دستگاه پرکن مایعات دستی | فروش دستگاه پرکن مایعات دستی در ماشین ساز

دستگاه پرکن مایعات دستی
تاریخ انتشار : 07 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 1 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

شرح کامل دستگاه پرکن مایعات دستی در ماشین ساز

شاید بارها نام دستگاه پرکن مایعات دستی به گوشتان خورده باشد. مخصوصاً اگر در بخش صنایع و کارخانجات مرتبط با این نو نوع کارها، مشغول فعالیت باشید. اختراع و ساخت این دستگاه‌ها، سبب افزایش کیفیت و سرعت انجام کارها شده است. همان‌طور که در ادامه اشاره خواهیم کرد در زندگی روزمره انسان، دستگاه پرکن مایعات دستی وارد عمل شده و مردم یا شرکت‌های مختلف در انجام کارهایی مانند پر کردن مایعات و کپسول‌ها و غیره، از این دستگاه استفاده می‌کنند.

بنا بر مطالب گفته شده، ما نیز در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی جزئی اما پرکاربرد، در رابطه با دستگاه پرکن مایعات دستی و تمام ابعاد مرتبط با آن ارائه دهیم. پس در صورتی که شما نیز علاقه‌مند به خرید و استفاده از این دستگاه هستید و تمایل دارید که به وسیله آن، شروع به کسب درآمد کنید، لطفاً این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

دستگاه پرکن مایعات دستی

کاربرد دستگاه پرکن‌مایعات دستی

دستگاه پرکن مایعات دستی همان‌طور که در ابتدا نیز ذکر کردیم، یک دستگاه و ابزار کاملاً مناسب و مفید، برای پر کردن و بسته بندی مایعات است. به این صورت که افراد می‌توانند به کمک این دستگاه، انواع مایعات را در ظرف‌ها و قوطی‌های مخصوص خودشان بسته بندی نمایند. خیلی از افراد هستند که به دنبال دستگاهی می‌گردند تا به کمک آن بتوانند در منزل یا کارخانه یا کارگاه خود انواع محصولات را بسته بندی کند. بنابراین پیشنهاد به این افراد، خرید دستگاه پرکن مایعات دستی و بسته‌بندی محصولات مایع به کمک این دستگاه است.

انواع دستگاه پرکن مایعات

تا اینجا مطلب نیز متوجه شدید که یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین دستگاه‌ها در دنیای تجارت، صنعت و کارخانه‌ها، دستگاه پرکن مایعات است. به زبان دیگر، هر مواد غذایی و ماده دیگر، در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها توسط این دستگاه به داخل ظرف‌ها و قالب‌های مخصوص خود ریخته و سپس بسته بندی می‌گردند.

جالب است این را نیز بدانید که دستگاه پرکن مایعات دستی به صورت‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند و سپس در اختیار مردم و کارخانه‌ها قرار می‌گیرند. در روزگار امروزی، برای افزایش شغل و اشتغال زایی زیادتر و همچنین کمک به چرخه اقتصاد ایران، دستگاه‌های پرکن مایعات را به صورت خانگی و همچنین در بعد کارگاهی طراحی و تولید می‌کنند. بنابراین به صورت کلی، دستگاه پرکن مایعات را به دو بخش طبقه بندی می‌کنند. دستگاه پرکن مایعات دستی غلیظ و دستگاه پرکن مایعات دستی رقیق.

ابعاد مختلف دستگاه پرکن مایعات

ذکر این نکته ضروری است که هریک از دستگاه‌هایی که در بخش قبل اشاره شد، بایستی هم به صورت اتوماتیک و هم به صورت دستی تولید شوند. در نتیجه تمام کاربران با توجه به سلیقه و همچنین میزان سرمایه­ای که در اختیار دارند، قادر باشند از دستگاه مایعات پرکن مایعات استفاده کرده و کسب درآمد کنند.

دستگاه پرکن مایعات باقیمت‌های مناسب و به‌صرفه در اختیار مردم قرار دارد تا در هر یک از شرایط مناسب، نسبت به سرمایه گذاری و همچنین کسب درآمد اقدام کنند. این دستگاه در انواع ابعاد و سایزهای مختلف تولید می‌شود. همچنین برای کارخانه‌ها و کسب و کارهای خانگی مناسب است. به این صورت که افرادی که قصد دارند در منزل خود کسب درآمد کنند، می‌توانند از دستگاه پرکن‌مایعات دستی در خانه استفاده کنند.

این نکته را در نظر داشته باشید که برای مشخص نمودن اینکه چگونه یک مایع را در دسته مایعات غلیظ قرار دهیم یا جز مایعات رقیق، بایستی به میزان ویسکوزیته آن مایع دقت کنیم. به مایعاتی رقیق گفته می‌شود که حداکثر ویسکوزیته آن‌ها از ویسکوزیته روغن زیتون پایین‌تر و کمتر باشد. با دستگاه پرکن‌مایعات دستی، می‌توان برای پر کردن انواع آب‌های معدنی، اسیدها، دوغ‌ها، سفیدکننده‌ها مواد دارویی و غیره استفاده کرد. مجدداً ذکر می‌کنیم که مایعات غلیظ، به مایعاتی گفته می‌شود که دارای ویسکوزیته بیشتر از روغن زیتون هستند.

دقت کارکرد دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات از تعدادی نازل به منظور پر کردن مایع مرده نظر ساخته شده است. تعداد نازل‌های دستگاه پرکن مایعات مطابق با نوع و همچنین درخواست کنندگان، در ظرفیت‌های مختلف مانند 1، 2 و بیشتر تولید می‌شوند. این دستگاه‌ها را در تولید انبوه به کار می‌برند. بنابراین دقت پر کردن این دستگاه‌ها دارای اهمیت مهمی است. به خاطر همین تولیدکنندگان پیشرفته این نوع ماشین‌آلات و تجهیزات، سعی بر این دارند که دقت دستگاه را به بالاترین مقدار خود ارتقا دهند.

تجهیزات دستگاه‌پرکن دستی

استفاده از دستگاه پرکن‌مایعات دستی، به منظور پر نمودن بطری‌ها و ظرف‌های ۲۰۰ سی‌سی تا 5 لیتر ممکن است. افراد می‌توانند انواع بطری‌ها با دهانه‌های متنوع و مختلف را به کمک این دستگاه پر کنند. جالب است بدانید ارتفاع مایع پر شده توسط دستگاه پرکن مایعات دستی، در ظروف قابل تنظیم است. علاوه بر آن میزان حجم مایعات تزریقی را می‌توان از قبل شروع فرایند تعیین کرد. نحوه کار دستگاه به صورت پنوماتیک است و با فشردن یک پدال، عملیات مذکور شروع می‌شود.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

مزایای کامل دستگاه پرکن مایعات دستی

دستگاه پرکن مایعات دستی دارای مزایای مخصوص و پرکاربردی است که باعث شده تا هواداران ویژه خود را داشته باشد و به عنوان یک دستگاه پرتوان استفاده شود. در زیر به برخی از مهم‌ترین مزایا و فواید دستگاه پرکن مایعات دستی اشاره می‌کنیم.

  • اولین و مهم‌ترین نکته این است که این دستگاه به برق و هوای فشرده نیازی ندارد. پس شما قادر خواهید بود بدون آن که مصرف برقتان افزایش یابد، از دستگاه پرکن مایعات دستی استفاده کرده و کسب در آمد کنید.
  • این دستگاه دارای قابلیت‌های فراوان و متنوع است. به صورتی که قادر است بطری‌ها را از 200 میلی لیتر تا 5 لیتری را پر کند.
  • دستگاه پرکن مایعات دستی توانایی پر نمودن بطری‌ها با شکل‌های متنوع و دهانه‌های مختلف را نیز دارد. این قابلیت، سبب شده است تا بتوان تنوع و اقسام زیادی از بطری‌ها را با مایع مورد نظر پر کرد.
  • با استفاده از دستگاه پرکن مایعات دستی می‌توان چیزی حدود ده تن مایع مد نظر را در یک شیفت کاری بسته بندی نمود و از این طریق به در آمد و سرمایه مطلوب رسید.
  • جالب است بدانید که این دستگاه تمام استیل است که سبب کاهش خوردگی و زنگ زدن آن به حداقل مقدار ممکن می‌شود.
  • نکته مهم دیگر این است که کارخانه‌ها می‌توانند در ساخت این دستگاه از ورق pvc نیز استفاده کنند. در این حالت، میزان خورندگی دستگاه به کمترین مقدار خود می‌رسد. (از جمله برای مایعاتی خورنده مثل انواع سفیدکننده‌ها و …)
  • دستگاه پرکن مایعات دستی، بطری‌ها را با ارتفاع یکسان پر می‌کند. بدون آن که حتی مقداری از مایع هم از بطری‌ها سرریز شود.
  • دستگاه قابلیت تنظیم ارتفاع مایع به اندازه دلخواه را نیز دارد.
  • آخرین و یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای این دستگاه، عدم نیاز به اپراتور ماهر و زبده است.

نکات آخر دستگاه پرکن‌مایعات دستی

دستگاه پرکن مایعات دستی متناسب با غلظت و رقت مایع مورد نظر تولید و ساخته می‌شوند. مطابق آنچه که در مطالب قبلی ذکر کردیم، برای انواع مایع‌ها با توجه به ویسکوزیته و غلظتی که دارند، باید دستگاه مخصوص آن را استفاده کرد. زیرا برخی دستگاه‌ها فقط برای مایعات رقیق و برخی دیگر نیز برای مایعات غلیظ کاربرد دارند. دستگاه پرکن‌مایعات دستی، اگر از مواد اولیه مرغوب و مناسب و با کیفیت طراحی و تولید شود، طول عمر زیاد و با کیفیتی خواهد داشت. منتها نکته مهم این است که بایستی از دستگاه به خوبی استفاده شود و هر از چند گاهی، قسمت‌های مهم دستگاه مورد تمیزی و نظافت واقع شوند.

عملکرد دستگاه‌های پرکن مایعات دستی کاملاً ساده است و به خاطر حضور اپراتور در بعضی از کارها، مانند فشردن پدال و غیره، نام این دستگاه‌ها را دستی گذاشته­اند. اپراتور نیاز به هیچ گونه آموزش خاصی ندارد و به راحتی می‌تواند از این دستگاه استفاده کرده و به پر کردن بطری‌ها بپردازد. البته میان دستگاه‌های پرکن مایعات دستی با نوع اتوماتیک آن تفاوت‌هایی وجود دارد که از ذکر آنها می‌گذریم.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی نمودیم اطلاعاتی مفید اما مختصر در رابطه با دستگاه پرکن‌مایعات دستی و تمام ریز و بم آن ارائه دهیم. اشاره شد که اگر شما نیز تمایل به خرید دستگاه پرکن مایعات دستی و کسب درآمد از طریق آن را دارید، می‌توانید نسبت به انجام این کار اقدام نماید.

دستگاه پرکن مایعات به صورت دستی و اتوماتیک در بازار عرضه می‌شود که شما از نسخه دستی آن می‌توانید در منزل، به منظور کسب درآمد استفاده کنید. به برخی از مهم‌ترین مزایای دستگاه پرکن مایعات دستی اشاره کردیم و گفتیم که اپراتور در این دستگاه‌ها نیاز به مهارت خاصی ندارد. بنابراین شما نیز می‌توانید به راحتی از این دستگاه استفاده کرده و به پر نمودن بطری‌ها توسط مایعات مورد نظر بپردازید.

اما نکته­ای که حائز اهمیت است، نحوه کار کردن و نگهداری از این دستگاه است. پس اگر می‌خواهید عمر مفید دستگاهتان افزایش پیدا کند، در نگهداری و کار کردن با آن نهایت دقت را به کار ببرید.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *