خط تولید عسل | قیمت دستگاه بسته بندی عسل

تاریخ انتشار : 16 آگوست 2023
تعداد بازدید : 16 بازدید
تعداد نظرات : بدون دیدگاه
دسته بندی : مقالات
انواع ماشین‌آلات و تجهیزات خط تولید عسل

خط تولید عسل | قیمت دستگاه بسته بندی عسل

به طور معمول خط تولید عسل شامل انواع ماشین‌آلات و تجهیزات به منظور تسهیل مراحل مختلف فرآیندهای فرآوری، تولید و عرضه عسل است. برخی از تجهیزات کلیدی مورد استفاده در خط تولید عسل عبارتند از:

 برداشت: شامل ابزار و تجهیزاتی است که به منظور استخراج عسل از شانه استفاده می‌شود، مانند دستگاه‌های عسل‌گیر دستی یا برقی.

فیلتر: تجهیرات فیلتر شامل فیلترها و صافی‌هایی است که به منظور حذف مواد زائد مانند قطعات موم یا زنبورعسل از محتویات استفاده می‌شود.

 بسته‌بندی: شامل ماشین‌آلات و ابزارهایی است که به منظور بسته‌بندی عسل در ظروفی مانند شیشه یا بطری استفاده می‌شود. برخی از تجهیزات بسته‌بندی استاندارد شامل ماشین‌های پرکن، ماشین‌های دربندی و ماشین‌های برچسب زنی هستند.

ذخیره‌سازی: شامل مخازن، سطل‌ها یا سایر ظروف مورد استفاده به منظور نگهداری عسل قبل از ارسال به مشتریان است.

 گرده‌افشانی: شامل تجهیزاتی است که به منظور گرده افشانی گیاهانی که منبع عسل هستند، استفاده می‌شود.

فرآوری: تجهیزات فرآوری شامل تجهیزاتی است که به منظور فرآوری عسل استفاده می‌شود، مانند پاستوریزاسیون یا مخازن کریستالیزاسیون که می‌توانند قوام عسل را کنترل کنند.

 نظافتی: تجهیزات نظافتی شامل تجهیزات و لوازمی است که به منظور تمیز نگه داشتن خط تولید استفاده می‌شود، مانند واشرهای تحت فشار، ضدعفونی‌کننده‌ها و برس‌ها.

حفاظتی: تجهیزات حفاظتی شامل تجهیزاتی است که به منظور محافظت از کارگران در برابر زنبورها و عسل استفاده می‌شود، مانند لباس زنبورداری، دستکش و روبند.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

خط تولید عسل

خط تولید صنعتی عسل، مجموعه‌ای از تجهیزات و فرآیندهایی است که به منظور تولید عسل در مقیاس تجاری استفاده می‌شود. عسل برداشت‌شده را با استفاده از دستگاه استخراج از شانه خارج می‌کنند. به طور معمول این فرآیند شامل چندین مرحله است: برداشت، استخراج، فیلتر کردن، بسته بندی، برچسب زدن و ذخیره‌سازی. اندازه این اقدامات با توجه به بزرگی یا کوچکی کسب‌وکار بسیار متفاوت است. در حقیقت خط تولید عسل از عملیات کوچک تنها با چند بسته تا عملیات بزرگ با هزاران بسته در نظر گرفته می‌شود.

بسته به نوع کسب‌وکار، خط تولید عسل می‌تواند اتوماتیک یا دستی باشد و انواع عسل با خواص و بهره‌برداری‌های متفاوت را تولید کند. عسل موجود فیلتر، بسته بندی و برچسب‌گذاری شده و در نهایت برای مشتریان ارسال می‌گردد. استفاده از تجهیزات تخصصی مانند سیستم جداسازی موم، ماشین شست‌وشوی شیشه‌های عسل و دستگاه پرکن عسل نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک، به منظور اطمینان از تولید کارآمد، موثر و با استانداردهای باکیفیت، بسیار مهم است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید و در صورت نیاز با مشاوران توان صنعت ارتباط بگیرید.

 

سیستم جداسازی موم از عسل و مخزن ذخیره‌سازی چیست؟

سیستم جداسازی موم، یک قطعه ضروری از تجهیزات مورد استفاده در فرآیند تولید عسل به منظور جداسازی موم از آنهاست؛ به طور معمول این سیستم پس از استخراج عسل از شانه با استفاده از دستگاه استخراج انجام می‌شود. به طور معمول سیستم جداسازی موم شامل چندین جزء است:

جداکننده گریز از مرکز: جداکننده گریز از مرکز جزء اصلی سیستم جداسازی موم بوده و به منظور جدا کردن موم از عسل با روش چرخاندن عسل با سرعت بالا استفاده می‌شود؛ این اقدام باعث می‌شود که موم به طرفین جداکننده پرتاب شود و این در حالی‌ست که عسل در ته ظرف جمع شده است.

پرس موم: موم جمع‌آوری‌شده از جداکننده گریز از مرکز، تحت فشار قرار می‌گیرد تا عسل‌های باقی‌مانده خارج شوند.

مخزن نگهداری موم: موم موجود، از پرس تا زمانی که آماده استفاده یا فروش شود در یک مخزن ذخیره می‌شود.

 

ماشین شست‌وشوی ظروف عسل

ماشین شست‌وشوی ظروف عسل، یک قطعه تخصصی از تجهیزاتی است که به منظور تمیز و ضدعفونی کردن ظروف شیشه‌ای مانند شیشه‌ها یا بطری‌ها قبل از پر شدن با عسل استفاده می‌شود. به طور معمول این ماشین‌ها از چندین جزء تشکیل شده‌اند:

بخش شست‌وشو: جزء اصلی دستگاه است و به منظور شست‌وشوی ظروف شیشه‌ای با آب و مواد شوینده استفاده می‌شود. به طور معمول ظروف روی یک تسمه نقاله قرار می‌گیرند و از چندین اسپری و برس عبور کرده تا هرگونه کثیفی یا آشغالی از بین برود.

بخش آب‌کشی: پس از شستشوی ظروف، آنها را با آب تمیز آب‌کشی میکنند تا مواد شوینده یا کثیفی از بین برود.

قسمت خشک کردن: در این مرحله ظروف با استفاده از جت‌های هوا یا هوای گرم خشک می‌شوند تا قطرات آب از بین بروند.

بخش استریل کردن: در این بخش ظروف با استفاده از نور UV یا بخار به منظور از نابودی باکتری‌ها یا سایر میکروارگانیسم‌های موجود استریل می‌شوند.

قسمت بازرسی: در مرحله آخر ظروف به منظور جستجو برای هر گونه کثیفی، آشغال، ترک یا نقص باقیمانده بازرسی می‌شوند.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

 

دستگاه پرکن عسل نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک برای خط بسته بندی عسل

دستگاه پرکن عسل، یک تجهیزات تخصصی است که در خط بسته بندی عسل به منظور پر کردن ظروف شیشه‌ای مانند شیشه یا بطری با عسل استفاده می‌شود. دستگاه‌های پرکن عسل می‌توانند نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک باشند و به طور معمول از چندین جزء تشکیل شده‌اند:

نازل‌های پرکننده: نازل‌های پرکننده جزء اصلی دستگاه هستند و به منظور پخش عسل در ظروف مشخص‌شده استفاده می‌شوند. به طور معمول نازل‌ها به منظور قرارگیری اندازه‌های مختلف ظروف در آنها قابل تنظیم است و در واقع می‌توانند جهت تولید حجم خاصی از عسل برنامه‌ریزی شوند.

تسمه نقاله: ظروف بر روی تسمه نقاله قرار می‌گیرند و از طریق دستگاه پرکن حرکت می‌کنند.

سیستم کنترل: سیستم کنترل شامل سنسورها و یک پانل کنترل به منظور نظارت بر فرآیند پر کردن و تنظیم (در صورت نیاز) است.

دستگاه های نیمه اتوماتیک پرکن عسل توسط یک اپراتور کار می‌کنند؛ اپراتورها ظروف را بر روی تسمه نقاله بار کرده و بر روی فرآیند پرشدن نظارت دارند. به طور معمول این دستگاه‌ها در عملیات تولید عسل با اندازه کوچک تا متوسط استفاده می‌شوند.

یک سیستم کنترل کامپیوتری شامل ماشین‌های پرکننده عسل کاملا اتوماتیک است که به طور خودکار تمام مراحل فرآیند پر کردن، مانند توزیع عسل، دربندی و برچسب‌گذاری را انجام می‌دهد. به طور معمول این ماشین‌ها در عملیات‌های بزرگ تولید عسل استفاده می‌شوند و سریع‌تر، دقیق‌تر و کارآمدتر از ماشین‌های نیمه اتوماتیک هستند.

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

 

خلاصه مقاله

در این مقاله ماشین‌آلات و تجهیزات مختلف مورد استفاده در خط تولید عسل از جمله برداشت، فیلتر کردن، بسته‌بندی، ذخیره‌سازی، گرده‌افشانی، پردازش، تمیز کردن و تجهیزات حفاظتی مورد بحث قرار گرفت. استفاده از این ماشین‌آلات و تجهیزات به منظور اطمینان از تولید عسل کارآمد و با کیفیت ضروری است. همچنین در این مقاله تجهیزات تخصصی مانند سیستم جداسازی موم، ماشین شست‌وشوی شیشه عسل و دستگاه پرکن عسل نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک که برای خط بسته‌بندی عسل بسیار مهم هستند، مورد بحث قرار گرفت. شرکت ماشین ساز با سابقه طولانی در زمینه مشاوره و تولید ماشین آلات و تجهیزات صنعتی خط تولید عسل، شما را در این زمینه یاری می‌کند تا بهترین انتخاب را برای کسب‌وکار خود رقم بزنید.

خط تولید عسل | قیمت دستگاه بسته بندی عسل

توان صنعت

سایت توان صنعت، تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات صنعتی است که دستگاه لیبل زن را با بهترین کیفیت و مناسیترین قیمت به فروش میرساند.

از شما برای مطالعه این مقاله سپاس گذاریم. سایت Mashinsaz بهترین و کاربردی ترین مقاله ها را در اختیار شما میگذارد. برای دیدن سایر مقالات در سایت ماشین ساز کلیک کنید.

 

.:: جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 09159137610 – 09157100071 ( مهندس نکته سنج ) در تماس باشید ::.

نیاز به مشاوره دارید؟
نظرات کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *