه می‌شود. همچنین سرعت تولید با دستگاه پرکن مایعات بالا می‌رود. برای اطلاع بیشتر درباره صنعت مرباسازی متوانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

صنعت لبنیات

از دستگاه پرکن مایعات در صنایع لبنیاتی حتماً استفاده می‌شود. انواع و اقسام این دستگاه را می‌توانید در کارخانه‌های لبنیاتی مشاهد کنید همان‌طور که خواندید در مورد رعایت بهداشت، سرعت تولید تأثیر زیادی دارد. همچنین در هدررفتن مواد لبنیاتی در هنگان پرکردن ظروف جلوگیری می‌کند.

صنعت شکلات و رب سازی

همانند صنعت‌های که بیان شد این صنایع هم لازم دارند از این دستگاه پرکن مایعات، برای پرکردن مواد در ظروف و بسته‌بندی استفاده کنند. کنید همان‌طور که می‌دانید در رعایت کردن بهداشت و سرعت تولید تأثیر زیادی دارد.

صنعت شیمیایی

تقریباً می‌شود گفت که همه مواد شیمیایی در کوتاه مدت و دراز مدت تأثیر مخرّبی در بدن انسان دارند و این اثر مخرب نتیجه تماس مستقیم انسان با این مواد خطرناک هست. صنایع شیمیایی به فوق‌تخصصی هستند. از صنعت داروسازی گرفته تا صنعت تولید بنزین و سوخت‌های فسیلی، از صنعت ساخت مایعات بهداشتی و شوینده گرفته تا صنعت ساخت مایعات اسیدی و چسبناک همه این نیازمند هستند که از دستگاه پرکن مایعات استفاده کنند. به دلیل این که در این صنایع، فارغ از رعایت بهداشت و سرعت تولید و هدررفتن مواد اولیه، جان و سلامتی انسان در میان هست و این نکته چیز کمی نیست.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610  –  09157100071  ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید.

انواع دستگاه پرکن مایعات دست دوم

دستگاه‌های پرکن مایعات برای اساس نیازها مختلف و متعدد هستند مثلاً دستگاهی برای پرکردن مایعات شیمایی استفاده می‌شود با دستگاه برای پرکردن مایعات اسیدی متفاوت هست. البته هدف از عملکرد هرکدام یکی هست ولی بستگی دارد که چه موادی برای چه‌کار استفاده می‌کنیم.

همان‌طور که دانستید دستگاه پرکن مایعات انواع متعددی دارد در این بخش از مقاله قرار هست آنها را به شما معرفی کنیم:

دستگاه‌های پرکن مایعات رقیق

یک: دستگاه پرکن مایعات رقیق ثقلی، این دستگاه برای مایعات رقیق با نحو کار با ای دستگاه راحت هست نام انگلیسی این دستگاه این‌گونه هست: Gravity Liquid Filling Machin

دوم: دستگاه پرکن مایعات سرریز، به این دستگاه اور فلو هم گفته می‌شود این دستگاه برای مایعات رقیق و نیمه غلیظ استفاده می‌شود. نحو کار این دستگاه پیشرفته و اتوماتیک هست. نام انگلیسی این دستگاه این هست: Overflow Liquid Filling Machine

سوم: دستگاه پرکن مایعات سه بلوک، این دستگاه برای مایعات رقیق استفاده می‌شود. این نوع دستگاه ترکیبی از پر کن، شست‌وشو دهنده ظرف یا بطری، به همراه درب گذار یا درب بند هست. به همین دلیل هست که نام این دستگاه سه بلوک یا تری بلوک شده. چون سه کار را انجام می‌دهد. نام انگلیسی این دستگاه این هست: Three-block liquid filling machine یا Tri-block liquid filling machine

چهارم: دستگاه پرکن مایعات منو بلوک، این دستگاه برای مایعات رقیق استفاده می‌شود، این نوع دستگاه مثل دستگاه قبلی ترکیبی از پرکن مایعات و درب بند یا درب گذار هست و همین دو کار را انجام می‌دهد نام انگلیسی این دستگاه این هست: Monoblock fluid filling machine

دستگاه‌های پرکن مایعات غلیظ

یک: دستگاه پر کن مایعات پمپی، این دستگاه پرکن مایعات غلیظ همراه ویسکوزیته زیاد هست در باره ویسکوزیته در بخش بعد می‌خوانید، عملکرد این دستگاه ساده هست. نام انگلیسی این دستگاه این هست: Pumping liquid filling machine

دو: دستگاه پرکن مایعات سیلندر پیستونی، این دستگاه برای پرکردن مایعات غلیظ هست و به‌صورت پیشرفته و اتوماتیک عمل می‌کند البته به‌صورت ساده آن نیز در بازار موجود هست. نام انگلیسی این دستگاه این هست: Piston cylinder fluid filling machine

سه: دستگاه پرکن مایعات سه کاره یا همان نری بلوک برای مایعات غلیظ هست. این نوع دستگاه ترکیبی از پر کن، لیبل شیرینگ روتاری، به همراه درب گذار یا درب بند هست. نام انگلیسی این دستگاه این هست:  Tri-block liquid filling machine یا Three-block liquid filling machine

چهار: دستگاه اسپری پرکن مایعات، این دستگاه به‌صورت دستی و نیمه اتوماتیک هست. نام انگلیسی این دستگاه این هست: Liquid filling spray machine

پنج: دستگاه اسپری پرکن خط مستقیم این دستگاه تمام اتومات هست. نام انگلیسی این دستگاه این هست: Straight line filling machine

Liquid filling machine in plastic containers

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610  –  09157100071  ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید.

دستگاه پرکن خطی مایعات

دستگاه پرکن خطی مایعات نوعی از دستگاه پرکن مایعات محبوب و معروف است. این دستگاه مقدار معینی از مواد مایع را از طریق نازل‌های که دارد به داخل ظروف تزریق می‌کند. البته از این نوع دستگاه‌های ماشینی در ابعاد و مدل‌های مختلف ساخته شده‌اند. دستگاه پرکن خطی مایعات این امکان را دارد که تعداد نازل‌های درون دستگاه را بیشتر یا کم تر کنند. البته این کار بستگی به نیاز تولید دارد. همچنین می‌توانید میزان تزریق مواد مایع در هر ظرف معین کنید. نکته جالب این دستگاه این هست که به دلیل حجم بالای کار این دستگاه ضریب خطای پرکردن بسیار پایین هست که این در جایگاه خود بسیار مهم و قابل توجه هست.

روش کار دستگاه پرکن خطی مایعات این گونه است که مواد داخل مخزنی قرار داده می‌شود. بطری یا ظروف شیشه‌ای یا پلاستیکی روی دستگاه نقاله قرار گرفته می‌شود و به صورت دفعه‌ای در زیر شیر نازل می‌ایستد. مواد مایع به درون ظرف ریخته می‌شود و تا زمانی که پر نشده است ریختن ادامه دارد. بعد از این که ظروف پر شدند نقاله حرکت کرده و بطری‌های بعدی را زیر شیر تزریق قرار می‌دهد. علت نام گذاری این دستگاه به خطی این هست که بطری‌ها به شکل خطی حرکت می‌کنند به همین دلیل هست که نام این دستگاه خطی نام دارد.

دستگاه پرکن مایعات روتاری

دستگاه پرکن مایعات روتاری نوعی از دستگاه پرکن مایعات محبوب و معروف است. البته از این نوع دستگاه‌های ماشینی در ابعاد و مدل‌های مختلف ساخته شده‌اند. این دستگاه مقدار معینی از مواد مایع را از طریق نازل‌های که دارد به داخل ظروف تزریق می‌کند. دستگاه پرکن خطی مایعات این امکان را دارد که تعداد نازل‌های درون دستگاه را بیشتر یا کم تر کنند. ولی کم یا زیاد کردن بستگی به نیاز تولید دارد ولی به صورت عادی دستگاه پرکن روتاری دو نازل یا بیشتر دارد. همچنین می‌توانید میزان تزریق مواد مایع در هر ظرف تعیین کنید. به دلیل حجم بالای کار این دستگاه ضریب خطای پر کردن بسیار پایین هست که این در جایگاه خود بسیار مهم و قابل توجه هست.

 

اشتباهات در خرید دستگاه پرکن مایعات دست دوم

حتماً شما که تا این جای این مقاله را مطالعه کردید. تصمیم جدی برای خرید دستگاه پرکن مایعات را دارید یا حداقل در حال تحقیق درباره دستگاه پرکن مایعات هستید. در این بخش من نکاتی را برای شما فهرست کردم که اگر شما در خرید خود جدی هستید آن نکات را رعایت کنید که بعد از خرید خود دچار اشتباه و ضرر مالی نشوید:

اول: این که نوع کارخانه و کالا یا محصول تولیدی خود را بشناسید و بدانید که محصول شما چه چیز هست و چه خصوصیتی دارد. یعنی بدانید که محصول مایع هست یا جامد، گازی هست یا نیمه گازی.

دوم: این که اگر موادِ محصول شما مایعات هستند، میزان گرانوری مواد که همان رقیق بودن یا غلیظ بودن مواد مایع هست را بدانید چون برای هرکدام دستگاه خاص با تنظیمات خاص وجود دارد.

سوم: اندازه دستگاه موضوع بسیار مهم هست که اگر به آن توجه نکنید ممکن هست بعد از خرید دستگاه محل مناسبی برای قراردادن آن پیدا نکنید و عملاً خرید شما بیهوده می‌شود.

چهارم: ظروفی که قرار هست مواد داخل آن پر شوند را از مکانی مناسب تهیه کنید. دقت کنید که این ظروف برای چه کاری استفاده می‌شود و قرار هست که فشار خاصی را تحمل کند.

پنجم: برای پیدا کرد دستگاه با قیمت مناسب خوب تحقیق کنید. همچنین می‌توانید با مشاوران ما برای خرید خود مشورت کنید.

 

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *