دستگاه پرکن شیشه نوشابه | قیمت دستگاه پرکن شیشه نوشابه | خرید دستگاه پرکن شیشه نوشابه

دستگاه پرکن شیشه نوشابه
تاریخ انتشار : 18 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 7 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

شرح کامل دستگاه پرکن شیشه نوشابه

شاید تا به ‌حال، بارها به این فکر کرده باشید که بخواهید یک درآمدی با استفاده از پر کردن بعضی ظروف به دست آورید. شما برای این عمل می‌توانید در منزل یا محل کار خود به پر کردن انواع شیشه‌ها، پلاستیک‌ها و غیره پرداخته و از این طریق به کسب درآمد بپردازید. اما اینکه از چه وسیله‌ای برای عمل پرکردن استفاده کنید و اینکه هدفتان استفاده از چه ماده‌ای است، در نتیجه کار و فعالیت شما تأثیرات زیادی خواهد گذاشت. ما در این مقاله بیشتر در رابطه با دستگاه پرکن شیشه نوشابه صحبت خواهیم کرد.

البته از این دستگاه بیشتر در صنایع بزرگ و کارخانه‌ها استفاده می‌کنند. ولی اگر زمانی خواستید شما نیز به صورت خانگی این عمل را انجام دهید، می‌توانید از دستگاه‌ها و انواع ساده این سیستم استفاده کرده و یک خط تولیدی را ایجاد کنید. در ادامه به شرح کامل دستگاه پرکن شیشه نوشابه پرداخته و تمام نکات مهم و ریز آن را ذکر خواهیم کرد. بنابراین برای دریافت اطلاعات بیشتر، لطفاً این مقاله را به صورت دقیق و کامل تا انتها بخوانید.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 09157100071 (مهندس نکته سنج) در تماس باشید ::.

دستگاه پرکن شیشه نوشابه

توضیح کامل دستگاه

یکی از دستگاه‌هایی که سبب ایجاد مناسب‌ترین بسته‌بندی‌های استاندارد و بهداشتی می‌شود، دستگاه پرکن شیشه نوشابه است. این نوشابه‌ها در شیشه‌ها و قوطی‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. به راحتی می‌توان با این دستگاه‌ها، شیشه‌ها و قوطی‌های نوشابه را پر کرد. کارکرد این دستگاه‌ها هم به صورت دستی و هم به صورت نیمه اتومات است.

با استفاده کردن از این دستگاه‌ها است که می‌توان نوشابه‌ها را به عنوان مایع گازدار رقیق پر کرد. ساخت این دستگاه‌های پرکن، امروزه این موقعیت را برای ما فراهم می‌کند که هر نوع مواد یا مایعی که در صنعت‌های مختلف تولید می‌شود، در ظرف‌های گوناگون پر شوند.

برای انواع پر کردن، شستشو درب بطری‌های مایعات، درب بطری‌های شیشه‌ای، پر کردن نوشابه‌های گازدار از دستگاه پرکن نوشابه گازدار استفاده می‌شود. سیستم تمیز کردن و شستشوی این دستگاه‌ها به این حالت است که توسط آب استریل با فشار خیلی زیاد انجام می‌شود. همچنین شیشه‌ها و بطری‌ها در دمای ۱۸۰ درجه توسط این دستگاه‌های تمیز کننده چرخانده می‌شوند.

میزان استفاده از دستگاه پرکن شیشه نوشابه

نوشیدنی‌های انرژی زا، آبمیوه‌های گازدار و مایعات مشابه، در بطری‌های  pet یا بطری‌های شیشه‌ای پر می‌شوند. می‌توان از تشک ساده، تشتک پیچی، تشتک آلومینیومی در این دستگاه‌ها استفاده کرد.

برای پر کردن شیشه‌های نوشابه در اندازه‌های گوناگون، در دستگاه پرکن شیشه نوشابه از طراحی و برنامه ریزی فوق پیشرفته و مدل‌های مختلف و بسیار بالا بهره برده است. برای تهیه این دستگاه‌ها می‌توانید از فروشندگان کمک بگیرید. در زندگی امروزی اکثر نوشیدنی‌ها، سهم قابل توجهی از مقدار خرید اشخاص را به خود اختصاص داده است.

با وجود مضر بودن برخی از این مایعات، اما تقاضای بسیار زیادی برای این نوشیدنی‌ها وجود دارد. یکی از نوشیدنی‌های پر استقبال، نوشابه‌های شیشه‌ای که در انواع طعم‌ها و رنگ‌های متنوع هستند که در بطری‌ها و شیشه‌های گوناگون عرضه می‌شوند. پس یکی از دستگاه‌ها مهم در این زمینه، دستگاه پر کن شیشه نوشابه است که بسیار پر کاربرد است.

ویژگی‌های دستگاه پرکن بطری شیشه نوشابه

امروزه در بیشتر کارخانه‌ها، برای پر کردن انواع بطری‌ها و ظرف‌های شیشه‌ای نوشابه، از مواد انرژی‌زا مانند نوشابه، با استفاده از دستگاه پرکن شیشه نوشابه اقدام می‌کنند. با کمک این دستگاه، کارخانه‌ها قادرند محصولاتی را تولید کنند که قابلیت نگهداری در شیشه‌های دربسته را دارد. این نکته حائز اهمیت است که بسیاری از تولید کنندگان انواع محصولات خوراکی و نوشیدنی مانند نوشابه، با استفاده از انواع مختلف دستگاه‌های پرکن شیشه‌ای توانسته‌اند به مقدار زیادی بر کیفیت و سرعت عمل خود بیفزایند. دستگاه پرکن شیشه نوشابه دارای انواع و تنوع‌های مختلف است. تولید کنندگان می‌توانند با توجه به مارک و سلیقه خود از آنها استفاده کنند.

دستگاه‌های پر کن مایعات غلیظ، از جمله، دستگاه‌های پرکن نوشابه با سیستم سیلندر پیستونی کار می‌کند. در این سیستم به دلیل دقت بالایی که نسبت به روش ثقلی دارد، از این روش استفاده می‌شود. ولی نوشابه از این نوع مایعات غلیظ به حساب نمی‌آید و اصولاً برای توجه بیشتر، از دستگاه‌های پرکن مایعات غلیظ استفاده می‌شود. یک نوع از ظرف‌های قابل استفاده برای پر کردن نوشیدنی‌ها، ظروف قوطی شکل است. به این منظور، دستگاه پرکن قوطی نیز طراحی شده است. قوطی‌ها برای مصارف مختلف می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. قوطی‌های نوشابه به راحتی با این دستگاه پر می‌شوند. دستگاه‌های پر کن قوطی به صورت دستی، اتومات و یا نیمه اتومات کار می‌کنند.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 09157100071 (مهندس نکته سنج) در تماس باشید ::.

مشخصه‌های فنی و کاربردی دستگاه‌های پرکن نوشابه

شاستی ماشین آلات و دستگاه‌های پر کن نوشابه از قوطی آهن (40×40)

مخزن تهیه شده برای آن 200 لیتری استیل

جهت تنظیم کردن دور موتور، دارای سه متر نوار نقاله استیل مجهز به اینورتر است.

دکل پنوماتیک

و همچنین روکش کاور استیل

و تابلوی برقی از جنسی بنام پلی استر مجهز به PLC

چگونگی کارکرد و نحوه پر کردن دستگاه نوشابه پر کن

برای هم تراز کردن، بطری‌ها یا شیشه‌ها در مرکز نازل‌ها قرار داده می‌شوند. بعد از آن توسط یک پیستون با فشار خیلی زیاد به نازل، آب بند می‌گردد. با این روش حجم محصور مورد دلخواه برای پرکردن ایجاد می‌شود.

برای جبران فشار داخل هر دو، CO2 در درون مخزن به بطری خالی شده انتقال داده می‌شود تا شیشه و مخزن هم فشار شوند و در آخر، فاز پر شدن را آغاز می‌کنند. سطح مایع پر کننده به حدی می‌شود که به نقطه پایانی گاز سوزن می‌رسد. به گونه‌ای که گازی که داخل بطری قرار گرفته، نمی‌تواند بیش از حد نشت کند. در این لحظه پر شدن به اتمام می‌رسد و شیر بسته می‌شود. قدم بعدی با تعریف کنترل تلاطم محصول گازدار عنوان می‌شود که با استفاده از سوپاپ‌های کنترل شده در الکترو پنوماتیک به تثبیت رسیده است.

با توجه به ترجیحات و نیازهای مشتری، دستگاه‌ها با انواع مختلف و به صورت تک کاره و … به دست مشتریان می‌رسد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 09157100071 (مهندس نکته سنج) در تماس باشید ::.

قیمت دستگاه پرکن شیشه نوشابه

قیمت‌دست دوم و کارکرده دستگاه پرکن شیشه نوشابه، قابل استعلام از کارخانه‌های تولید کننده این ماشین آلات صنعتی است. قیمت دستگاه‌هایی که به صورت آکبند و نو هستند، در حالت معمول بالاتر از قیمت دستگاه‌های پرکن دست دوم و کارکرده برای بطری‌های نوشابه هستند. همان طور که اشاره کردیم، دستگاه‌های پرکن در نوع‌های متفاوت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید می‌شوند که هرکدام قیمت مخصوص خود دستگاه را دارد.

حالت‌های چندگانه برای پرکردن بطری‌های دارای مواد مختلف که یکی از آنها نوشابه است، به کار گرفته می‌شود. مناسب‌ترین و ارزان‌ترین آنها، روش و سیستم ثقلی است.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی نمودیم اطلاعاتی مفید و کلی در رابطه با شرح کامل دستگاه پرکن شیشه نوشابه ارائه دهیم. اشاره شد که دستگاه پرکن شیشه نوشابه، یکی از دستگاه‌هایی است که سبب تولید مناسب‌ترین بسته بندی استاندارد و بهداشتی می‌شود. نوشیدنی‌های انرژی زا مانند آبمیوه‌های گازدار و نوشابه‌ها، توسط این دستگاه پر می‌شوند. در بیشتر کارخانه‌ها، به منظور پر کردن انواع بطری‌ها و ظرف‌های شیشه‌ای، از مواد انرژی زا، از دستگاه پرکن شیشه نوشابه استفاده می­کنند.

به ویژگی‌ها و مشخصه‌های فنی دستگاه اشاره کردیم. سپس در رابطه ‌با چگونگی کار کرد آن مطالبی را ذکر کردیم. به‌عنوان‌مثال برای هم تراز کردن بطری‌ها یا شیشه‌ها، آنها را در مرکز نازل‌ها قرار می‌دهند. قیمتی که برای دستگاه پرکن شیشه نوشابه در نظر گرفته شده است، متناسب با آکبند یا دست دوم بودن آن متفاوت است. به طور معمول، دستگاه‌های نو، قیمتی بالاتر از دستگاه‌های کارکرده دارند. در نهایت، امیدواریم که توانسته باشیم به بسیاری از سؤالات شما در این زمینه پاسخ داده باشیم.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *