دستگاه شیرینگ دستی | دستگاه شیرینگ دستی و ارزان قیمت در ماشین ساز

دستگاه شیرینگ دستی
تاریخ انتشار : 07 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 31 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

دستگاه شیرینگ دستی

آشنایی با دستگاه شیرینگ پک

سلام دوستان توی این مقاله قرار هست درباره دستگاه شیرینگ دستی بخوانید. در این مقاله شما را با انواع دستگاه شیرینگ آشنا می‌کنیم. جایگاه این دستگاه در صنعت تولید را برای شما بیان می‌کنیم. درباره نحوه خرید این دستگاه و میزان هزینه‌ای که برای تهیه و خرید این دستگاه لازم هست مطالبی را بیان می‌کنیم. اگر شما در حال مطالعه این مقاله هستید بدون شک به دنبال آشنایی با این دستگاه هستید و قصد این را دارید که برای کار در خانه یا کارگاه یا تولیدی خود از این دستگاه استفاده کنید؛ بنابراین من شکی در این ندارم این مقاله می‌تواند برای این که شما در تهیه این دستگاه بهترین تصمیم را بگیرید کمک کند.

دستگاه شیرینگ پک (shrink pack)، فارغ از اینکه دستی باشد یا ماشینی (صنعتی)، نام این دستگاه از دوکلمه انگلیسی تشکیل شده است کلمه شیرینگ: shrink به معنای کشیده شدن هست و کلمه پک: pack به معنای بسته هست. همان‌طور که از نام این دستگاه متوجه شدید، از این دستگاه برای بسته‌بندی استفاده می‌شود. با کشیدن نایلون یا سلفون روی کالا، آن را بسته‌بندی می‌کنند، البته فرایند بسته‌بندی را کمی بعد برای شما بیان می‌کنم.

این روش بسته‌بندی مزایای زیادی دارد. ارزان هست و از ایمنی نسبتاً مطلوبی برخوردار هست و چندین مزایای دیگر که قرار هست، آنها را برای شما بیان می کینم. به‌خاطر این مزایا، این روش بسته‌بندی محبوبیت خاصی در بین تولیدکنندگان دارد. پس شیرینگ پک به‌نوعی بسته‌بندی از جنس پلاستیک نازک و شفاف هست که روی کالا به روش خاصی کشیده می‌شود.

دستگاه شیرینگ دستی

صنایعی که از دستگاه شیرینگ پک استفاده می‌کنند

برخی از مشاغل خانگی، کارگاه‌ها، تولیدها از دستگاه شیرینگ دستی یا ماشینی استفاده می‌کنند. مشاغلی همچون میوه‌فروشی و شیرینی‌فروشی و رستوران‌ها و عطاری‌ها از جمله مشاغل پرکاربرد این دستگاه هستند. البته این دستگاه در بین کارخانه‌ها و تولیدها هم استفاده زیاد دارد مثل کارخانه‌های آب‌معدنی و نوشابه و برخی از صنایع سنگین مثل خودروسازی و قطعات خودرو و برخی از صنایع غذای. اگر شغل و کسب‌وکار کوچک دارید و بسته‌بندی را با هزینه‌های زیاد انجام می‌دهید. کسب کار کوچک همان مشاغل خانگی و مغازه‌های کوچک هستند. من به شما استفاده از این روش بسته‌بندی را پیشنهاد می‌کنم این روش پیچیدگی خاصی در اجرا ندارد. همچنین با کاربرد راحت‌تر در دسترس هست، دستگاه شیرینگ دستی گزینة مناسبی برای شما در کسب‌وکارتان می‌باشد.

اما اگر شغل و کسب‌وکار شما در تولید و کارخانه هست می‌توانید از نوع دیگری از دستگاه شیرینگ پک استفاده کنید. شیرینگ تونلی نوعی دیگر از شیرینگ ها است، این دستگاه محفظه پخت فیلم دارد. این محفظه از بخش‌های اصلی این دستگاه هست به همین دلیل دیواره‌های آن برای جلوگیری از هدر رفتن گرما توسط پَشم سنگ عایق‌بندی‌شده است.
انواع دیگری از دستگاه شیرینگ وجود دارد که در همین مطلب به آن‌ها می‌پردازیم و آن‌ها را باهم مقایسه می‌کنیم. نسبت به نوع نیاز و کار، دستگاه‌های مختلف در اندازه‌های مختلف و امکانات مختلف وجود دارد؛ بنابراین در خرید این دستگاه دست شما به‌اندازه کافی برای انتخاب باز هست و می‌توانید دستگاه‌های مناسب کار و نیاز خود را خرید کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید .

آشنایی با دستگاه شیرینگ دستی و ماشینی

شیرینگ ماشینی

در این بخش از مقاله قرار نیست درباره انواع دستگاه شیرینگ صحبت کنیم ولی شما به این فرایندی که من بیان می‌کنم دقت کنید. اگر شما خط تولید زیادی داشته باشد، میزان تولید کالا شما هم به‌مراتب بالا هست و همچنین باید سرعت بسته‌بندی شما هم بالا برود. چون نبود سرعت بالا بسته‌بندی باعث انباشته شدن کالاهای تولید شده می‌شود. در نتیجه در فرایند تولید اختلال ایجاد می‌شود و دچار ضرر و زیان قابل‌توجهی می‌شود.
قطعاً برای کارخانه‌ها و تولیدی‌های که خط تولید بالا دارند توصیه نمی‌شود که از دستگاه شیرینگ دستی استفاده شود. این کارخانه‌ها و تولیدی‌ها لازم دارند که سرعت بسته‌بندی بالای داشته باشند. پس توصیه من استفاده از دستگاه شیرینگ ماشینی هست که انواع آن را بعداً بیان می‌کنم.

فکر کنم تا الان متوجه شده‌اید که یکی از خصوصیات دستگاه شیرینگ ماشینی (صنعتی) بالابردن سرعت بسته‌بندی هست یعنی چیزی که همه به آن نیاز دارند. اما این که از سرعت خوب دستگاه شیرینگ ماشینی صحبت کردیم. نباید باعث سوءتفاهم در مورد دستگاه شیرینگ دستی شود. همان‌طور که قبلاً بیان کردم تنوع در این دستگاه به‌خاطر این هست که نیازها متنوع هست. بر اساس نیازهای ما دستگاه‌های مختلف ساخته شده.

شیرینگ دستی

خب، دستگاه شیرینگ دستی همان چیزی که عنوان این مقاله هست. از خصوصیات این دستگاه این هست که بر خلاف نوع ماشینی استفاده از دستگاه شیرینگ دستی آسان هست. به‌راحتی می‌شود از آن دربسته بندی استفاده کرد. البته مهم‌تر آسان بودن کارکردن با آن، ارزان بودن این دستگاه نسبت به نوع دیگرش هست.

در واقع خط تولید های که نمی شود به آن ها خط تولید گفت، مثل مشاغل خانگی و کارگاه های کوچک یا کارگاه های تازه تاسیس شده . این نوع کسب و کار ها چون سرعت بالای در تولید ندارند و تعداد محدود تولید می کنند، بنابراین نیازی هم ندارند که هزینه زیادی و بیهوده کنند و با همین دستگاه شیرینگ دستی می توانند کار کنند. چون که این دستگاه می تواند برای کالای که در تعداد محدود تولید می شوند، به کارگرفته شود .

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید .

انواع شیرینگ پک

در مجموع سه نوع شیرینگ داریم یک شیرینگ دستی، دو شیرینگ کابینی، سه شیرینگ تونلی:

شیرینگ پک دستی

این دستگاه محبوبیت خاصی دارد. می‌توان برای بسته‌بندی کالا یا محصولات خانگی از این دستگاه خانگی استفاده کنید. قیمت دستگاه شیرینگ دستی زیاد نیست بنابراین می‌تواند کمک‌حال شما در هزینه تولید و بسته‌بندی باشد. این دستگاه برای کالاهای که در تعداد محدود و کم تولید می‌شوند، به کارگرفته می‌شود. این دیستگاه از یک رول سلفون و یک پرس کنند نایلون و سشوار درست شده است. نحوه کار با این دستگاه را دربخش بعد بیان می‌کنم. سشوار این دستگاه همانند شسوار آریشگاه کار می‌کند ولی قدرت این سشوار بیشتر هست. بنابراین در هنگام کار با این دستگاه مواظب دستان خود باشید.

شیرینگ پک کابینی (نیمه اتوماتیک)

نوع از دستگاه شیرینگ پک مانند قبلی بین محبوبیت خاصی دارد. چون که با ابعاد و اندازه این که دارد راحت قابل‌حمل هست همه در کارخانه‌ها و تولیدی‌ها استفاده می‌شود و هم در کسب‌وکارهای خانگی استفاده می‌شود. نحوه کار این دستگاه مثل شیرینگ تونلی هست ولی در ابعاد کوچک کار می‌کند. نایلون را روی کالا می‌کشید و در محفظه قرار می‌دهیم و دستگاه با حرارت که دارد محصولات را بسته‌بندی کند.

درضمن حرارت در این دستگاه یا به از المنت‌های برقی ایجاد می‌شود یا با سوخت فسیلی ایجاد می‌شود. حرارت تولید شده به‌صورت غیرمستقیم هست. دستگاه به‌صورت کار می‌کند که حرارت در خود نگهدارد و حرارت ایجاد شده از بین نرود حداقل برای مدتی کوتاه بنابراین در مصرف برق یا سوخت می‌شود گفت که در حد متوسط هست.

شیرینگ پک تونلی

این نوع از دستگاه شیرینگ پک بیشتر در کارخانه‌ها استفاده می‌شود چون سرعت خوبی دربسته بندی دارد البته نسبت به نوع‌های دیگر. این نوع دستگاه قطعاً به کار کسب‌وکارهای کوچک نمی‌آید. نحوه کار این دستگاه این‌گونه هست که محصول را به کمک نوار نقاله به داخل کوره دستگاه شیرینگ هدایت می‌کنند مقداری از رول شیرینگ دور محصول قرار می‌گیرد. از داخل محفظه عبور داده می‌شود در محفظه به کوره حرارت غیرمستقیم داده می‌شود. در انتهای کوره فَن‌های قرار دارد به لایه‌های نایلون هوای خنک بزند و آن را خنک کند تا خوب منقبض شود و دور محصول محصور شود.

اکثر این شیرینگ تونلی با مشعل و سوخت کار می‌کنند و دیوار داخل محفظه با پشم سنگی عایق شده تا حرارت از بین نرود. این دستگاه نسبت به دستگاه‌های هم نوع خود گران‌تر هست البته کارکردن با آن به همان آسانی نوع‌های دیگر هست.
بنابراین شیرینگ پک دستی مناسب برای مشاغل و کسب کارهای کوچک هست .
شیرینگ کابینی می‌تواند برای کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ استفاده کرد.
شیرینگ تونلی مناسب برای تولیدها هست.

نکات مهم خرید دستگاه شیرینگ پک

برای خرید دستگاه باید باتوجه به نیاز مشتری انجام گیرد. باید مشتری بداند که برای کدام کار و نیازش این دستگاه را خرید می‌کند. باید بداند که دستگاه شیرینگ پک با ابعاد محصول تناسب دارد یا نه. جنس سلفون شیرینگ همان رول سلفون خیلی مهم هست نایلونِ رول باید فشرده باشد. باید ضخامت مناسبی داشته باشد. نباید نازک باشد که زود پاره شود. باید ضخامت نایلون یا سلفون با وزن محصول و کالا که قرار است بسته‌بندی شود، تناسب داشته باشد. لازم هست که نوع محصول بسته‌بندی شده را بدانیم.

دستگاه شیرینگ در صورتی بیشترین بهره‌وری را برای مشتری دارد که کیفیت شیرینگ که هما نایلون و سلفون هست مناسب و خوب باشد. نوع کالا و ابعاد کالا جنس کالا در سرعت بسته‌بندی و شیرینگ مؤثر است. پیچیدگی کار با دستگاه شیرینگ دستی که ارزان هست باید به صورتی باشد که اپراتور بتواند با آن کار کند. نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این هست که آیا خود مشتری مسئولیت تعمیر آن را به واحدهای فنی خود بسپارد یا باید به شرکت مربوطه بسپارد؟ آیا دستگاه خدمات پس از فروش نیز دارد، یعنی درصورتی‌که نیاز به نصب دارد توسط خود شرکت دارد یا نه؟ در زمانی دستگاه خراب شود آیا می‌تواند شرکت آن سریع پاسخگو باشد؟ آیا قیمت دستگاه به نسبت نیاز شما تناسب دارد و به‌صرفه هست؟
لازم هست در هنگام خرید به این نکات دقت زیاد داشته باشید تا بعد خرید دچار مشکلات نشوید.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید .

نحوه کار با دستگاه شیرینگ دستی

دستگاه‌های شیرینگ دستی بسیار ارزان و مقرون‌به‌صرفه‌اند و می‌توانند برای مصارف مختلف به کار گرفته شود. یکی انواع دستگاه شیرینگ دستی که محبوب هست با سشوار صنعتی سروکار دارد. کار با سشوار خیلی ساده است در ابتدا باید رول شیرینگ (سلفون) را به‌اندازه کالا برش بزنید. این کار را می‌توان با دستگاه برشی پرس نایلون انجام داد انجام داد. به این صورت است که کالایی که قرار است بسته‌بندی شود، با رول سلفون محصور می‌کنید.
بعد بافاصله‌ای مناسب، سشوار آن را روی کالای که با سلفون یا نایلون محصور شده می‌گیرید و آن را منقبض کنید. باید در این زمان دقت داشته باشید که بسته و کالا آسیب نبیند. چون حرارت سشوار بالا است. بعدازاین کار شما تمام می‌شود.

روش کار با سشوار صنعتی

درباره سشوار صنعتی گفتم که همانند سشوارهای آرایشگاه‌ها کار می‌کند سشوار صنعتی در شیرینگ ها و سلفون‌های کار می‌رود که با مواد پلیمری باشد سشوار صنعتی مثل سشوار آرایشگاهی از دو بخش تشکیل شده است.
بخش موتور دمنده است.
المنت که حرارت را تأمین می‌کند.
المنت را می‌توان همراه با سشوار، روشن یا خاموش کرد و بعضی از این سشوارها امکان تنظیم سرعت موتور را دارد. به‌گونه‌ای ساخته‌اند که تحمل تغییر دما را داشته باشند. البته سشوارهای که نمایشگر دیجیتال دارند میزان دما را نشان می‌دهد که شما می‌توانید دمای بادی که به جسم دمیده می‌شود را نیز تغییر یا ذخیره کنید؛ بنابراین بعدها هم از همان دما برای شیرینگ کالا می‌توانید استفاده کنید.

روش برش دستی

باید رول سلفون را به‌اندازه کالا محصور شود. خوب است در کنار سشوار صنعتی، دستگاه برش دستی که همان پرس نایلون هست، را نیز تهیه شود. روش برش این‌گونه هست که باید رول سلفون را به‌اندازه‌ای که لازم است، زیر تیغه حرارتی عبور دهید. رول و تیغه را باید تا زمانی که برش انجام شود نگهدارید دقت کنید رولی که برای این مدل شیرینگ استفاده می‌شود، از جنس نایلون و سلفون ضخیم یا پلاستیک است. این‌ها با سشوار حرارت دیده و به بسته‌بندی می‌چسبند.

 

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *