دستگاه پاستوریزاسیون | دستگاه پاستور

تاریخ انتشار : 16 آگوست 2023
تعداد بازدید : 23 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

دستگاه پاستوریزاسیون

دستگاه پاستوریزاسیون | دستگاه پاستور

این دستگاه به تجهیزاتی اطلاق می‌شود که به منظور انجام فرآیند پاستوریزاسیون محصولات خوراکی استفاده می‌گردد. پاستوریزاسیون روشی است جهت داغی مایعاتی مانند شیر یا آب‌میوه. که جهت از نابودی باکتری‌های مضر و افزایش ماندگاری محصول تا دمای معین و برای مدت زمان مشخصی انجام می‌گیرد. فرآیند پاستوریزاسیون، اولین‌بار توسط لوئی پاستور در قرن نوزدهم ارائه شد. و از آن زمان به روشی گسترده جهت نگهداری غذا و نوشیدنی تبدیل شد. انواع مختلفی از دستگاه‌های پاستوریزاسیون وجود دارد. نوع دستگاه پاستوریزه مورد استفاده به عوامل مختلفی از جمله نوع محصول ، مقیاس عملیات و مدت زمان ماندگاری مورد نیاز محصول بستگی دارد.

به طور معمول دستگاه‌های پاستوریزاسیون محصول را با بخار، آب داغ یا ترکیبی از هر دو گرم می‌کنند. آنها به گونه‌ای طراحی میشوند که دمای محصول را در یک محدوده خاص برای یک دوره مشخص حفظ کنند. تا اطمینان حاصل شود که باکتری‌های مضر به طور موثر از بین می‌روند. محصول پاستوریزه به سرعت سرد می‌شود. تا از پخت یا آلودگی بیشتر جلوگیری گردد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

 

انواع مختلفی از دستگاه‌های پاستوریزاسیون وجود دارد که عبارتند از:

دسته‌ای: به منظور پاستوریزاسیون در مقیاس کوچک استفاده می‌گردند. و به طور معمول از بخار یا آب داغ برای گرمی محصول در این دستگاه استفاده می‌شود.

 جریان پیوسته: این پاستوریزه‌ها به منظور پاستوریزاسیون در مقیاس بزرگتر استفاده می‌شوند. و به منظور گرمی و خنکی مداوم محصول در حین عبور از دستگاه طراحی میشود.

 کوتاه مدت با دمای بالا (HTST): این دستگاه از نوع پاستوریزه‌های جریان پیوسته‌ای هستند که محصول را برای مدت کوتاهی در دمای بالا، به طور معمول در محدوده 72-75 درجه سانتی‌گراد و به مدت 15-20 ثانیه گرم می‌کنند.

 فوق پاستوریزه (UP) یا  با دمای فوق‌العاده بالا (UHT): دستگاه‌هایی هستند که از دمای بسیار بالا (135-150 درجه سانتیگراد) برای مدت کوتاهی (چند ثانیه) به منظور دستیابی به استریل شدن محصول استفاده می‌کنند.

همان‌طور که بالاتر نیز گفتیم، نوع دستگاه پاستوریزه مورد استفاده به عوامل مختلفی از جمله محصول ، مقیاس عملیات و زمان ماندگاری مورد نیاز محصول بستگی دارد. در ادامه همراه تیم توان صنعت باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص دستگاه‌ها پاستوریزاسیون را در اختیار شما قرار دهیم.

 

مواد غذایی چگونه پاستوریزه می‌شوند؟

پاستوریزه کردن مواد غذایی عبارت است از داغی غذا تا دمای کافی، برای مدت زمان مشخص و جهت نابودی باکتری‌های مضر و افزایش عمر مفید محصولات غذایی. این فرآیند برای اولین‌بار توسط لوئی پاستور در قرن نوزدهم پیشنهاد شد اما با گذشت زمان، دستگاه‌ها و ماشین‌های صنعتی کاربردی جهت نگهداری غذاها و نوشیدنی‌ها تولید و عرضه گشت.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

قیمت دستگاه پاستوریزاتور | ماشین ساز
قیمت دستگاه پاستوریزاتور | ماشین ساز

دستگاه پاستوریزاسیون | دستگاه پاستور

روش‌های مختلفی جهت پاستوریزه کردن غذا وجود دارد که عبارتند از:

این بخش به منظور ارائه نحوه اجرای پاستوریزاسیون غذاها و نوشیدنی‌ها توسط انواع ماشین‌های پاستوریزاسیون و مثال‌های مرتبط است.

 دسته‌ای: این روش شامل حرارت غذا در ظرف بزرگ برای مدت زمان مشخص و سپس سردی سریع آن است. به طور معمول پاستوریزاسیون دسته‌ای به منظور عملیات در مقیاس کوچک مانند تولید پنیر مصنوعی یا تولید آبجو دستی استفاده می‌شود.

 با جریان پیوسته: این روش شامل گرم کردن مواد غذایی است؛ به طور مداوم یک سیستم گرمایش و سرمایش در این دستگاه جریان دارد. این مدل پاستوریزاسیون به منظور عملیات در مقیاس بزرگ مانند تولید محصولات لبنی یا آب میوه استفاده می‌شود.

کوتاه مدت در دمای بالا (HTST): این روش شامل حرارت غذا با دمای بالا (72-75 درجه سانتی‌گراد) برای مدت کوتاه (15-20 ثانیه) و سپس سردی سریع آن است. به طور معمول پاستوریزاسیون HTST برای محصولات لبنی و آب‌میوه استفاده می‌شود.

با دمای فوق‌العاده بالا (UHT): این روش شامل حرارت غذا تا دمای بسیار بالا (135-150 درجه سانتی‌گراد) برای مدت کوتاهی (چند ثانیه) و به منظور دستیابی به استریل محصول است. به طور معمول پاستوریزاسیون UHT برای محصولات لبنی با عمر طولانی مانند شیر و خامه و همچنین سوپ و آبگوشت استفاده می‌شود.

میتوان روش خاصی که برای پاستوریزاسیون غذا در نظر گرفت که به عوامل مختلفی مانند نوع غذا، ماندگاری مطلوب محصول و طعم و بافت مورد نیاز محصول نهایی بستگی دارد. صرف نظر از روش مورد استفاده، پاستوریزه کردن یک وسیله موثر به منظور حفظ مواد غذایی و افزایش عمر مفید آنها در عین حصول اطمینان از ایمن بودن مصرف است.

 

هموژنایزر پاستوریزاسیون مایع و نیمه جامد چیست؟

این دستگاه وسیله‌ای است که در پاستوریزه کردن مایعات و نیمه جامدها جهت حصول اطمینان از این موضوع که محصول به طور یکنواخت توزیع شده و از نظر بافت و ترکیب سازگار است، استفاده می‌شود. هموژنایزر به این صورت است که محصول را به ذرات کوچکتر تجزیه می‌کند، به طور مثال اندازه گلبول‌های چربی در شیر را کاهش داده و آنها را به طور یکنواخت در سراسر مایع پخش می‌کند.

دو نوع اصلی از هموژنایزرها در پاستوریزاسیون مورد استفاده قرار می‌گیرند: هموژنایزرهای مکانیکی و هموژنایزرهای فشار قوی.

هموژنایزرهای مکانیکی: این دستگاه‌ها از یک میکسر با سرعت بالا یا یک سیستم روتور-استاتور جهت شکستن محصول و توزیع فیزیکی آن به طور یکنواخت استفاده می‌کنند. این روش به طور معمول برای مایعات با ویسکوزیته کم مانند محصولات لبنی، آب‌میوه‌ها و سس‌ها در نظر گرفته می‌شود.

هموژنایزرهای فشار بالا: این دستگاه‌ها از پمپ‌های فشار بالا به منظور همگن‌سازی محصول استفاده کرده، آن را از طریق سوراخ کوچکی تحت فشار بالا عبور می‌دهند، ذرات را می‌شکنند و به طور یکنواخت توزیع می‌کنند. به طور معمول این روش برای مایعات با ویسکوزیته بالا مانند امولسیون‌ها، سوسپانسیون‌ها و محصولات غذایی استفاده می‌شود.

فرآیند همگن‌سازی در پاستوریزاسیون مایعات و نیمه جامدها ضروری است زیرا تضمین می‌کند که محصول در طول پاستوریزاسیون به طور یکنواخت گرم شده و منجر به پاستوریزاسیون یکنواخت می‌گردد. همگن‌سازی به بهبود بافت و پایداری محصول کمک کرده و در نهایت منجر به ارائه بهتر محصول نهایی می‌شود.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

 

مزایای استفاده از دستگاه پاستوریزاسیون چیست؟

استفاده از این دستگاه مزایای متعددی دارد، از جمله:

بهبود ایمنی غذا: پاستوریزه کردن مواد غذایی به کشتن باکتری‌های مضر و سایر میکروارگانیسم‌ها کمک کرده، خطر ابتلا به بیماری‌های ناشی از غذا را کاهش داده و امنیت کلی محصول را بهبود می‌بخشد.

ماندگاری طولانی‌تر: عمل پاستوریزه با از نابودی باکتری‌های مضر و کندی رشد آنها به افزایش ماندگاری مواد غذایی و کاهش فساد کمک می‌کند.

بهبود کیفیت محصول: پاستوریزه کردن مواد غذایی می‌تواند به بهبود بافت، طعم و ظاهر غذا کمک کرده و به کیفیت کلی محصول منجر شود.

افزایش کارایی: ماشین‌های پاستوریزه به منظور گرم کردن و خنک کردن سریع و کارآمد مواد غذایی طراحی شده‌اند؛ آنها زمان لازم برای پردازش مقادیر زیادی غذا را کاهش داده و راندمان تولید را افزایش می‌دهند.

صرفه جویی در هزینه: با کاهش فساد و بهبود کارایی، دستگاه‌های پاستوریزاسیون می‌توانند به صرفه‌جویی در هزینه‌های غذا و نیروی کار کمک کنند.

نتایج ثابت: ماشین‌های پاستوریزه به منظور حرارت مواد غذایی عالی به دمای مشخص برای یک دوره خاص، تضمین پاستوریزاسیون ثابت و یکنواخت و در نهایت کاهش خطر پردازش بیش از حد طراحی شدند.

کاهش ضایعات: پاستوریزه کردن با افزایش عمر مفید محصولات غذایی به کاهش ضایعات مواد غذایی و بهبود پایداری کمک می‌کند.

قیمت دستگاه پاستوریزاتور | ماشین ساز
قیمت دستگاه پاستوریزاتور | ماشین ساز

 

خلاصه این مقاله

پاستوریزاسیون به منظور بهبود ایمنی و کیفیت غذاها و نوشیدنی‌ها ضروری است. پاستوریزاسیون با حرارت غذا در دمایی خاص و برای مدت زمان مشخص به کشتار باکتری‌های مضر و افزایش عمر مفید مواد غذایی کمک می‌کند. چندین دستگاه پاستور از جمله پاستوریزه‌های  که در بالا بیان کردیم وجود دارند. که هر کدام از آنها عملکرد متفاوتی را دارند. استفاده از دستگاه پاستور مزایای زیادی از جمله بهبود ایمنی مواد غذایی، افزایش عمر مفید، بهبود کیفیت محصول، افزایش کارایی، صرفه‌جویی در هزینه، نتایج ثابت و کاهش ضایعات برای تولید کنندگان مواد غذایی و نوشیدنی دارد.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

دستگاه پاستوریزاسیون | دستگاه پاستور

توان صنعت

سایت توان صنعت، تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات صنعتی است که دستگاه لیبل زن را با بهترین کیفیت و مناسیترین قیمت به فروش میرساند.

از شما برای مطالعه این مقاله سپاس گذاریم. سایت Mashinsaz بهترین و کاربردی ترین مقاله ها را در اختیار شما میگذارد. برای دیدن سایر مقالات در سایت ماشین ساز کلیک کنید.

 

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *