دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم

دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم | ماشین ساز
تاریخ انتشار : 03 مارس 2022
تعداد بازدید : 2 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

سایت ماشین ساز در این مقاله قصد دارد به معرفی دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم بپردازد. و آن را از ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار بدهد.

 

چنان چه شما هم به دنبال ایجاد یک گارکاه کوچک تولید و بسته بندی آب معدنی هستید. و در این زمینه تجربۀ کافی را ندارید، مقاله دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم را تا انتها دنبال کنید.

به دلیل این که در تولید و بسته بندی آب معدنی، نیاز به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی است. افرادی که قصد شروع چنین کارگاه هایی را دارند، نیازمند استفاده از یک سری تجهیزات و ابزار های بروز و پیشرفته هستند. تا این کار را بدون دخالت دست و به صورت تمام اتوماتیک انجام دهند.

هر چه قدر نیروی انسانی بیشتری در کارگاه خود مورد استفاده قرار دهید، علاوه بر این که نیازمند پرداخت حقوق ماهیانه و بیمه و یک سری موارد دیگر هستید. باید دقت کنید که موارد بهداشتی به خوبی رعایت می شود. در غیر این صورت امکان پلمپ کارگاه شما وجود دارد.

علاوه بر این موارد، استفاده از نیروی انسانی باعث می شود تا کیفیت و کمیت کار شما پایین بیاید و ضرر هایی را متحمل شوید. به طور مثال باید حجم مشخصی از آب معدنی را وارد هر بطری کنید. چنان چه این کار توسط نیروی انسانی انجام شود، ممکن است این مقدار کم و زیاد شود. و همین مسئله یا باعث نارضایتی مشتری و یا باعث ضرر خود تولید کننده خواهد شد.

حد الامکان چنان چه بودجه لازم برای تهیه تجهیزات تمام اتوماتیک را ندارید، بهتر است از تجهیزات نیمه اتوماتیک استفاده کنید تا کیفیت کار شما حفظ شود.

مقدمه مقاله دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم

امروزه شرکت های زیادی اقدام به تولید و طراحی دستگاه های پرکن آب معدنی کرده اند تا به این طریق، هم سود خوبی از فروش آن ها به کارخانه ها به دست آورند. و هم این که کارخانه ها قادر به عرضه آب سالم و گوارا به مردم باشند.

ظرفیت هر دستگاه متغیر است. و بسته به امکانات و تجهیزاتی که به آن مجهز است، قیمت آن بالاتر خواهد رفت. به طور مثال اگر دستگاه بتواند تعداد بیشتری از بطری های آب معدنی را پر کند، طبیعتا قیمتی بالاتر خواهد داشت و برای خود تولید کننده هم به صرفه تر است. زیرا می تواند در مدت کم تر، تعداد عرضه بیشتری به بازار داشته باشد.

امروزه حتی یک سری از این دستگاه ها، آن قدر مجهز هستند که صفر تا 100 کار را به صورت تمام اتوماتیک انجام می دهند. یعنی در ابتدا خود دستگاه بطری ها را شست و شو و ضد عفونی می کند. پس از آن مقدار مشخصی از آب معدنی را وارد آن می کند و در انتها نیز خود دستگاه اقدام به مهر و موم کردن محصول نهایی می کند. این نوع دستگاه قطعا برای تولید کنندگانی که بودجه لازم برای تهیه آن را دارند، بهره وری بیشتری خواهد داشت.

دیگر مشخصات مربوط دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم

امروزه یک سری بطری هایی به اسم بطری pet در بازار ها عرضه شده اند که برای تولید کنندگان این زمینه بسیار به صرفه تر هستند. از ویژگی های این بطری می توان به این موضوع اشاره کرد. این موضوع اولا مواد لعابی مضری داخل آن ها به کار نرفته و به همین دلیل، از استاندارد های جهانی تبعیت می کند. دوما این که استفاده از این بطری ها، باعث افزایش ظرفیت تولیدی خواهد شد. و این خود یک نوع بهره وری اقتصادی به حساب می آید.

اما با همۀ این تفاسیر، تولید کننده ای که بودجه لازم برای این کار را ندارد و قصد دارد تا با ایجاد کارگاه کوچکی، شروع به کار کند. طبیعتا نمی توان چنین دستگاه های پیشرفته ای را تهیه کند. به همین دلیل اکثر این تولید کنندگان به دنبال تهیه دستگاه های پرکن دسته دوم هستند. زیرا قیمتی به مراتب پایین تری دارند.

اما دستگاهی که خریداری می کنند. اولا باید سالم باشد تا پس از مدتی استفاده، نیاز به تعمیر نداشته باشد. و دوما این که قیمت مناسبی نسبت تجهیزات مجهز شدۀ خود داشته باشد.

دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم یا همان دستگاه پرکن مایعات چیست؟

معمولا تولید کنندگان از این دستگاه ها برای تولید محصولات خود استفاده می کنند. در واقع به وسیله این دستگاه، می توانند حجم مشخصی از مایعات با حالات و غلظت های مختلف را در داخل بطری، شیشه و یا هر چیز دیگری قرار داد.

دقت این دستگاه ها به قدری است که نسبت به روش دستی، بسیار به صرفه تر است. دستگاه هایی که امروزه طراحی شده اند، دیگر هیچ محدودیتی در چگالی، ویسکوزیته و یا حالت مایع ندارند. و می توانند تمامی مایعات را بدین وسیله، در بسته بندی های یکسان قرار دهند.

البته چنان چه کسی که تازه می خواهد در این حوزه شروع به فعالیت کند، نیاز به دستگاه های پیشرفته ندارد. و حتی دستگاه های معمولی نیز پاسخگوی نیاز وی خواهند بود. به همین دلیل می بایست در مورد هر یک از این دستگاه ها تحقیق کرد و بسته به کاربرد و ویژگی های هر یک، یکی از آن ها را تهیه نمود.

البته لازم است دقت کنید که دستگاه های قدیمی تر، مختص به یک نوع مایع خاص با ویسکوزیته و  چگالی خاص هستند. بنابراین قبل از خرید این نوع دستگاه ها، حتما باید کاربرد های آن را مطالعه کنید تا بعدا ضرر های مالی گریبان گیر شما نشوند.

 

.:: جهت تماس با مدیر فروش و دریافت مشاوره رایگان درباره ی دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم با شماره

 09152000050 – 09153130748

( مهندس نکته سنج )

کارخانه و دفتر فروش: 05136589223

در تماس باشید ::.

 

انواع دستگاه پرکن مایعات به عنوان دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم

انواع دستگاه پرکن مایعات به عنوان دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم عبارتند از:

1- دستگاه پرکن مایعات رقیق (Dilute Liquid Filling):

این نوع دستگاه خود به چند دسته تقسیم می شود که در ادامه به ویژگی های هر یک اشاره می کنیم.

الف) دستگاه پر کن مایعات رقیق ثقلی (Gravity Liquid Filling Machine):

از این دستگاه می توان برای پر کردن آب، روغن،رزین، انواع رنگ، انواع سفید کننده، سرکه، عرقیجات، الکل و استون، کود های مایع، جرم گیر، شوینده های رقیقی مانند شیشه پاک کن، محصولات دارویی از قبیل شربت ها، تونر آرایش پاک کن، بنزین، خورنده ها مانند اسید ها و مواد شیمیایی، دوغ، آب میوره، دلستر و نوشابه های گازدار می باشد.

با توجه به این که مایعات رقیق از ویسکوزیته پایینی برخوردارند، بسته بندی آن ها نسبت به مایعات غلیظ کار راحت تری است. بر خلاف مایعات غلیظ که برای بسته بندیشان از پمپ و یک سری تجهیزات دیگر کمک می گیرند. در مورد مایعات رقیق معمولا به کمک نیروی جاذبه خود مایع، فرایند تزریق را انجام می دهند.

در این دستگاه، مایع را در ابتدا وارد مخزن آن می کنند و پس از باز شدن نازلی که در پایین آن تعبیه شده است، مایع به راحتی جاری می شود و وارد ظرف قرار داده شده در زیر نازل می شود. البته این دستگاه مجهز به تایمری است که بتواند حجم مشخصی از مایع را تزریق کند.

ب) دستگاه پرکن مایعات منوبلوک:

از این نوع دستگاه معمولا برای پر کردن مایعات رقیق استفاده می شود. اما علاوه بر آن، می تواند کار درب گذاری را روی بطری ها انجام دهد. و این باعث تسهیل کار و کاهش هزینه های تولید کننده خواهد شد.

دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم | ماشین ساز
دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم | ماشین ساز

ج) دستگاه پرکن مایعات تری بلوک:

همان طور که از اسم آن مشخص است، نسبت به دستگاه قبلی کمی پیشرفته تر است. یعنی علاوه بر پر کردن و درب گذاری، می تواند به صورت خودکار به شست و شوی ظروف بپردازد. این امر باعث می شود تا هم بهداشت محصول تولیدی افزایش یابد و هم این که تولید کننده نیاز به دستگاه های دیگر برای انجام این کار نداشته باشد.

همچنین ایر کانوایر (Air Conveyor) نیز در آن تعبیه شده تا بتوان بطری ها را با استفاده از آن باد کرد. به دلیل این که این دستگاه، عملکرد چند دستگاه را با هم انجام می دهد، به لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه تر است.

د) دستگاه پرکن مایعات اورفلو یا سر ریز (Overflow Liquid Filling Machine):

عمکلرد این دستگاه نیز پیشرفته است. و می تواند علاوه بر مایعات رقیق، از مایعات نیمه غلیظ نیز برای پر کردن بطری ها استفاده کند. معمولا تولید کنندگان برای این که بطری هایی پر شده از مایعات با ارتفاع یکسان را وارد بازار کنند، از این دستگاه استفاده می کنند.

به دلیل این که این دستگاه از امکانات و سرعت بیشتری نسبت به دستگاه پر کن مایعات رقیق ثقلی برخوردار است، جای آن را در خیلی از صنایع اشغال کرده است. البته به عنوان یک تولید کننده باید این نکته را مد نظر قرار دهید که این دستگاه برای پر کردن بطری هایی با حجم بالا مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 

.:: جهت تماس با مدیر فروش و دریافت مشاوره رایگان درباره ی دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم با شماره

 09152000050 – 09153130748

( مهندس نکته سنج )

کارخانه و دفتر فروش: 05136589223

در تماس باشید ::.

 

2- دستگاه پرکن مایعات غلیظ (Concentrated Liquid Filling Machine):

این دستگاه ها نیز در انواع بسیار زیادی طراحی شده اند که به بررسی مواردی از آن ها می پردازیم.

الف) دستگاه پرکن مایعات سیلندر پیستونی (Cylinder Pistone Filling Machine for Thick and Half Thick Fluids):

با امکاناتی که این نوع از دستگاه دارد، می توان از آن برای پر کردن مایعاتی با ویسکوزیته های مختلف استفاده کرد. حتی با استفاده از آن می توان علاوه بر مایعات غلیظ، مایعات رقیق و نیمه غلیظ را هم در این فرایند به کار برد.

این دستگاه دو منظوره، به دلیل داشتن سیلندر و پیستون، نسبت به سایر روش های پرکنی، از دقت و سرعت بسیار بالاتری برخوردار است. و خیلی از کارخانه های بزرگ از آن برای تولید انبوه خود استفاده می کنند. طراحان آن با توجه به نیاز تولید کننده، تعداد نازل های مشخصی در آن به کار می برند.

ب) دستگاه پرکن مایعات پمپی (Pump Filling Machine for Thick Liquids):

این دستگاه با توجه به کاربردی که مشتری خواهان آن است، طراحی می شود. گاهی اوقات برای تولید کننده، مقدار دقیق وزن و گرم مایعاتی که در بطری ریخته می شود، اهمیت دارد. و به همین منظور، از نوع پرکن پمپی تمام اتومات گرمی آن استفاده خواهد کرد.

اما گاهی اوقات پیش می آید که قیمت نسبت به دقت از اهمیت بیشتری برای تولید کننده برخوردار است. به همین دلیل از نوع پرکن مایعات پمپی حجمی با قابلیت رفت و برگشتی استفاده می کند. لازم به ذکر است که این دستگاه ها اغلب به شکل تمام اتومات عرضه می شوند.

ج) دستگاه اسپری پرکن (Spray Filling Machine):

معمولا این دستگاه های به صورت نیمه اتوماتیک و گاهی هم به صورت تمام اتوماتیک طراحی می شوند. به علت داشتن 3 نازل، می تواند کار پر کردن، پرچ کردن و گاز زدن را انجام دهد. این دستگاه می تواند در انواع صنایع مختلف از جمله بهداشتی، تولید رنگ، صنایع غدایی و … مورد استفاده قرار گیرد.

معمولا تولید کننده با استفاده از این دستگاه می تواند حداقل ششصد عدد ظرف را در یک ساعت پر کند. این دستگاه ها عموما فضای زیادی را اشغال نمی کنند و از ابعاد نبستا کوچکی برخوردارند.

د) دستگاه پرکن ساشه مایعات (Sachet Filling Machine):

معمولا این دستگاه ها برای صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، دارویی و پرکن و بسته بندی به کار می رود. همچنین می توان با استفاده از آن، به عنوان پرکن سس، روغن زیتون، کره بادام زمینی  و کرم دست و…. از آن بهره برد. قدرت این دستگاه طوری است که می توانید با استفاده از آن، به پر کردن پانزده تا بیشت و پنج عدد در دقیقه یا به عبارتی حدود نهصد تا هزار و پانصد عدد در ساعت پرداخت.

ه) دستگاه پرکن وکیومی (Vacum Filling Machine):

معمولا از این دستگاه ها برای بسته بندی هایی که نیاز به خروج هوای داخل بسته و ایجاد خلا داخل آن است، مورد استفاده قرار می گیرند. در مورد مایعات نیز این دستگاه ها کاربرد دارند. و در ابتدا هوای داخل ظرف را به کلی تخلیه می کنند و برای این که محصول تولیدی از دوام و طول عمر بیشتری برخوردار باشد، به آن یک سری گاز های بی‌ اثر مانند نیتروژن و ازت اضافه می کنند.

به دلیل این که مایعات غلیظ از ویسکوزیته بالایی برخودارند و به راحتی جاری نمی شوند. معمولا برای پر کردن آن ها از سیلندر پیستون و یک سری پمپ هایی استفاده می شود تا با فشار زیاد، آن ها را به داخل ظرف منتقل کنند.

حال اگر از دستگاه به پیستون مجهز باشد، معمولا علاوه بر آن یک سری سنسور هایی را در آن تعبیه کرده اند تا بتواند با پایان یافتن عمل تزریق، جریان مایعات را قطع کند. اما اگر از نوع پمپی باشد، دیگر نیاز به سنسور ندارد و معمولا با استفاده از یک تایمر و سرعت تزریق آن، حجم مایع تزریقی را کنترل می کنند.

ت) دستگاه پرکن عسل:

این دستگاه به 3 صورت دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک عرضه شده است و جزو دستۀ دستگاه های پرکن مایعات پمپی است. همان طور که می دانید، عسل از ویسکوزیتۀ بالایی برخوردار است و این سبب می شود تا به شدت در برابر جاری شدن، مقاومت نشان دهد، برای این که بتوانند آن را به درون ظرف جاری کنند، باید از یک سری تجهیزات برای گرم کردن آن وجود داشته باشد.

زمانی که عسل گرم می شود، خیلی راحت تر جاری می شود و می توان در آن زمان برای پر کردن بطری ها از آن استفاده کرد. اما تولید کنندگان چنین محصولاتی باید به این نکته توجه کنند که اگر دمای مخزن را به بالای 40 درجه سانتی گراد برسانند، این حرارت باعث از بین بردن ویتامین ها و ارزش غذایی عسل خواهد شد و در نتیجه از استاندارد لازم برخوردار نخواهد بود.

البته امروزه یک سری تکنیک هایی برای حل این مشکل ارائه شده است. برای مثال می توان با عمل پاستوریزاسیون روی عسل، از تبخیر و تخمیر شدن آن جلوگیری کرد. و همین عامل سبب می شود تا دست تولید کننده در افزایش دما تا شصت و شش درجه سانتی گراد، باز باشد.

نوع تمام اتوماتیک آن تفاوت زیادی با نیمه اتوماتیک ندارد و در نوع نیمه اتوماتیک، تنها کاری که اپراتور باید انجام دهد، جا به جایی ظروف است.

ث) دستگاه پرکن چسب:

چسب های مایع نیز همانند عسل از ویسکوزیتۀ بالایی برخوردارند و به همین دلیل، برای پر کردن آن ها از دستگاه های پمپی و دارای سیلندر پیستونی استفاده می شود. این دستگاه در انواع مختلفی به بازار عرضه شده است که در یک سری ویژگی ها با هم متفاوت اند.

با توجه به نوع و امکانات دستگاه، سرعت پر کردن مواد داخل تیوپ متغیر است، بسته به میزان تولید تولید کننده، از مخزن های مختلفی برای دستگاه ها استفاده می شود.

باید به این نکته هم اشاره کرد که، تولید کنندگانی که قصد تولید انبوه ندارند و به صورت خرده این کار را انجام می دهند، استفاده از دستگاه تیوپ پرکن دست دوم به لحاظ اقتصادی، بسیار به صرفه تر خواهد بود.

چ) دستگاه پرکن گریس:

یکی از محصولاتی که در فعالیت های صنعتی برای عمل روان کاری مورد استفاده قرار می گیرد، گریس است. این ماده از ترکیبات نفتی مشتق می شود و با توجه به فرایند تولید آن، معمولا از ویسکوزیته و غلظت بالایی برخوردار است به طوری که گاهی اوقات حالت نیمه جامد به خود می گیرد.

شاید فکر کنید که این ماده را هم همانند عسل می توان با گرم کردن در حین فرایند پر کردن، جاری ساخت و این روند را تسهیل کرد. اما گاهی اوقات پیش می اید که یک نوع گریس به گرما مقاومت نشان می دهد. و به همین دلیل، این روش همیشه پاسخگو نخواهد بود و از مکانیسم های دیگری هم برای این کار استفاده می کنند.

خط تولید و دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم

در کارخانه ها معمولا پس از انجام عملیات سالم سازی آب معدنی، بطری ها را در دو ردیف سه تایی می چینند و با استریل کردن آن ها، مراحل بعدی این فرایند را آغاز می کنند.

برای این که بسته بندی بطری های آب معدنی را انجام دهند، معمولا از فیلم های شیرینگ استفاده می شود؛ این مکانیسم به این شکل است که در ابتدا یک فیلم شیرینگ را که معمولا کمی بزرگ تر از خود بطری است، منقبض می کنند و با انجام یک سری کار ها، آن را به شکل تیوپ در می آورند.

اگر بخواهیم مراحل یک خط تولیدی آب معدنی را بررسی کنیم، باید به موارد زیر اشاره کرد:

سالم سازی و آماده سازی آب:

در ابتدا باید آب را از چشمۀ معدنی به مخزن منتقل کنند که طی این فرایند، معمولا ترکیبات سنگین آب ته ‌نشین شده و یک سری آلودگی هایی را از آب جدا می کنند. علاوه بر این کار، باید مخزن را از هر گونه آلودگی های شیمیایی و میکروبی، پاک ساخت.

معمولا در آب چشمه ها، مواد معلقی در آب وجود دارند که برای حذف این ترکیبات، از فیلتر های شنی استفاده می کنند. پس از طی این مراحل، گاهی اوقات لازم است تا با انجام کار هایی، رنگ و بوی آب را به حالت استاندارد در آورد.

علی رغم این که در مراحل قبلی، آب را از فیلتر شنی عبور می دهند، اما باز هم ترکیبات معلقی در آب باقی می ماند که باید توسط فیلتر های دیگری در مراحل انتهایی این فرایند، حذف شوند.

به دلیل این که تقریبا تمامی میکروب ها را می توان با استفاده از اشعه UV از بین برد، در خط تولید آب معدنی نیز از این دستگاه ها برای استریل کردن آب استفاده می کنند.

پر کردن آب در بطری:

همان طور که پیش تر هم گفته شد، معمولا بطری ها را به منظور هدایت به دستگاه فیلتر، به صورت ردیفی می چینند، این کار ممکن است به صورت دستی یا اتوماتیک انجام شود. پس از آن، اگر دستگاه پرکن به سیستم شست و شو مجهز نباشد، دستگاه روتاری را برای شست و شو به کار می برند.

پس از انجام عملیات شست و شو، فرایند پر کردن توسط دستگاه پرکن شروع می شود و پس از اتمام این مراحل، بطری را برای دربندی به دستگاه دیگری منتقل می کنند. با انجام این فرایند، می بایست یک سری اطلاعات را روی بطری درج کرد تا مشتری از تاریخ تولید و انقضای آب معدنی مطلع باشد که معمولا این اطلاعات را روی درب بطری و خیلی از اوقات روی خود بطری درج می کنند.

دربند (‍‍Capper):

این دستگاه ها معمولا در عرض چند ثانیه، درب بطری ها را بسته و پلمپ می کنند. یکی از مهم ترین مراحل فرایند بسته بندی محصولات، همین فرایند است. بعضی از این دستگاه ها به تجهیزاتی مجهزند که می توانند تمامی این کار ها را به صورت اتوماتیک انجام دهند.

یعنی کاربر فقط کافی است تا سر های بطری را داخل مخزن دستگاه قرار دهد. و خود دستگاه باقی کار ها را به صورت کاملا اتوماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی، انجام می دهد.

بسته به راندمان خط تولیدی خود، می توانید نوع دستی، نیمه اتوماتیک و یا تمام اتوماتیک آن را تهیه کنید. مثلا اگر تولید انبوه زیادی دارید، قطعا باید از نوع اتوماتیک آن استفاده کنید. زیرا هم هزینه نیروی انسانی شما به شدت کاهش می دهد، و هم این که با استفاده از دستگاه های دستی و نیمه اتوماتیک، نمی توانید به تولید انبوه برسید. زیرا سرعت تولید آن ها به نسبت نوع اتوماتیک آن، بسیار کم تر است.

 

.:: جهت تماس با مدیر فروش و دریافت مشاوره رایگان درباره ی دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم با شماره

 09152000050 – 09153130748

( مهندس نکته سنج )

کارخانه و دفتر فروش: 05136589223

در تماس باشید ::.

 

بودجه لازم برای خرید دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم

برای شروع به کار در این حوزه، همیشه نیاز به بودجه بالایی وجود ندارد. خیلی از افراد با بودجه بسیار اندک شروع به کار کرده اند و پس از مدت کوتاهی، نه تنها هزینه اولیه خود را به دست آورده اند، بلکه سود بسیار خوبی از این راه به جیب زده اند.

فقط کافی است یک مدیریت درست در بودجه خود داشته باشید. مثلا برای شروع به کار لازم به تهیه تجهیزات بسیار پیشرفته نیست. شما کافی است در ابتدا تجهیزاتی با امکانات معمولی تهیه کنید و پس از این که به سود خوبی رسیدید، کار خود را با خرید تجهیزات بیش تر توسعه دهید.

حتی پیشنهاد ما به شما این است که در ابتدای کار خود، دستگاه های بسته بندی آب معدنی دسته دوم را خریداری کنید. اگر بتوانید در بازار دستگاه دسته دومی را پیدا کنید که برای کار شما طراحی شده باشد، از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه تر خواهد بود.

قیمت خرید دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم

قیمت دستگاه هایی که در بازار عرضه می شوند بسته به امکانات و تجهیزاتی که در آن ها تعبیه شده است، متفاوت است. مثلا شما می توانید با هزینه بسیار اندک هم دستگاه پرکن را تهیه کنید اما امکانات آن نیز محدود تر خواهد بود.

اما این نکته را هم در نظر بگیرید برای کسی که قصد تولید بسیار انبوه را ندارد، همین دستگاه پاسخگوی نیاز او خواهد بود و اتفاقا بسیار به صرفه تر است.

معمولا قیمت دستگاه های پرکن مایعات غلیط بیشتر از مایعات رقیق است چون به تجهیزات پیشرفته تری برای این کار نیاز دارند.

مثال قیمت خرید دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم

اما اگر فردی بخواهد به طور کامل تولید آب با ظرفیت حدود ۳ هزار بطری 1.5 لیتری و ۴ هزار بطری 0.5 لیتری در ساعت احداث کند، چقدر سرمایه نیاز دارد؟

اولا که باید یک فضای مناسب برای قرار دادن تجهیزات و دستگاه های خود در آن، داشته باشد که این فضا حداقل باید دویست تا دویست و پنجاه متر مربع گنجایش داشته باشد.

اگر بخواهد تمام دستگاه ها را تهیه کند، باید یک دستگاه اوزون زن، دستگاه اشعه UV ضد عفونی کننده، یک دستگاه تصفیه آب، یک مخزن از جنس پلی اتیلن و دستگاه بادکن تمام اتوماتیک داشته باشد که جمعا حدود 1 میلیارد تومان فقط برای انجام مراحل فیلتراسیون هزینه دارد. البته این نکته را هم گوشزد کنیم که لازم نیست تمام این دستگاه ها را تهیه کنید و می توان با تهیه حداقل های لازم، واحد تولیدی خود را احداث کرد.

همچنین دستگاه هایی را برای انجام فرایند شست و شو و درب گذاری و درج تاریخ تولید و انقضا لازم دارد. همان طور که پیش تر هم اشاره شد، اگر کسی بودجه لازم برای خرید دستگاه های پرکن پیشرفته تری مثل تری بلوک را داشته باشد. بعدا نیاز به تهیه این دستگاه ها نخواهد داشت و از این نظر، سود زیادی نصیبش خواهد شد.

یک سری تجهیزات دیگر برای شیرینگ و … هم باید برای واحد تولیدی خود تهیه کنید. اگر همه این ها باهم تهیه کنید، حدود 2 و نیم میلیارد سرمایه نیاز دارید.

نتیجه گیری نهایی درباره دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم

سایت ماشین ساز در این مقاله به معرفی دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم پرداخت. و آن را از ابعاد گوناگون مورد بررسی و تحلیل قرار داد.

همان طور که پیش تر هم گفته شد، بهتر است در ابتدای کار خود، از کم ترین تجهیزات و نیروی انسانی بهره بگیرید. و با کسب سود اندک، کار خود را توسعه دهید تا در آینده، همین سرمایه اندک به یک سود قابل توجه برای شما تبدیل شود.

در پایان از این که با مقاله دستگاه بسته بندی آب معدنی دسته دوم تا انتها همراه بودید سپاس گزار هستیم. و امیدوار هستیم که جواب همه سوالات خود درباره این نوع از دستگاه ها  را دریافته باشید.

همچنین لازم به ذکر است که شما می توانید در صورت نیافتن محصول خود در سایت ماشین ساز به سایت دیگر ما یعنی سایت توان صنعت مراجعه کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *