دستگاه پرکن شیشه ادکلن | خرید دستگاه پرکن شیشه ادکلن از ماشین ساز

دستگاه پرکن شیشه ادکلن
تاریخ انتشار : 16 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 3 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

شرح کامل دستگاه پرکن شیشه ادکلن

شاید تا به حال، بارها شده است که تصمیم بگیرید در منزل خود و یا همچنین در محل کار، ظروف شیشه‌ای و پلاستیکی را با مواد مورد نظر مانند خوشبو کننده‌ها، عطر و غیره پر کنید. ولی به دلیل دشواری‌ها و سختی‌هایی که این کار دارد، نتوانسته باشید به صورت آسان این عمل را انجام دهید. دستگاه پرکن شیشه ادکلن، با قاطعیت می‌توان گفت یک دستگاهی است که در دنیای صنعت به منظور پر نمودن انواع ظرف و بسته‌های شیشه‌ای مورد استفاده واقع می‌شود.

یکی از مهم‌ترین این دستگاه‌ها، دستگاه پرکن شیشه ادکلن است که ما در این مقاله در رابطه با آن صحبت خواهیم کرد. همان‌طور که می‌دانید در عطاری‌ها، مغازه‌های ادکلن فروشی و یا در کارخانه‌های تولید کننده عطر و ادکلن، از این دستگاه مهم و کاربردی استفاده فراوانی می‌کنند. بنابراین وجود و حضور دستگاه پرکن شیشه ادکلن، انجام فرایند پر نمودن شیشه‌ها را برای این شرکت‌ها و کارگاه‌ها سهل نموده است.

پس به صورت کلی در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با دستگاه پرکن شیشه ادکلن و نکات آن ارائه خواهیم داد. همچنین توضیحاتی کوتاه در رابطه با خط تولید آن ارائه می‌دهیم.

دستگاه پرکن شیشه ادکلن

توضیحات کلی دستگاه پرکن شیشه ادکلن

علاوه بر پر کردن ادکلن، می‌توان از این دستگاه، در پر نمودن مواد دیگری، در صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و شیمیایی بهره‌مند شد. از جمله آنها، مایعاتی مانند آبلیمو، دوغ، شربت، شامپو، الکل، استون و نفت و غیره. دستگاه‌های پر کن دستی معمولاً در کارگاه‌های کوچک و در کسب ‌و کارهای خانگی و همچنین در مغازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در عطر و ادکلن فروشی‌ها از این دستگاه استفاده می‌کنند.

مهم بودن تعداد نازل در دستگاه پر کن شیشه ادکلن

معمولاً دستگاه‌های پر کن ادکلن دارای نازل‌هایی با تعداد متفاوت هستند. به وسیله این نازل‌ها می‌توان انواع ظروف را در مدت زمان خیلی کم، از ادکلن پر نمود. به این خاطر است که تعداد نازل نقش بسزایی را برای سرعت گیری بسته بندی توسط دستگاه‌های پر کن ایفا می‌کند. با استفاده از دستگاه‌های دارای نازل بیشتر، می‌توان تعداد زیادی از ظروف مختلف را پر کرد. معمولاً دستگاه‌های پر کن ادکلن را طوری طراحی کرده‌اند که مشکل خاصی با در تماس بودن با ادکلن‌ها که اکثراً حاوی مقدار زیادی الکل بوده، پیش نیاید.

از جمله دستگاه‌هایی که باید دارای جنس مناسبی بوده باشد، تا با خوردگی مواجه نشود، دستگاه اسپری پر کن است. به این خاطر که آنها را از استیلی به نام استنلس استیل تولید می‌کنند. اسپری پر کن گاز فندک، از پرمصرف‌ترین دستگاه‌های پر کن اسپری است که در اینجا می‌توان به آن نیز اشاره کرد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 09157100071 (مهندس نکته سنج) در تماس باشید ::.

از پرکاربردترین کارهای دستگاه پر کن ادکلن

مایعات خوراکی مانند روغن زیتون، روغن مایع، آبمیوه، شربت‌های خوراکی، لبنیات و غیره. همچنین مایعات شیمیایی مانند بنزین، نفت، لوسیون و غیره. مایعات بهداشتی مانند مواد شوینده، صابون، شامپو و غیره مایعات دارویی مانند الکل، استون، کرم، شربت‌های دارویی و … . علاوه بر موارد ذکر شده، دستگاه پر کن انواع مواد اشتغال‌زا، که این محصولات در ظرف شیشه و قالب دیگر ظروف مقاوم در برابر خلأ انجام می‌پذیرد.

مواردی که سبب تغییر یافتن قیمت دستگاه پرکن‌ها می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت این دستگاه، نوع کار کرد دستگاه پر کن ( اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، دستی) است. همچنین علاوه بر آن، تعداد نازل‌های دستگاه پرکن شیشه ادکلن نیز مؤثر است. در بعضی منابع، کیفیت قطعه‌هایی که در دستگاه استفاده شده‌اند را نیز در قیمت نهایی محصول دخیل می‌دانند.

ذکر این نکته ضروری است که قیمت دستگاه‌های پر کن شیشه ادکلن اتومات و نیمه اتومات‌ها، بسیار بیشتر و بالاتر از دستگاه‌های پر کن مدل دستی است. چون بیشتر کارهای دستگاه پرکن دستی با اپراتورها است و باید با سرعت عملکرد اپراتور، سرعت کار را سنجید. یعنی به عبارتی دیگر، سرعت کار دستگاه، بستگی به سرعت کارکرد اپراتور دارد.

طریقه پر کردن شیشه‌های ادکلن با دستگاه‌های پر کن ادکلن

کارخانه‌های تولید عطر و ادکلن، برای بسته بندی سریع محصولات خود به وسیله‌ای پر سرعت نیاز دارند. این کار، توسط دستگاه‌های خاصی که وظیفه پرکردن ادکلن را بر عهده دارند، انجام می‌گیرد. همان طور که ذکر کردیم، بعضی از انواع این دستگاه، تمام اتوماتیک و برخی اتوماتیک و عده‌ای دیگر دستی هستند. با توجه به نوع دستگاه، روش پرکردن شیشه ادکلن، متفاوت است. مثلاً ممکن است عملیات پرکردن به صورت نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک و یا دستی هست.

طریقه پر کردن شیشه ادکلن با بکار گیری انواع دستگاه شیشه پرکن

در این قسمت تمام مراحل کار توسط اپراتور این دستگاه انجام می‌شود. طریقه پر کردن شیشه ادکلن با به‌کارگیری دستگاه پر کن نیمه اتومات به این صورت است که در این جا، قسمتی از کارها توسط اپراتور دستگاه انجام شده و بقیه کار توسط خود دستگاه انجام می‌گیرد. طریقه پر کردن شیشه ادکلن با بکار گیری دستگاه پر کن تمام اتومات نیز به گونه‌ای صورت می‌پذیرد که در این قسمت، تمام کار، از صفر تا صد به‌وسیله خود دستگاه و به صورت تمام اتومات انجام می‌پذیرد.

به راه انداختن خط تولید دستگاه پرکن ادکلن

در مورد راه اندازی خط پر کن ادکلن، سؤال اساسی افراد غالباً این است که آیا سود و سرمایه مناسبی از این فعالیت برای شخص ایجاد خواهد شد یا نه؟

برای جواب دادن به این سؤال، ابتدا بایستی به بازار تقاضا دقت کنیم. از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات دنیا، عطر و ادکلن است که اتفاقاً همه روزه نیز از راه‌های مختلف، توسط افراد زیادی، چه زن و چه مرد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین باید به این نکته توجه کرد که فروش آن، حجم بسیار زیادی دارد. این موضوع نمایانگر آن است که شما با یک محصول خیلی کاربردی و پر طرف‌دار روبه رو هستید. بنابراین این فعالیت، یکی از پرسودترین‌ها مشاغل محسوب می‌شود.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 09157100071 (مهندس نکته سنج) در تماس باشید ::.

علاوه بر موارد ذکر شده، شروع خط تولید دستگاه پرکن شیشه ادکلن، بر عکس خیلی از فعالیت‌های اقتصادی دیگر که دانش فنی و سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد، این خط تولید، نه دانش فنی خاصی می‌خواهد و نه سرمایه اولیه بالایی می‌طلبد. مهم‌ترین نکته در این است که برای راه اندازی خط تولید پرکن ادکلن، کار شما بسیار آسان است و پیچیدگی‌های سخت خاصی در این راه مشاهده نمی‌شود.

نحوه کارکرد دستگاه پرکن ادکلن دستی

دستگاه پرکن شیشه ادکلن دستی مانند سایر مدل‌ها، نقش پر نمودن ظروف به وسیله ادکلن را بر عهده دارد. با این تفاوت که مکانیزم و سرعت و دقت آن با سایر مدل‌ها فرق می‌کند. طرز کار دستگاه پرکن ادکلن دستی به این صورت است که ابتدا عطر و ادکلن‌های مورد نظر، به وسیله اپراتور یا همان کارگر مخصوص محل تأیید شده و سپس مواد را به دستگاه پرکن شیشه ادکلن متصل و وصل می‌کنند. در ادامه کار، شیشه مناسب به هر ادکلن را زیر دستگاه مخصوص گذاشته و اهرم موجود را به پایین می‌کشند تا عمل پرکردن شیشه ادکلن انجام پذیرد.

برای این کار، دستگاه پرکن شیشه ادکلن‌ها را آماده می‌کنند و مهم‌تر از همه، سوزن سرنگ بایستی به‌گونه‌ای تنظیم شود که دقیقاً بر روی لبه شیشه ادکلن قرار بگیرد. بعد از این عمل، سرنگ را فشار می‌دهند و میزان مورد نظر از آن عطر و ادکلن به داخل ظرف تزریق می‌گردد. همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، مکانیزم این دستگاه کاملاً ساده و مناسب افرادی است که تمایل به برپایی یک خط تولید کوچک در کارگاه (یا به صورت خانگی) خود هستند.

پس نتیجه می‌گیریم، دستگاه مذکور، توانایی به کار رفتن در یک کارخانه بزرگ را ندارد. چون که سرعت و دقت کافی مورد نظر و استاندارد یک شرکت بزرگ را دارا نیست. بنابراین باعث می‌شود سرعت خط تولید شیشه ادکلن تا مقدار قابل‌ملاحظه‌ای کاهش یابد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 09157100071 (مهندس نکته سنج) در تماس باشید ::.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی نمودیم اطلاعاتی مختصر ولی مفید در رابطه با شرح کامل دستگاه پرکن شیشه ادکلن ارائه کرده و توضیحاتی در رابطه با آن ارائه دهیم. اشاره کردیم که از این دستگاه علاوه بر پر نمودن شیشه ادکلن، می‌توان به منظور پر نمودن مواد دیگری در صنایع غذایی و کسب و کارهای دیگر استفاده کرد. همچنین گفتیم که تعداد نازل در دستگاه پر کن شیشه عطر، بسیار مهم است. زیرا به وسیله این نازل‌ها است که می‌توان انواع ظروف را در مدت زمان بسیار کم از ادکلن پر نمود.

موارد زیادی هستند که سبب تغییر در قیمت دستگاه پرکن شیشه ادکلن می‌شوند. از این موارد می‌توان به دستی و اتوماتیک بودن دستگاه و همچنین قطعاتی که در داخل آن به کار رفته است اشاره کرد. در ادامه به روش پر نمودن و عملکرد دستگاه اشاره کردیم و در نهایت گفتیم که ایجاد خط تولید پرکن شیشه ادکلن، کار زیاد سختی نیست و شما می‌توانید به صورت خانگی هم این کسب و کار را ایجاد کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *