خط تولید مواد شوینده | خط تولید مواد شوینده دست دوم در ماشین ساز

خط تولید مواد شوینده
تاریخ انتشار : 07 دسامبر 2021
تعداد بازدید : 7 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات

شرح کامل راه اندازی خط تولید مواد شوینده

با افزایش قابل محسوس سطوح بهداشتی و دانش و استنباط مردم نسبت به مسائل سلامت و بهداشت و درمان، هر روز که می‌گذرد، میزان استفاده مردم از انواع مواد شوینده از قبیل مایع دستشویی، لباس‌شویی، شامپو و غیره شدیداً افزایش می‌یابد. استفاده از این مواد شوینده تا حد زیادی می‌تواند نسبت به از بین بردن کثیفی‌ها و میکرو ارگانیسم‌های زنده موجود در سطوح مختلف مثلاً ظرف‌ها یا دست‌های ما مؤثر باشد. خط تولید مواد شوینده توسط مهندسین ماشین ساز تولید شده و آماده راه اندازی می باشد برای خرید با ما تماس بگیرید.

این مواد شوینده متناسب با خط تولیدی که دارا هستند، در انواع مدل‌ها و کیفیت‌ها به بازار عرضه می‌شوند. افراد می‌توانند با توجه به سلیقه خود، همچنین با توجه به اینکه آیا حساسیتی نسبت به مواد مورد استفاده در شوینده دارند یا نه، اقدام به خرید آنها کنند. اما برای خیلی از افراد، مراحل تولید این مواد و همچنین راه اندازی خط تولید مواد شوینده قابل توجه و بررسی است. بنابراین ما نیز در این مقاله، قصد داریم اطلاعات و مطالبی در رابطه با نحوه راه اندازی خط تولید مواد شوینده و انواع روش‌های آن ارائه دهیم.

ماشین ساز سازنده خط پرکن و بسته بندی مواد شوینده است و سازنده خط تولید نیست لطفا جهت خط تولید تماس نگیرید 

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

تقاضا برای راه اندازی خط تولید موادشوینده

راه اندازی خط تولید مواد شوینده از قبیل شامپو سر و بدن، مایع ظرف‌شویی، مایع دستشویی و لباس‌شویی، مایع جرم گیر و غیره، از جمله خطوط تولیدی است که مصرف کنندگان و طرف‌داران قابل ملاحظه‌ای دارد. بازار فروش و راه اندازی خط تولید مواد شوینده همیشه گرم و فعال و برای عده‌ای پرسود بوده و حتی این خط تولید از میزان فروش بسیار بالایی برخوردار است. علت آن این است که همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، امروزه زندگی انسان با این مواد شوینده ترکیب و ادغام شده است. بدون آن‌ها تقریباً زندگی برای انسان‌ها سخت خواهد شد.

به صورت کلی بعد از تولید مواد شوینده در داخل خط تولید شوینده، می‌توان آن‌ها را به فروشگاه‌های مختلف از جمله هایپرمارکت، سوپرمارکت و همچنین هتل‌ها، بیمارستان‌ها و رستوران‌ها ارسال و عرضه نمود. برای این منظور کافی است مقداری از علم اقتصاد و تجارت بهره‌مند باشید و بتوانید نسبت به راه اندازی خط تولید مواد شوینده مخصوص اقدام نمایید تا سود و سرمایه زیادی را به دست آورید.

خط تولید مواد شوینده

آشنایی با مراحل راه اندازی خط تولید مواد شوینده

شروع و راه اندازی خط تولید مواد شوینده را غالباً به سه دسته کلی تقسیم می‌کنند. تولید، بسته بندی و ذخیره آن‌ها. هریک از این سه دسته شامل چندین مرحله جدا و مخصوص خود بوده و به ماشین آلات و ابزارآلات مختلف و پیشرفته‌ای نیاز دارد. در زیر به ترتیب مراحل لازم برای راه اندازی خط تولید موادشوینده را توضیح می‌دهیم.

ابتدا بارگیری و تهیه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید مواد شوینده انجام می‌پذیرد. سپس ورود مواد اولیه مذکور به دستگاه میکسر انجام می‌شود. سومین مرحله از مراحل خط تولید مواد شوینده، ورود مواد اولیه بعد از میکسر به مخزن آرامش مخصوص است. در مرحله بعد، مواد شوینده تولید شده، جهت بسته بندی وارد قسمت مخصوص می‌شوند.

مرحله پنجم، هدایت ظروف به سمت دستگاه پرکن مواد شوینده است. سپس هدایت ظروف پر شده در دستگاه به سیستم سیل موجود در خط تولید انجام می‌شود. در گام بعد، هدایت دقیق ظروف به سمت سیستم درب گذار اجرا می‌شود. انتقال محصولات شوینده تولید شده در خط تولید مواد شوینده به سمت دستگاه لیبل زن موجود در کارگاه یا کارخانه در مرحله هشتم انجام می‌شود. سپس محصولات نهایی به سمت دستگاه پرینتر هدایت می‌گردند. در نهایت، در مرحله آخر خط تولید مواد شوینده، بسته‌ بندی پایانی آن‌ها صورت می‌پذیرد.

انواع تجهیزات مورد استفاده در خط تولید موادشوینده

پمپ استیل و مخزن ذخیره‌سازی سه لایه آب

یکی از مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های مورد استفاده در خط تولید مواد شوینده، دستگاهی به نام پمپ استیل و مخزن مخصوص ذخیره سازی سه لایه است. علت اینکه مخزن ذخیره سازی را سه لایه می‌سازند، جلوگیری از برخورد و تابش مستقیم نور به داخل مخزن پلی اتیلنی است. همچنین جهت پیشگیری از رشد انواع جلبک‌ها و برخی میکروارگانیسم‌های خطرناک مانند باکتری‌ها در داخل مخزن است.

مخزن مخصوص ذخیره سازی به دلیل جنس استیلی که دارا است، در برابر انواع زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم است. حدوداً مقدار آبی که توسط دستگاه یونیزه آب، که در قسمت بعد به آن اشاره خواهیم کرد، برای خط تولید موادشوینده تأمین و تهیه می‌گردد، ۱۸۰۰ لیتر است که آب مذکور ابتدا باید وارد این مخزن ذخیره‌سازی شود و بعد از آن به وسیله پمپ استیل موجود در دستگاه به سمت میکسر ارسال و هدایت شود.

دستگاه یونیزه آب

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دستگاه‌های مورد استفاده برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده، دستگاه یونیزه کننده آب است. این دستگاه با استفاده از فیلتر مخصوصی که داخلش تعبیه شده است، سبب جدا شدن انواع املاح معدنی از آب مصرفی و همچنین کاهش سختی آب می‌گردد. ذکر این نکته لازم است که میزان مواد محلول در داخل آب مورد نیاز برای تولید مواد شوینده، مانند شامپو، بایستی غلظتی کمتر است ۴۰ پی پی ام داشته باشد. این دستگاهی که برای یونیزه کردن آب استفاده می‌شود، یکی از کاربردهای دیگرش، جداسازی انواع فلزات سنگین مانند جیوه و سرب از آب است. علاوه بر این موارد، می‌تواند آلودگی‌هایی نظیر نیترات و آرسنیک را از آب پاک کند.

ماشین ساز سازنده خط پرکن و بسته بندی مواد شوینده است و سازنده خط تولید نیست لطفا جهت خط تولید تماس نگیرید 

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

پمپ خلاء و میکسر استنلس دور پایین و دور عادی

یکی دیگر از پیشرفته‌ترین و قوی‌ترین دستگاه‌های مورد استفاده در خط تولید مواد شوینده پمپ خلا و میکسر استنلس دور پایین و دور عادی است. برای راه اندازی خط تولید مواد‌شوینده، این پمپ خلا، یکی از اساسی‌ترین ابزارها است. آبی که بعد از تصفیه شدن در دستگاه یونیزه آب، وارد پمپ استیل می‌شود، در نهایت بایستی به دستگاه میکسر استنلس استیل ریخته شود.

بنابراین آب مذکور پس از انجام عمل تصفیه در دستگاه یونیزه کننده آب وارد پمپ استیل و مخزن ذخیره سازی آب می‌شود. ذکر این نکته ضروری است که در این دستگاه، تمام فرمولاسیون مربوط به ساخت شامپو یا هر مایع شوینده دیگری آماده شده است. بعد از این، مجموعه به دستگاه مخصوصی به نام پرکن سیلندر انتقال داده می‌شود تا مورد بسته بندی قرار بگیرند.

موتور دستگاه میکسر استنلس از نوع گیربکس و ظرفیت آن حدود ۲۰۰۰ لیتر است. جنس تمام پره‌های موجود در داخل موتور میکسر و همچنین جنس اصلی بدنه این دستگاه، از استیل ساخته شده است. نوع مخصوص آن نیز دیجیتالی است. این نکته شایان ذکر است که درب بند، کانوایر و غیره از جمله تجهیزات مهم دیگری هستند که به وسیله کارخانه‌ها و کارگاه‌های ماشین سازی برای راه اندازی خط تولید شوینده‌ها مانند شامپو و … ساخته می‌شوند.

دستگاه بلیستر

به احتمال زیاد نام این دستگاه به گوشتان خورده باشد. دستگاه بیلستر، نام دستگاهی است که با سرعت بسیار زیاد و کیفیت بالا می‌تواند انواع مواد دارویی، غذایی و همچنین انواع شوینده‌ها را بسته بندی کند. با کمک این دستگاه، کارگاه‌ها می‌توانند در شرایط کاملاً بهداشتی و مرغوب، مواد مختلف را بسته بندی کنند.

جالب است بدانید دستگاه بلیستر در دو نوع نیمه اتوماتیک و کاملاً اتوماتیک ساخته شده و توسط کارخانجات مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طی فرایند بسته‌بندی مواد توسط دستگاه بلیستر، حتماً و لزوماً بایستی از ورود گاز اکسیژن به داخل بسته‌ها جلوگیری شود. همان‌طور که میدانید حضور و وجود گاز اکسیژن می‌تواند نقش تسریع کننده در روند فاسد شدن مواد را داشته باشد. بسته بندی با دستگاه بلیستر در خط تولید شوینده الزاماً بدون هیچ گونه دخالت دست کارمندان و کارگران انجام می‌شود. همچنین همان‌طور که اشاره شد محیط کار کاملاً مکانیزه و بهداشتی است.

ماشین ساز سازنده خط پرکن و بسته بندی مواد شوینده است و سازنده خط تولید نیست لطفا جهت خط تولید تماس نگیرید 

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

ویژگی‌های یک خط تولید موادشوینده

در شروع و راه اندازی خط تولید مواد شوینده به مانند انواع خطوط تولید دیگر، پارامترهای بسیار زیادی تأثیر گذار هستند. صد البته قبل از همه موارد، میزان هزینه و قیمت راه اندازی خط تولید، اصلی‌ترین ملاک است. بسیاری از کسانی که به دنبال راه اندازی خط تولید مواد شوینده هستند، سعی می‌کنند که این عمل برای آنها با کمترین هزینه و بیشترین بازده انجام شود.

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، شاید این فعالیت، شما را به سود بسیار و کلان برساند. اما این نکته لازم به ذکر است که راه اندازی خط تولید مواد شوینده دارای نکته‌های ریز و ظریفی است. که هم از لحاظ بهداشتی و هم از لحاظ انسانی باید حتماً به آنها توجه کرد.

جمع بندی

در این مقاله سعی نمودیم اطلاعاتی جزئی ولی مفید و پرکاربرد در رابطه با نحوه راه اندازی خط تولید مواد شوینده و تمام ابعاد آن ارائه دهیم. اشاره شد که امروزه به دلیل افزایش سطح بهداشت، میزان نیاز مردم به مواد شوینده از قبیل شامپو و غیره افزایش یافته است. خط تولید موادشوینده همانند خطوط تولید دیگر، نیازمند یک سری تجهیزات و ماشین آلات و مواد اولیه است که در بالا به آنها اشاره نمودیم.

در نهایت اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که تمایل به شروع و راه اندازی خط تولید موادشوینده دارید، بهتر است این مقاله را مجدداً به طور کامل خوانده و برای کسب اطلاعات بیشتر از فیلم‌های آموزشی مربوطه استفاده نمایید.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *